Jablonečtí zastupitelé jednali o dotacích pro sport, kulturu a vzdělávání

24.05.2022 07:07:43 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí zastupitelé jednali o dotacích pro sport, kulturu a vzdělávání

Rada i Zastupitelstvo statutárního města Jablonec nad Nisou projednávaly řadu dotačních programů na podporu celoroční činnosti z oblasti sportovní, kulturní nebo výchovy a vzdělávání či na pořádání jejich akcí nebo cyklu akcí. Předmětem jednání byly také víceleté a individuální dotace.

Podpora celoroční činnosti

Zastupitelé schválili na konci loňského roku tyto dotační programy pro celoroční činnost:
• Dotační program na podporu aktivit v oblasti výchovy a vzdělávání z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou v roce 2022
• Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti kultury z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou v roce 2022
• Dotační program na podporu akcí/cyklu akcí v oblasti kultury z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou v roce 2022
• Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti sportu a tělovýchovy z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou v roce 2022.

„Rada města projednává dotace z uvedených programů do výše 50 tis. korun, zastupitelstvo pak ty vyšší," vysvětluje náměstek pro oblast humanitní a sociální David Mánek.

V městském rozpočtu byla na všechny dotační programy pro celoroční činnost roku 2022 alokovaná částka 5,6 mil. korun oproti loňským 5,1 milionu Kč. Letos přišlo 102 žádostí, z nichž město podpořilo 97 projektů a pět pro nesplnění podmínek zamítlo, v rezervě zůstaly 2 tisíce korun. V předešlém roce podali žadatelé 63 projektů, podpořených bylo 62 a jeden město zamítlo, přičemž rozdělilo 4,9 milionu Kč a 250 tisíc zůstalo v rezervě.

V oblasti výchovy a vzdělávání město podpořilo letos pět projektů a rozdělilo celých 120 tisíc korun. Na celoroční činnost kulturních subjektů podpořili zastupitelé 19 projektů částkou 1,2 milionu Kč, přičemž dva projekty zamítlo. V rezervě zůstalo 260 tisíc korun, které byly převedené do dotačního programu na podporu kulturních akcí nebo jejich cyklů. Tam pak mělo město k dispozici 1,1 milionu Kč, kterými podpořilo 42 projektů, tři zamítlo a 2 tisíce zůstaly v rezervě. Na celoroční činnost sportovních klubů a tělovýchovy pamatoval rozpočet částkou 3,2 milionu korun, ty zastupitelé rozdělili mezi 31 projektů.

Dotace rozložené do více let

Pro víceleté dotace pro kulturu, sport a tělovýchovu bylo v rozpočtu pro rok 2022 rezervovaných více prostředků než v roce předešlém. Na sport a tělovýchovu se objem financí oproti roku 2021 zvýšil o 798 tisíc na celkových 5,5 milionu korun, na kulturu se částka zvýšila o 307 tisíc korun na celkových 1,7 milionu korun.

„Celkově tak město ze svého rozpočtu na víceletých dotacích v období 2020-2023 vyplatí částku 19,5 mil. korun devíti sportovním oddílům, které jsou vlastníky sportovních areálů nebo je mají v dlouhodobém pronájmu. Navíc dva subjekty město podpoří vzhledem k jejich činnosti, údržbě a správě veřejně přístupných sportovišť," vysvětluje náměstek Mánek. Víceleté dotace v oblasti kultury mají přiznané čtyři subjekty a po navýšení jim město v rozmezí let 2021-2023 vyplatí celkem 4,9 milionu korun.

Individuální dotace pro hokejový klub

Zastupitelé také rozhodli přidělit dotaci individuální, a to TJ. HC Jablonec nad Nisou ve výši 300 tisíc Kč na projekt JHS (Jablonec Hockey System) - koncepce pro rozvoj mládeže v T. J. HC Jablonec nad Nisou, z. s. „JHS je podle žadatele inovativním komplexním systémem rozvoje hokejového hráče od dětství po dospělost prostřednictvím specifických tréninkových metod, které poskytuje hokejový klub napříč všemi mládežnickými kategoriemi bezplatně. Konkrétně individuální dotace je určená na trenérské a manažerské služby," informuje David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hospodaření města Jablonec za rok 2021 skončilo přebytkem
Jablonečtí zastupitelé schvalovali dotace z městského rozpočtu
Od dubna startuje nová stavební sezona v Jablonci
Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka
Jablonec přispívá na prázdninový pobyt dětí
První rozpočtová opatření ve prospěch rezervy Ukrajina
Jablonec věnuje Ukrajině 3 miliony korun
Letos má Jablonec na opravy silnic rekordních 30 milionů
Směr rozvoje města Jablonec do roku 2030 je určený
Dary z městské pokladny obdrží Jizerská 50, Jablonec jinak a atleti
Jablonec má schválený rozpočet pro rok 2022
V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně
Změny v poplatcích v Jablonci platné od ledna 2022
Na dotační programy město Jablonec počítá s téměř 6 miliony
S rozpočtovým provizoriem se začíná v Jablonci už 28 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace