Jablonec přispívá na prázdninový pobyt dětí

25.03.2022 07:11:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec přispívá na prázdninový pobyt dětí

Jablonecké mateřské školy mají v létě otevřeno vždy dva týdny na začátku a dva týdny na konci prázdnin. Po zbytek prázdninových dní péči o děti zajišťuje DDM Vikýř. Výhodou tohoto systému, platného od roku 2018, je ucelená doba vhodná mimo jiné k opravám a rekonstrukcím školek. Město na pobyt dětí procentuálně přispívá, rodičům sourozenců nabízí vyšší procento příspěvku. Letos o prázdninách budou školky zavřené od 11. července do 19. srpna.

Dobu, kdy jsou mateřské školy zavřené, částečně řeší tzv. Prázdninové týdny s Vikýřem. „Ty jsou celkem tři a Vikýř po tu dobu využívá objekt ZŠ Sokolí. Oproti příměstským táborům, které nabízí řada subjektů včetně DDM Vikýř, mají tyto týdny program podobný režimu mateřských škol a jejich cena je pro rodiče přijatelná," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Současné navyšování platů ve školství, cen potravin či energií se však odrazí i v nastavených platbách za prázdninové týdny. „Zatímco loni byl poplatek za týdenní pobyt dítěte stanovený na 1200 korun, letos je o dvě stě korun vyšší," připomněl náměstek Mánek a dodal, že město má už od roku 2018 v rámci prorodinné politiky schválený procentní příspěvek, který se mění podle počtu sourozenců. Jedinou podmínkou příspěvku je trvalý pobyt dítěte v Jablonci nad Nisou.

VÝŠE PŘÍSPĚVKU MĚSTA

Počet dětí (sourozenců) s nárokem na příspěvek

Kalkulovaná cena na 1 dítě/1 týden

Příspěvek města (procentní podíl)

Příspěvek města v Kč

Doplatek rodiče

Doplatek rodiče v Kč

1

1400 Kč

30 %

420 Kč

70 %

980 Kč

2

1400 Kč

40 %

2x560 Kč

60 %

2x840 Kč

3

1400 Kč

50 %

3x700 Kč

50 %

3x700 Kč

V roce 2021 do Prázdninových týdnů s Vikýřem docházelo 85 dětí, z nichž 76 mělo nárok na městský příspěvek. Celkem město loni na příspěvcích vyplatilo 29,5 tisíc korun, přičemž příspěvek na sourozence využili rodiče v deseti případech. Dosud nejvyšší příspěvek město vyplatilo hned v první roce po jeho schválení, tedy v roce 2018, a činil 58,5 tisíc korun na 195 dětí. Naopak nejnižší byl v roce 2020, a to 14,4 tisíc Kč na 48 dětí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace