Na dotační programy město Jablonec počítá s téměř 6 miliony

20.12.2021 07:11:58 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na dotační programy město Jablonec počítá s téměř 6 miliony

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje dotační programy, v rámci kterých lze žádat o finanční podporu od 17. ledna 2022, a to v oblasti sociální péče a zdravotnictví, výchovy a vzdělávání dětí a mládeže, kultury a volnočasových aktivit. Mezi žádosti rozdělí téměř 6 milionů korun.

„Na jednotlivé oblasti jsou v městském rozpočtu alokovány různé částky, předpokládaný celkový objem finančních prostředků je stejný jako v roce 2021, a to 5,7 milionu Kč. Mimo dotační tituly podpoří město 120 tisíc Kč celoroční činnost Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZUŠ a 75 tisíc korun je určených na podporu akcí Muzea skla a bižuterie pro veřejnost," připomněl David Mánek, náměstek pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

Na podporu kulturních akcí a jejich cyklů předpokládá odbor humanitní částku 825 tisíc Kč, celoroční činnosti v kultuře podpoří částkou 1,46 milionu Kč. K podpoře aktivit sociální péče a zdravotnictví použije humanitní odbor 100 tisíc Kč, dotace na celoroční sportovní činnost se budou rozdělovat z balíku 3,2 milionu Kč a na výchovu a vzdělávání je určených 120 tisíc korun.

Žádosti se podávají na předepsaných formulářích, dostupných na webu města, podávat se mohou od 17. ledna nejpozději do 9. února 2022 do 17 hodin, a to buď osobně v informačním středisku jabloneckého magistrátu, poštou nebo datovou schránkou. Podrobnosti k podávání žádostí o dotace z jabloneckého rozpočtu jsou na webu města a v lednovém čísle Jabloneckého měsíčníku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva

Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.

Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech

Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V hale to hučí: Přestavba turnovského sportoviště začala
V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
Do divadla v Josefově Dole přiběhnou Srnky
Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
Maloskalští volejbalisté ztratili body v dobře rozjetém utkání

Nejčtenější články

17.02.: Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
17.02.: K požáru dodávky došlo ve Smržovce
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace