Od dubna startuje nová stavební sezona v Jablonci

06.04.2022 19:15:34 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od dubna startuje nová stavební sezona v Jablonci

Velké stavby, které budou komplikovat dopravu v Jablonci nad Nisou, mají plánovaný termín svého zahájení právě na začátek dubna. Tou největší bude ta v Kamenné ulici. Důležité pro průjezdnost města a změny tras městské hromadné dopravy budou ovšem i další stavby.

Stavba kanalizace v Kamenné

V Kamenné ulici bude město pokračovat ve výstavbě dešťové kanalizace a rekonstrukci sítí. Práce jsou rozdělené do dvou let a náklady na městskou část přesáhnou 19 milionů Kč včetně DPH. K městskému projektu se opět připojí rekonstrukce správců šesti dalších sítí, letošní etapa potrvá do října.

„Staveniště předáme zhotoviteli na začátku dubna. Ulice Kamenná bude uzavřená v celé šíři od Dolního náměstí po křižovatku s ulicí Smetanovou," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že druhá etapa projektu je plánovaná na období duben-říjen 2023 a završí ji finální povrch z dlažby. „Jde opět o velmi koordinačně, časově a prostorově náročnou akci," dodal náměstek.

V roce 2023 bude v ulici Kamenná nová dešťová kanalizace, zrekonstruovaná komunikace včetně chodníků, nová kabeláž veřejného osvětlení i svítidla, opravené budou kanalizační přípojky z radnice a uložené rezervní chráničky pro budoucí vložení metropolitní sítě. Po rekonstrukci bude také jednotná kanalizace a vodovod (investor SVS, a.s.), plynovod (investor GasNet, s.r.o.) a silnoproudé rozvody (investor ČEZ Distribuce, a.s.), nově postavený bude teplovod (investor JE, a.s.).

Parkování nebude po dobu stavby možné v ulici Kamenné, ani na Dolním náměstí. Dopravní omezení se odrazí v provozu MHD: linky č. 101, 107, 110, 112, 115 a (školní 132) směr Mšeno pojedou z aut. nádraží na ulici 5. května - Mostecká - Podhorská - Smetanova - Hasičská (zastávka Obchodní akademie) a dále po své trase, vynechají zastávku Kamenná. Linky č. 103 a 116 směr kino Radnice a divadlo pojedou z aut. nádraží na ulici 5. května - Mostecká - Podhorská - Smetanova - Mírové náměstí (zastávka Mírové náměstí, Radnice) a dále po své trase, vynechají zastávku Kamenná.

Cyklopruhy v Palackého

V dubnu zahájí město realizaci projektu Cyklopruhy ulice Palackého - 2. část, a to od křižovatky s ulicí Riegrova k lávce před okružní křižovatkou Ostrý roh. Náklady jsou vyčíslené na 15,5 milionu Kč, přičemž dotace z EU a státní pokladny činí 5,5 milionu korun.

„V ulici Palackého se vodorovným a svislým dopravním značením vymezí cyklopruhy, stavebně se upraví šířka ulice, přechodů i tvar zálivů autobusových zastávek," popsal náměstek Roubíček s tím, že rekonstrukcí projde také veřejné osvětlení, a to včetně přemístění stožárů. Vyšší bezpečnost chodců zajistí středové ostrůvky na přechodech. Tato část projektu se dokončí letos v září, ta druhá odstartuje letos v červnu. Stavba neovlivní provoz MHD, jen se kvůli úpravám zálivů budou zastávky autobusů operativně posouvat.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Kanalizace v Průmyslové

Úplně uzavřená bude od dubna do listopadu ulice Průmyslová od Liberecké po 28. října. Stavba inženýrských sítí bude rozdělená do dvou etap, a to od Liberecké po křižovatku s ulicí Korejskou a poté od křižovatky s Korejskou po křižovatku s ulicí 28. října - stavba zahrne i samotnou křižovatku. Městský rozpočet počítá s částkou 13,6 milionu korun.

Také v ulici Průmyslová vznikne dešťová kanalizace včetně připojení UV a dešťových svodů. Rekonstruovat se bude i vodovod a splašková kanalizace, ulice získá nové veřejné osvětlení. Vše završí finální povrchy. „O postupu stavby bude včas informovat dopravní značení, prosíme však řidiče, aby jej pozorně sledovali," připomněl Miroslav Kopecký z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Lesní bude širší, přibude chodník a dešťovka

Od dubna do října se bude pracovat v ulici Lesní. Rekonstrukce za 12,7 milionu korun se týká části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicemi Lesní stezka a Liliová.

Ulice Lesní se až po křižovatku s ulicí Zelenou rekonstrukcí rozšíří na šest metrů, vzniknou parkovací zálivy, jednostranný chodník a dvě zastávky MHD. Rekonstrukce pamatuje i na stavbu dešťové kanalizace, do níž se napojí všechny dešťové svody ze zdejších objektů. Objízdná trasa pro linku č. 117 MHD povede obousměrně ulicemi Lesní - Raisova - Táboritská - Lesní stezka - Liliová a dále po dosavadní trase.

Nový povrch ulice K. Čapka

V dubnu odstartuje také rekonstrukce komunikace v ulici Karla Čapka za 5,5 milionu korun, potrvá do srpna a završí tak rekonstrukci inženýrských sítí - kanalizace, vodovodu a plynu. V rámci stavby přibude také chodník a rekonstrukcí projde veřejné osvětlení. „Sníží se povrch komunikace a díky tomu nebude stékat voda z ulice do přilehlých zahrad," připomněl Petr Roubíček.

Pokračování kokonínské kanalizace

Na celý duben se uzavře část ulice Na Svahu v Kokoníně, a to od křižovatky s ulicí Rychnovská po ulici Jasanová. Důvodem je pokračování projektu Kanalizace Kokonín, jejímž investorem je společnost SVS, a. s. MHD se uzavírka nedotkne, objízdná trasa bude vedená ulicí Rychnovská.

Úplně se uzavře část Prosečské

V dubnu bude stavět také Ředitelství silnic a dálnic ČR, proto se uzavře v Proseči nad Nisou část ulice Prosečská od křižovatky s ulicí Na Palouku po čp. 199.

Cílem projektu za 3,6 milionu korun je oprava kanalizace s novým vyústěním do vodoteče a dvanáct nových vodovodních přípojek k domům, které mají dle laboratorních testů zasolené studny po zimní údržbě. Uzavírka potrvá do konce června a objízdná trasa je vedená ulicemi Liberecká, Tovární, Ladova, Belgická, Čs. armády v Jablonci nad Nisou a na silnici I/14H.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci začala stavební sezona už v březnu
Jaké budou plánované uzavírky na Jablonecku od konce března
V Proseči se bude kácet kvůli opravám tramvajové trati
V dubnu začne poslední část rekonstrukce silnice na Ještěd
Silniční průtah Libercem omezí rekonstrukce mostů. Skončí za rok
Osm starých lip na hlavním hřbitově nahradí 14 nových
Do srpna bude zavřená ulice Letní v Jablonci
Stavba ve Hřbitovní ulici v Jablonci začne už v březnu
Stav povrchu silnic se pomalu zlepšuje, kraj chystá další rekonstrukce
Obchvat Zákup hotový, za evropské peníze pokračují další rekonstrukce
Kraj opraví mosty v Jilemnici a v Srní u České Lípy
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, kraj vybral stavební firmu
Řidiči již projedou novou křižovatkou Rádelský mlýn
Křižovatku Rádelský mlýn slavnostně otevřou v pátek 10. prosince
Zrekonstruovaná silnice II/610 se dočkala slavnostního otevření
Ministerstvo kultury prohlásilo most v Poniklé za kulturní památku
Kraj převádí pozemky na obce. Ty na nich budují chodníky a cyklostezky
Cyklostezka sv. Zdislavy povede po zrušené železnici i opuštěné silnici
Liberecký kraj opraví dva mosty ve Svijanech
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se od 23. února vracejí práce
Ralsko, Kozákov i Jizerská magistrála. Nový průvodce cyklistů krajem
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Sjezd na Jablonec z křižovatky Rádelský mlýn uzavřou v úterý 14. dubna
Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Řidiči se dočkají oprav silnic v Mimoni, Benecku, České Lípě i Jablonci
Silnice II. a III. třídy se mírně zlepšují, v dobrém stavu mají být i mosty
Vyfrézovaná místa na silnicích v Jablonci jsou opravená
Stavba v jabloneckém centru začne 16. března
Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rádelský mlýn uzavřou 29. března. Řidiči se vrátí v listopadu 2021
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února
Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově
Památky v kraji navštívilo letos méně lidí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace