Směr rozvoje města Jablonec do roku 2030 je určený

13.02.2022 09:11:14 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Směr rozvoje města Jablonec do roku 2030 je určený

Jablonec nad Nisou má schválený nový strategický plán na období let 2021-2030, jehož nedílnou součástí je i Akční plán města Jablonec nad Nisou 2022-2024. Rozhodli o tom zastupitelé na svém únorovém zasedání. Vytvoření strategických dokumentů města přišlo na necelé 3 miliony korun, přičemž dotace z EU a státního rozpočtu byla 2,6 milionu korun.

• Celkové způsobilé výdaje: 2,7 mil. Kč
• Výše dotace 95 % (EU + SR): 2,6 mil. Kč
• Spoluúčast města 5 %: 130 tis. Kč
• Termín realizace projektu: 1. 4. 2020 - 31. 3. 2022

„Nový strategický plán určuje směr rozvoje města až do roku 2030. Intenzivně se připravoval v roce 2021 a jeho nedílnou součástí je také dvouletý akční plán města. Požadavky na investice do rozvoje města a na jejich rozpočet nejsou malé, proto se město bude snažit na ně získávat i cizí zdroje, a to zejména formou dotací z Evropské unie. Teprve letos na jaře by měla Evropská komise schvalovat nové operační programy pro Programové období EU 2021-2027, poté budou ministerstva vyhlašovat výzvy pro předkládání žádostí o dotace," řekl náměstek Petr Roubíček a připomněl, že investice na rok 2022 jsou dané a nebude jich málo. „Vzhledem k tomu, že letošní rok je zároveň rokem volebním, bude záležet i na nové reprezentaci města, zda bude v plánovaných investicích na další roky 2023 a 2024 a jejich přípravě pokračovat nebo zda upřednostní jiné."

Vznik nového strategického plánu nepříznivě ovlivňovala epidemiologická situace v České republice. „Pandemie posunula zahájení prací o několik měsíců a vyžádala si jednání v online prostoru. Stejně muselo probíhat také dotazníkové šetření, které se rozšířilo také do měsíčníku a na městský web," řekl náměstek Roubíček, jenž je také garantem projektu.

Navzdory všem těžkostem se původní harmonogram prodloužil jen nepatrně. „Vliv na zpoždění mělo i posuzování vlivu na životní prostředí (SEA)," dodal náměstek, který zároveň děkuje za spolupráci členům zastupitelstva města napříč politickým spektrem, členům řídicího výboru, pracovních skupin, zpracovatelům a samozřejmě i občanům, kteří se aktivně zapojili do přípravy důležitého dokumentu, ať už formou dotazníkového šetření nebo v rámci představení a projednání strategického plánu.

Analytickou část strategického plánu připravovaly čtyři pracovní skupiny složené z odborníků-zaměstnanců jabloneckého magistrátu, členů vedení města a významných organizací z oblasti veřejného, soukromého i neziskového sektoru.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec má schválený rozpočet pro rok 2022
Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet na rok 2021
Jak jste spokojení v Jablonci, ptá se město svých obyvatel
Cítíte se bezpečně?, ptá se dotazník městské policie
Jak je na tom kultura v Jablonci, ptá se město
Také váš názor zkvalitní nový plán mobility

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace