Hospodaření města Jablonec za rok 2021 skončilo přebytkem

21.05.2022 18:26:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Hospodaření města Jablonec za rok 2021 skončilo přebytkem

Statutární město Jablonec nad Nisou má schválený závěrečný účet. V roce 2021 hospodařilo s provozním saldem 206 milionů korun. Po roce 2020, kdy město mělo historicky nejlepší výsledek, provozní saldo mírně pokleslo, i přesto hospodaření Jablonce skončilo přebytkem 92,5 milionu korun.

„Rozpočtové hospodaření probíhalo v roce 2021 v souladu se schváleným rozpočtem a následujícími rozpočtovými opatřeními. Průběžným sledováním rozpočtových příjmů, především daňových, a odpovídajícím postupným čerpáním výdajů, jsme dosáhli stabilního finančního prostředí," konstatoval náměstek pro ekonomiku a majetek města Milan Kouřil. Rozpočet na rok 2021 byl ve výši 1 203 127 tisíc Kč, v průběhu roku pak radě a zastupitelstvu města odbor ekonomiky předložil celkem 14 rozpočtových opatření.

V roce 2021 město dosáhlo celkových příjmů ve výši 1 166 milionů Kč a celkových výdajů ve výši 1 073 milionů Kč. Hospodaření Jablonce skončilo přebytkem 92,5 milionu korun a provozní saldo činilo 206 milionů korun. Město uhradilo splátky v souhrnné výši 20,1 milionu Kč a k uhrazení zbývá něco přes 123 milionů korun. Pro srovnání v roce 2020 měl Jablonec příjmy ve výši 1 070 milionů Kč, výdaje se rovnaly 831 milionům, provozní saldo činilo 239 milionů, splátky se rovnaly částce 45 milionů a zbývalo uhradit 140 milionů korun. Na daních ze státního rozpočtu město loni obdrželo 729 milionů Kč, což je oproti roku 2020 o 69 milionů Kč více a o 23 milionů Kč více než v roce 2019.

„Hospodaření se podařilo udržet i přes probíhající pandemii na velmi dobré úrovni. Úvěr ve výši 150 mil. Kč od Komerční banky z roku 2017 má zůstatek 99 999 600 Kč. Na splátkách úvěrů město uhradilo 16 666,8 tis. Kč, na splátkách energetických opatření EPC 3 819 tisíc Kč," vypočítává Kateřina Tuláčková, vedoucí odboru ekonomiky jabloneckého magistrátu.

„V roce 2021 město uzavřelo s ČSOB smlouvu o účelovém úvěru ve výši 20 milionů Kč na opravy bytového fondu, na něž jsme do konce roku načerpali 3,9 milionu Kč," připomněl náměstek Kouřil.

Zůstatek finančních prostředků byl k 31. 12. 2021 ve výši 300 129 tisíc Kč, z toho zůstatek na účtech města ve výši 104 529 tisíc Kč. Auditor v závěru své zprávy o hospodaření města uvedl, že nezjistil žádné chyby a nedostatky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí zastupitelé schvalovali dotace z městského rozpočtu
Od dubna startuje nová stavební sezona v Jablonci
Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka
Jablonec přispívá na prázdninový pobyt dětí
První rozpočtová opatření ve prospěch rezervy Ukrajina
Jablonec věnuje Ukrajině 3 miliony korun
Letos má Jablonec na opravy silnic rekordních 30 milionů
Směr rozvoje města Jablonec do roku 2030 je určený
Dary z městské pokladny obdrží Jizerská 50, Jablonec jinak a atleti
Jablonec má schválený rozpočet pro rok 2022
V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně
Změny v poplatcích v Jablonci platné od ledna 2022
Na dotační programy město Jablonec počítá s téměř 6 miliony
S rozpočtovým provizoriem se začíná v Jablonci už 28 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace