V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně

22.01.2022 21:34:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně

Jablonečtí zastupitelé projednávali šest žádostí o dotaci z Programu obnovy městské památkové zóny roku 2021, pro který byla v loňském rozpočtu města alokovaná částka 1,5 milionu korun. Pět žádostí schválili, šesté vyhovět nemohli kvůli vyčerpané alokaci programu.

„Zastupitelům jsme předložili šest žádostí o dotaci z městského programu, vyhovět však bylo možné jen pěti z nich. Poslední předložená žádost o dotaci nemohla být schválená kvůli vyčerpání alokace programu, kterou nelze navýšit. Žadateli proto doporučíme, aby svou žádost podal znovu do letošního programu, pokud jej schválí únorové jednání zastupitelstva. Nový příjem žádostí se předpokládá opět od 1. dubna," řekl jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek města Milan Kouřil.

Program obnovy městské památkové zóny Jablonec nad Nisou je určený pouze majitelům domů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, proto nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury v rámci Programu regenerace MPR a MPZ. Oprávněný žadatel může žádat o 50 % neinvestiční dotaci, maximálně však 150 tis. Kč na jeden dům, a to na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, vstupních dveří, obnovu fasády. Oddělení dotací přijímalo žádosti od loňského dubna do října, projekty, na něž byly dotace přidělené, musí být hotové do října tohoto roku.

Schválené projekty:

- Nová fasáda jižní stěny domu v Jugoslávské ulici, celkové náklady: 547.400 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Projekt navazuje na obnovu severní a východní části fasády realizované v rámci výzev na rok 2017, 2019 a 2020.

- Obnova 39 oken domu v Saskově ulici, celkové náklady: 976.629 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Původní okna nahradí nová dřevěná s izolačními trojskly v tmavě červeném odstínu.

- Oprava fasády domu na Dolním náměstí, celkové náklady: 333.865 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. První etapa se týká opravy fasády ve spodním parteru včetně výměny vstupních dveří do obchodů a nátěrů výkladců a oken.

- Oprava fasády domu v Podhorské ulici, celkové náklady: 473.463 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Kromě opravených omítek bude na fasádu kompletně doplněná štuková výzdoba.

- Oprava střechy ze strany ulice, obnova fasády z dvorního traktu domu na Mírovém náměstí, celkové náklady: 368.424 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Projekt navazuje na obnovu fasády ze strany realizovanou v rámci výzvy na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci je možné žádat příspěvek na opravy domů v památkové zóně
Váš dům není kulturní památka? Požádejte o příspěvek město Jablonec
Jablonečtí podnikatelé, kteří požádali, dostanou slevu na nájemném
Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun
Sportovní kluby v Jablonci nebudou muset vracet víceleté dotace
Město Jablonec podporuje majitele nemovitostí dotačními programy
Můžete žádat o podporu z programu podpory městské památkové zóny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice. Podrobnosti, video a fotografie na Našem Pojizeří

Cena Adolfa Heyduka 2021 putuje na Kuks

V sedmém ročníku ankety o Cenu Adolfa Heyduka obdržel nejvíce hlasů v kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO Hospitál Kuks - a to za haptickou „knížku" doplněnou o haptický plán areálu hospitálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků - s počtem 78 hlasů. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě
FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
Kraj věnuje statisíce na opravu střechy kostela v Raspenavě

Nejčtenější články

23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
21.05.: Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
21.05.: Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace