V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně

22.01.2022 21:34:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci rozdělovali dotace na obnovu domů v památkové zóně

Jablonečtí zastupitelé projednávali šest žádostí o dotaci z Programu obnovy městské památkové zóny roku 2021, pro který byla v loňském rozpočtu města alokovaná částka 1,5 milionu korun. Pět žádostí schválili, šesté vyhovět nemohli kvůli vyčerpané alokaci programu.

„Zastupitelům jsme předložili šest žádostí o dotaci z městského programu, vyhovět však bylo možné jen pěti z nich. Poslední předložená žádost o dotaci nemohla být schválená kvůli vyčerpání alokace programu, kterou nelze navýšit. Žadateli proto doporučíme, aby svou žádost podal znovu do letošního programu, pokud jej schválí únorové jednání zastupitelstva. Nový příjem žádostí se předpokládá opět od 1. dubna," řekl jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek města Milan Kouřil.

Program obnovy městské památkové zóny Jablonec nad Nisou je určený pouze majitelům domů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, proto nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury v rámci Programu regenerace MPR a MPZ. Oprávněný žadatel může žádat o 50 % neinvestiční dotaci, maximálně však 150 tis. Kč na jeden dům, a to na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, vstupních dveří, obnovu fasády. Oddělení dotací přijímalo žádosti od loňského dubna do října, projekty, na něž byly dotace přidělené, musí být hotové do října tohoto roku.

Schválené projekty:

- Nová fasáda jižní stěny domu v Jugoslávské ulici, celkové náklady: 547.400 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Projekt navazuje na obnovu severní a východní části fasády realizované v rámci výzev na rok 2017, 2019 a 2020.

- Obnova 39 oken domu v Saskově ulici, celkové náklady: 976.629 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Původní okna nahradí nová dřevěná s izolačními trojskly v tmavě červeném odstínu.

- Oprava fasády domu na Dolním náměstí, celkové náklady: 333.865 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. První etapa se týká opravy fasády ve spodním parteru včetně výměny vstupních dveří do obchodů a nátěrů výkladců a oken.

- Oprava fasády domu v Podhorské ulici, celkové náklady: 473.463 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Kromě opravených omítek bude na fasádu kompletně doplněná štuková výzdoba.

- Oprava střechy ze strany ulice, obnova fasády z dvorního traktu domu na Mírovém náměstí, celkové náklady: 368.424 Kč, požadovaná dotace: 150.000 Kč. Projekt navazuje na obnovu fasády ze strany realizovanou v rámci výzvy na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci je možné žádat příspěvek na opravy domů v památkové zóně
Váš dům není kulturní památka? Požádejte o příspěvek město Jablonec
Jablonečtí podnikatelé, kteří požádali, dostanou slevu na nájemném
Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun
Sportovní kluby v Jablonci nebudou muset vracet víceleté dotace
Město Jablonec podporuje majitele nemovitostí dotačními programy
Můžete žádat o podporu z programu podpory městské památkové zóny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace