Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

27.03.2022 07:29:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Statutární město bude přispívat měsíčně TJ Sokol Jablonec nad Nisou částku 55 tisíc korun. Peníze jsou určené na provoz integračního centra pro uprchlíky z Ukrajiny v budově jablonecké sokolovny ve Fügnerově ulici.

Jablonečtí radní na svém mimořádném jednání schválili smlouvu, na jejímž základě bude město vyplácet odměnu jablonecké tělovýchovné jednotě. „Měsíční příspěvek je určený na chod integračního centra pro uprchlíky z Ukrajiny, které vzniklo v souvislosti s humanitární krizí a válkou na Ukrajině," řekl primátor města Jiří Čeřovský.

Na základě smlouvy, uzavřené do 30. června, bude město měsíčně poukazovat tělovýchovné jednotě 55 tisíc korun. „Za březen pak město vyplatí alikvotní část odměny odpovídající době provozu integračního centra Sokolka, které začalo pracovat 21. března," připomíná primátor Čeřovský.

Naopak Sokol se zavázala pomáhat se zajištěním základních potřeb uprchlíků, vytvořit komunitu, podněcovat socializaci, kulturní aktivity, jazykové vzdělávání a propojovat profesní oblasti. „Poslední zmíněnou službu by měly garantovat dva pracovníci, z nichž jeden bude koordinátorem programu integračního centra, druhý bude zastupovat ukrajinskou komunitu, proto musí ovládat ukrajinštinu," upřesňuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek, který dodává, že integrační centrum bude úzce spolupracovat s magistrátními odbory, konkrétně s humanitním, sociálních věcí a zdravotnictví, s oddělením krizovým a správy bytů i s městskou policií.

Důležitou součástí práce integračního centra jsou asistence sociálního poradenství pro uprchlíky, spočívající v pomoci se základní administrativou a řešením základních životních situací. V sokolovně se zaměří také na volnočasové aktivity uprchlíků, zejména dětí apod.

Pro potřeby integračního centra vyhlásilo statutární město také humanitární sbírku, konkrétně potravinovou pomoc. Žádané jsou těstoviny, konzervy, rýže, mléko, olej, jedlé tuky, paštiky, instantní polévky a pokrmy, polévky „do hrníčku", mouka, cukr, sůl, základní koření, dětská výživa, přesnídávky, pitíčka, cereálie. Vše dárci mohou odevzdávat v sokolovně ve Fügnerově ulici, a to od pondělí do pátku v době od 10 do 18 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace