Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

27.03.2022 07:29:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Statutární město bude přispívat měsíčně TJ Sokol Jablonec nad Nisou částku 55 tisíc korun. Peníze jsou určené na provoz integračního centra pro uprchlíky z Ukrajiny v budově jablonecké sokolovny ve Fügnerově ulici.

Jablonečtí radní na svém mimořádném jednání schválili smlouvu, na jejímž základě bude město vyplácet odměnu jablonecké tělovýchovné jednotě. „Měsíční příspěvek je určený na chod integračního centra pro uprchlíky z Ukrajiny, které vzniklo v souvislosti s humanitární krizí a válkou na Ukrajině," řekl primátor města Jiří Čeřovský.

Na základě smlouvy, uzavřené do 30. června, bude město měsíčně poukazovat tělovýchovné jednotě 55 tisíc korun. „Za březen pak město vyplatí alikvotní část odměny odpovídající době provozu integračního centra Sokolka, které začalo pracovat 21. března," připomíná primátor Čeřovský.

Naopak Sokol se zavázala pomáhat se zajištěním základních potřeb uprchlíků, vytvořit komunitu, podněcovat socializaci, kulturní aktivity, jazykové vzdělávání a propojovat profesní oblasti. „Poslední zmíněnou službu by měly garantovat dva pracovníci, z nichž jeden bude koordinátorem programu integračního centra, druhý bude zastupovat ukrajinskou komunitu, proto musí ovládat ukrajinštinu," upřesňuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek, který dodává, že integrační centrum bude úzce spolupracovat s magistrátními odbory, konkrétně s humanitním, sociálních věcí a zdravotnictví, s oddělením krizovým a správy bytů i s městskou policií.

Důležitou součástí práce integračního centra jsou asistence sociálního poradenství pro uprchlíky, spočívající v pomoci se základní administrativou a řešením základních životních situací. V sokolovně se zaměří také na volnočasové aktivity uprchlíků, zejména dětí apod.

Pro potřeby integračního centra vyhlásilo statutární město také humanitární sbírku, konkrétně potravinovou pomoc. Žádané jsou těstoviny, konzervy, rýže, mléko, olej, jedlé tuky, paštiky, instantní polévky a pokrmy, polévky „do hrníčku", mouka, cukr, sůl, základní koření, dětská výživa, přesnídávky, pitíčka, cereálie. Vše dárci mohou odevzdávat v sokolovně ve Fügnerově ulici, a to od pondělí do pátku v době od 10 do 18 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace