Fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky byla vyhlášena již počtrnácté

08.04.2024 22:02:57 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory

Fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky byla vyhlášena již počtrnácté

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody hledá nejkrásnější snímky Jizerských hor, ze kterých sestaví benefiční kalendář. Lidé mohou do14. ročníku oblíbené fotosoutěže poslat až čtyři snímky tohoto pohoří, a to nejpozději do pátku 7. 6. 2024.

Fotografie je potřebné zaslat na email info@nadaceivanadejmala.cz a zároveň vyvolané poštou nebo předat osobně na adresu Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3. Odborná porota z nich následně vybere širší kolekci, která se představí na putovní výstavě a ze třinácti nejlepších snímků vydá nadace benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2025. Autoři takto oceněných snímků obdrží ceny od společnosti Canon i od samotné nadace. Podrobnosti naleznete na internetových stránkách: www.nadaceivanadejmala.cz/zaostreno-na-jizerky

„Fotosoutěž už k nám neodmyslitelně patří a každý rok se moc těším na nové snímky tohoto krásného pohoří. Samotný kalendář si našel již řadu svých příznivců a mě velmi těší, že jeho nákupem lidé přispívají na projekty pomáhající přírodě," řekl Ondřej Petrovský, ředitel pořádající nadace. Fotografie by měly mít délku delší strany minimálně 28 cm a snímky na výšku budou sice hodnoceny, ale nemohou se dostat do kalendáře, volte tedy raději formát na šířku. Každým rokem se sejde kolem 200 snímků od přibližně 50 autorů včetně zahraničních. Celkově se tak sešlo již 2 502 fotografií Jizerských hor ze všech možných pohledů na ně. „Každoročně se nám scházejí snímky známých magických míst Jizerek, ale často ze zcela netradičních úhlů či nové perspektivy. Ale vždy mě dokáží překvapit i zcela nové lokality, které fotografové objeví. Jizerky nabízejí opravdu hodně kontrastů na malém území a tím jsou jedinečné," pochvaloval si Petrovský.

Náklad benefičního kalendáře Zaostřeno na Jizerky dosáhl loni rekordních 2 300 výtisků, přesto se prakticky vyprodal již před Vánoci. Od počátku fotosoutěže jich nadace nechala vytisknout 19 900 a mezi lidmi i firmami je o něj vždy značný zájem. Výtěžek z jejich prodeje věnujeme na projekty pomáhající přírodě, v letošním roce konkrétně na výsadby druhově rozmanitých lesů. V minulosti už peníze pomohly s výsadbou desítek tisíc sazenic původních stromků do Jizerských hor i jejich okolí, s obnovou návštěvnické infrastruktury, či záchranou rašeliniště v nejcennější části Jizerských hor. „Snažíme se Jizerské hory ukázat v tom nejlepším světle, aby si lidé těchto cenných přírodních lokalit více vážili a dbali na jejich ochranu," vysvětlil Petrovský.

Do výstavní kolekce se dostane nad rámec hodnocení odbornou porotou i jeden snímek, který vybere široká veřejnost v průběhu internetového hlasování, které bude probíhat po celou dobu letních prázdnin na stránkách Libereckého deníku, který je mediálním partnerem již od počátku. Krom oceněných vítězů obdrží každý soutěžící jako poděkování jeden výtisk kalendáře a vyhlášení výsledků s vernisáží proběhne v září tohoto roku v Centru Babylon Liberec. „Každým rokem nás nadšení fotografové Jizerských hor provedou krajinou skalních vyhlídek, křivolakých cest, hlubokých údolí, zurčivých potoků a tajemných rašelinišť. A já se jejich snímky nechávám pohořím rád provázet a radovat se z toho všeho krásného, co nabízejí," uzavřel Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
Zaostřeno na Jizerky již potřinácté, nadace vyhlásila další ročník
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky startuje již podvanácté
Tůně, mokřady, lesy i ekologická výchova. Tak nadace pomohla přírodě
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022 byl představen veřejnosti
Benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky pomáhá již podesáté
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2021
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020
Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu
Výstava Zaostřeno na Jizerky opět představuje nejkrásnější fotografie
Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerek roku 2017
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám
Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace