Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha

13.04.2024 22:38:37 | Autor: Michal Novák a Martin Holubec, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha

Maloskalští volejbalisté se poprvé ve své historii probojovali do kvalifikace o postup do první ligy, kdy se stali účastníky kvalifikační skupiny společně s celky VSK MFF UK Praha a SK Kojetín 2016 B. V sobotu 6. dubna se volejbalisté Malé Skály utkali s pražským celkem, který se z předposledního místa první ligy propadl do baráže, aby hájil svou účast v druhé nejvyšší soutěži i v dalším ročníku.

VSK MFF UK Praha - VK Malá Skála 3:1 (-22, 24, 15, 17)

Začátek utkání zastihl namotivované maloskalské hráče v dobré pohodě, skvělý příjem podání, dobrá obrana a útok dávali hostujícím hráčům šanci se porvat o body s daleko zkušenějším soupeřem. Ve vyrovnané koncovce prvního setu dokázali hráči Malé Skály udržet soupeře pod sebou a zejména díky razantnímu útoku a dobré obraně si připsali vítězství v prvním setu.

Hostující trenér MFF Praha byl slyšet na celou halu a dával svým svěřencům dost najevo svou nespokojenost s předvedenou hrou. Druhý set začal stejně jako první a hrálo se o každý míč. V koncovce druhého setu už vedli hostující hráči 22:24, ale v tu chvíli jako by se tíha okamžiku promítla na sebevědomí maloskalských. Nepřesnou mezihrou a útokem hostí se dostal domácí celek na koně a zejména díky skvěle hrajícímu kapitánovi na postu univerzálního hráče se jim povedl parádní obrat a srovnání stavu setů na 1:1. Najednou jako by už na hřišti byl jen jeden celek, letošní účastník první ligy začal diktovat tempo, kvalitním podáním dokázal dostat pod tlak hostující přijímající hráče a trestal každou chybu. Maloskalští volejbalisté se již nedokázali dostat zpět do hry a poslední dva sety ztratili v poměru 25:15 a 25:17.

„Do zápasu jsme vstoupili s velkým nasazením, které ještě umocnilo několik absurdních výroků rozhodčích, podařilo se nám urvat první set a soupeře jsme určitě zaskočili. V druhém setu jsme bohužel nedohráli skvěle rozehranou koncovku a tady se zápas zlomil, domácí tým se dostal do své pohody, naopak na nás padla deka a proti takto kvalitnímu a zkušenému soupeři jsme se již nedokázali vrátit zpět k naší hře z prvních dvou setů," zhodnotila utkání stálice základní sestavy smečař David Macháč.

Sestava Malá Skála: Folprecht, Anděl, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Novák a Kinský.

VK Malá Skála - VSK MFF UK Praha 0:3 (-18, -18, -20)

Druhý zápas se konal hned druhý den, opět proti MFF Praha, ale tentokrát na Malé Skále. Po sobotním zápase oba týmy věděli, co od sebe čekat. Naplněná hala na Malé Skále se těšila na skvělý volejbal. Začátek byl od obou lehce nervózní, však atmosféra v hale se dala přirovnat k extraligovému zápasu. Prakticky od začátku setu domácí dotahovali dvou až tříbodovou ztrátu, která v koncovce ještě vzrostla.

Druhý set domácí nechytli už z počátku a po dvou neúspěšných útocích šel čerstvý Anděl za nevýrazného Holubce na plac pokusit se o obrat v setu. Následně šel na plac také Folprecht na nahrávku za Nováka, kterému skládal pouze ve formě hrající Pastuch.

Třetí set nabídl skvělou podívanou s výměnami hodnými první ligy, bohužel se od stavu 20:20 projevila zkušenost hostů z těžkých zápasů a koncovku zvládli lépe. I přes prohru 0:3 z pohledu maloskalského družstva byl v hale vidět hezký a dva sety vyrovnaný volejbal, za který patří poděkování i fanouškům, kteří vytvořili nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné.

Sestava Malá Skála: Novák, Holubec, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Folprecht, Kinský, Anděl a Hořák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vítězové druhé ligy z Malé Skály zakončili sezonu výhrami nad Dvorem
Maloskalští volejbalisté poprvé ve své historii ovládli druhou ligu
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
Maloskalští volejbalisté vedou tabulku II. ligy o 13 bodů
Pět bodů pro volejbalisty z Malé Skály
Dlouhá cesta na Moravu se ziskem jednoho bodu
Malá Skála uhájila první místo v dvojzápase proti Hronovu
Maloskalští volejbalisté drží v polovině soutěže první příčku v tabulce
Maloskalští stále na průběžném prvním místě tabulky 2. ligy
V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Maloskalští volejbalisté jsou stále na vítězné vlně
Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály
Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace