Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

29.03.2023 22:00:56 | Autor: Martin Mařík | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

V sobotu 25. března přijeli hráči Malé Skály na palubovku Domažlic, kde se mělo rozhodnout v posledních dvou zápasech sezony, zda Maloskalští uhájí třetí pozici tabulky před pronásledovateli na 4. a 5. pozici, celky Karlovarska a Netolic.

Volejbal Domažlice - VK Malá Skála 3:0 (18, 20, 22)

Do prvního setu Maloskalští hráči vstoupili velice vlažně. Sice ze začátku drželi tempo s domácími až do stavu 10:10. Bohužel se ukázalo, že domácí celek se teprve rozjížděl, vystupňoval svoji hru, se kterou nedokázali Maloskalští udržet tempo a s přispěním i vlastních chyb prohráli první set. Na začátku druhého setu domácí začali dominovat a vytvořili si hned ze začátku náskok pěti bodů, které už Skaláci nedokázali dohonit, a tak ztratili druhý set. Skaláci dělali co mohli, ale ani obměna hráčů nedokázala překlopit skóre na jejich stranu.

Třetí set vypadal lépe než ty dva předchozí. Hráči z Malé Skály se vyrovnali v herních činnostech nechybujícím domácím. Díky vyrovnanému výkonu obou mužstev mohli přítomní fanoušci konečně pozorovat koukatelný volejbal. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, v každé rozehře rozhodovaly maličkosti. Na konci třetího setu, ale přišly opět chyby hostujících a nakonec celek z Domažlic odskočil o tři body, a tento výsledek si uhájil až do samotného konce zápasu. 

Sestava Malé Skály: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali Novák, Melich, Holubec, Hořák, Anděl a Vronský.

Volejbal Domažlice - VK Malá Skála 3:0 (22, 22, 18)

Do druhého zápasu hráči Malé Skály vstoupili v lepším rozpoložení než do zápasu dopoledního. Skaláci si udrželi na dobré úrovni příjem, a tak mohli Domažlické trápit svým útokem, který se vyrovnával tomu Domažlickému. Opět se podařilo předvádět dobrý volejbal. Rozhodovaly opět maličkosti. Nutno vyzdvihnout domažlickou výbornou obranu a rychlou náhru, která dělala Skalským blokařům problémy v bránění. První set se rozhodoval v koncovce, ve které dokázal domácí celek ubránit útok Skalských hráčů, rychlou náhrávkou rozhodit obranu Skalských, a uhrát tak rozhodující rozehry. První set vyhráli Domažlice v poměru 25:22.

Maloskaláky tato těsná prohra nakopla. Ve druhém setu předváděli údernou a bezchybnou hru, při které si dokázali utvořit náskok šesti balónů, ale bohužel opět přišly chyby, které dostaly Domažlice zase do sedla. Dokázaly svojí precizní hrou náskok smazat a předehnat. Malá Skála podlehla v druhém setu za stavu 25:22.

Ve třetím setu se bohužel velký obrat nekonal, i přes veškerou snahu Skalských hráčů, si dokázal domažlický celek udržet svojí hru a od prostředka setu se dostal do vedení a ohlídal si bezchybnou hrou vítězství. Skaláci bojovali do samotného konce, ale nakonec museli uznat, že si dnes Domažlice výhru zasloužili.

Sestava Malé Skály: Preisler, Holubec, Mařík, Melich, Macháč, Kovář a libero Vronský. Střídali Novák, Pastuch, Chum, Hořák, Anděl a Folprecht. 

Tým VK Malá Skála v posledních zápasech sezony<br />Autor: Archiv VK Malá Skála

Podtrženo sečteno, Malá Skála v letošní sezoně dokázala ukořistit 58 bodů, a skončila tak těsně na čtvrtém místě.

Poslední dvojzápas komentoval univerzál Tomáš Melich: „S Domažlicemi jsme hráli vyrovnaný volejbal, ačkoliv jsme nedokázali urvat ani jeden set. Rozhodla hlavně skvělá mezihra a bojovná hra v poli hostů. Na útoku jsme se Domažlicím vyrovnali. S čím se naopak trápíme celou sezónu je série nevynucených chyb. Nicméně bereme „brambory" jako úspěch a děkujeme všem divákům za podporu."

Sezonu zhodnotil kapitán týmu Martin Mařík: „Jako kapitán bych za všechny kluky v týmu rád poděkoval fanouškům, kteří nás poháněli sezonou a dokázali nás vybičovat ve chvílích, kdy se nám nedařilo a dodali energii k obratu v nemalém počtu zápasů a tím k získání důležitých bodů. Máte velkou zásluhu na tomto společném úspěchu. Vaší podpory si velice vážíme a děkujeme."

Konečná tabulka 2. ligy - skupina A:

1.  TJ Lokomotiva Česká Lípa 36 27 5 1 3 99:34 3136:2605 92
2.  Volejbal Domažlice 36 23 7 1 5 96:41 3195:2847 84
3.  TJ Netolice 1892 36 15 3 8 10 75:65 3076:3053 59
4.  VK Malá Skála 36 15 4 5 12 71:66 3067:2978 58
5.  VK Karlovarsko B 36 14 4 5 13 71:68 3064:3102 55
6.  VK Euro Sitex Příbram B 36 13 3 5 15 63:70 2896:2959 50
7.  TJ Sokol Mnichovo Hradiště 36 11 2 5 18 58:78 2998:3091 42
8.  Kladno volejbal cz B 36 9 5 4 18 56:80 2907:3059 41
9.  SK Prosek Praha 36 8 4 7 17 59:84 2987:3174 39
10.  Volejbal Sokolov 36 4 4 0 28 32:94 2509:2967 20

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Volejbalisté Malé Skály přivezli z pražského Proseku jednu výhru
Českolipská Lokomotiva ve stanici Malá Skála žádné zpoždění nenabrala
V Mnichově Hradišti volejbalisté Malé Skály uspěli jen napůl
V souboji o první trojku Malá Skála dvakrát porazila béčko Příbrami
Volejbalisté Malé Skály dvakrát vyhráli v Sokolově
Dvojutkání VK Malá Skála v novém roce opět vítězné
Začátek druhé poloviny soutěže se hráčům VK Malá Skála povedl
Na Kladně získali maloskalští volejbalisté alespoň jednu výhru
Volejbalisté Malé Skály si připsali s Prosekem Praha čtyři body
Dvojzápas v České Lípě volejbalistům Malé Skály nevyšel
Volejbalisté Malé Skály nezvládli dvojzápas s týmem Mnichova Hradiště
Z Příbrami si volejbalisté Malé Skály přivezli dvě výhry
Volejbalisté Malé Skály získali proti Sokolovu šest bodů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace