Pět bodů pro volejbalisty z Malé Skály

31.01.2024 22:00:04 | Autor: Michal Novák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Další kolo druhé volejbalové ligy svedlo dohromady Malou Skálu a Žďár nad Sázavou, tedy lídra skupiny B a tým krčící se na posledním místě tabulky.

VK Malá Skála - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (7, 21, 12)

Domácí volejbalisté, již tradičně v neúplné sestavě, bez Folprechta, Holubce a dlouhodobě zraněných Kinského a Chuma, začali zápas naprosto skvěle a bez problémů dominovali prvnímu setu. Hráči ze Žďáru nad Sázavou se nestihli ani pořádně zahřát a už prohrávali 25:7. Druhý se byl o poznání vyrovnanější, ale zejména díky lepšímu podání a tvrdému útoku si druhý set připsali na svou stranu opět domácí. Nepovedená koncovka druhého setu se na hostujících hráčích podepsala a v třetím setu opět zcela odevzdaně podlehli zkušenějšímu domácímu týmu 25:12.

Sestava Malá Skála: Preisler, Anděl, Mařík, Zeman, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Novák, Pastuch a Hořák.

VK Malá Skála - TJ Žďár nad Sázavou 3:2 (12, 21, -20, -24, 8)

Utkání druhé volejbalové ligy VK Malá Skála - TJ Žďár nad Sázavou<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Druhý zápas začal ve stejném tempu jako první, kvalitní servis a dobrá obrana zdobila maloskalské hráče. Trenér Preisler lehce obměnil sestavu, kdy dal šanci na nahrávce Novákovi, na postu diagonálního hráče Pastuchovi a na smeči Hořákovi. Za stavu 2:0 na sety už to vypadalo, že se zápas v klidu dohraje a hostující hráči odjedou domů bez bodů. Opak byl pravdou. Mladíci ze Žďáru na Sázavou posbírali všechny síly a jejich riskantní hra zcela změnila vývoj zápasu. Domácí hráči najednou ztratili půdu pod nohama a začali kupit chybu za chybou. Kouč domácích zkoušel prostřídat všechny hráče, které měl k dispozici, ale pátému rozhodujícímu setu zabránit nedokázal. Začátek tiebreaku vyšel domácím, kvalitním podáním a pevnou obranou si vypracovali dobrý náskok, který po zbytek setu dokázali udržet a nakonec i zvítězit 15:8.

„Celý první zápas jsme drželi vysoké tempo hry, nedopouštěli jsme se sebemenších chyb a soupeře k ničemu nepustily. Ovšem ve druhém zápase jsme po prvních dvou setech povolili a nechali soupeře rozehrát. Tím jsme ztratili další dva sety, ale v tiebreaku jsme ukázali týmového ducha a dokázali zvítězit. Doufám, že nám toto vítězství pomůže navázat na výkony z podzimní části, je potřeba jít do každého zápasu naplno a hlavně za vítězstvím. Nyní se musíme připravit na další důležité zápasy, které nás čekají," konstatoval po druhém zápase dirigent hry Patrik Preisler.

Sestava Malá Skála: Novák, Hořák, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Preisler, Zeman a Anděl.