V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

05.12.2023 21:46:23 | Autor: Václav Hořák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

V sobotu 2. prosince se na Malé Skále odehrálo velmi důležité derby s týmem z Mnichova Hradiště. Oba týmy v tabulce 2. volejbalové ligy figurují na vysokých příčkách, a tak se dalo očekávat, že se schyluje k atraktivní podívané. A bylo tomu opravdu tak.

VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 3:1 (20, -22, 16, 20)

Od úvodního hvizdu se žádný fanoušek volejbalu nemohl nudit. V prvním setu byla k vidění sada ukázkových útoků a také riskantní servis na obou stranách. Lépe ale zafungoval na straně domácích. Naopak hostům se zezačátku tento risk nevyplatil, jelikož značná část jejich podání skončila v síti nebo v zámezí. To umožnilo domácím hráčům lehce odskočit a vybojovat tak první set pro sebe. Hned v druhém setu však došlo ke zvratu, kterému nedokázal zabránit ani v koncovce střídající smečař Holubec.

Maloskalský hlavní trenér Preisler si byl dobře vědom, jakých chyb se jeho svěřenci v koncovce druhého setu dopustili. Před dalším setem proto velmi usilovně rozdával hráčům pokyny, jak si představuje jejich hru. Jeho slova se velmi brzy začala projevovat na výkonu svých svěřenců. Ti soupeři nedávali moc prostoru aby se dokázal prosadit. Na straně domácích sehrál velkou roli opět velmi dobrý servis. Na rozdíl od prvního setu začalo být častěji vidět plachtivé podání, se kterým měl soupeř problém. Vyjma nepříjemného servisu se domácí zlepšili i v poli, a každý zvednutý míč vzápětí rychle padnul na soupeřovu zem.

Malá Skála ve třetím setu zvítězila velmi přesvědčivě 25:16. Čekalo se, jak tým z Mnichova Hradiště zareaguje do dalšího setu. Zvolili taktiku tvrdšího podání, jenže to se jim ani tentokrát nevyplatilo, když tím vytvořili více nevynucených chyb. Naproti tomu se dařilo týmu domácích, kde byl velmi výrazným hráčem univerzál Pastuch. Malá Skála nakonec předčila v dopoledním utkání soupeře z Mnichova Hradiště poměrem 3:1 na sety.

Nahrávač Michal Novák shrnul první zápas: „Myslím si, že jsme zápas zvládli přesně tak, jak jsme si všichni přáli s výjimkou druhého setu. Lépe jsme podávali a tvrdě útočili, tím si myslím, že jsme soupeře přehráli."

Sestava Malé Skály: Novák, Bukovjan, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali Preisler, Holubec a Hořák.

VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 3:0 (20, 22, 30)

Utkání 2. volejbalové ligy VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Do druhého zápasu vlétly oba týmy se změnou na postu nahrávače, čímž se i lehce pozměnil charakter hry. Mužstvo hostů navíc nasadilo čerstvého hráče, smečaře Bajera. Ten byl spolu se zrychlenou nahrávkou velmi nebezpečnou zbraní hostů, která ukořisťovala v každém setu značný počet bodů. Maloskalští se ale jeho hrou nenechali rozhodit, a naopak se ještě více semkli jako jeden celek. To byl nakonec i klíčový faktor k získání první sady. Celek z Hradiště stále zkoušel najít účinný recept, aby si mohl domů odvézt alespoň nějaké body z druhého zápasu.

Na začátku dalšího setu to chvíli vypadalo, že na klíčový způsob přišli. Tím bylo plachtivé podání, se kterým nyní měli Maloskalští problém. I z toho se domácím podařilo rychle vzpamatovat, a to zásluhou několika mimořádně účinných bloků, proslulých jako „hradba Maloskalského Pantheonu". Svůj mimořádně úspěšný den při blokování měl domácí nahrávač Patrik Preisler, který soupeři nastavil nejeden úspěšný blok. Domácí si tedy opět připsali další set na svou stranu.

Následoval set, který se směrem ke koncovce vyvíjel lépe pro hosty. Domácí ale vzdorovali tak urputně, že se v samotném závěru dotáhli na hosty, a to na rozdíl pouze jednoho bodu. Začalo tak velké drama a napětí se mezi soupeři stupňovalo. Maloskalští několikrát odvraceli soupeřův set-ball. Celý set rozsekl hvězdný jednoblok Kováře, který soupeře doslova odzbrojil a domácí celek si tak zaslouženě došel pro druhé vítězství poměrem 3:0.

Trenér Petr Preisler okomentoval výkon svých svěřenců: „Ráno nám vzhledem k nenadálým situacím vypadli hned tři klíčoví hráči. Jsem opravdu rád, že se můžu spolehnout i na kluky, kteří se za normálních okolností dostanou na plac méně často. Dnes to bylo hlavně o nich. Jinak si myslím že jsme dnes sehráli opravdu kvalitní utkání. Chtěl bych v podobných výkonech pokračovat."

Sestava Malé Skály: Preisler, Holubec, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali Novák, Bukovjan a Hořák.