Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály

18.11.2023 23:08:04 | Autor: Michal Novák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály

V sobotu 11. listopadu vyjeli volejbalisté z Malé Skály na další výlet, tentokrát do Lázní Bohdaneč, kde svedli souboj o šest bodů s týmem z Pardubic. O den později se utkali i s českými reprezentanty do 17 let.

TJ Sokol Pardubice - VK Malá Skála 1:3 (-16, 20, -19, -17)

Postavení v tabulce napovídalo, že budou hosté z pod Pantheonu favoritem. Okleštěni o blokaře Kováře a smečaře Hořáka začali svůj souboj podle předpokladů. Perníkáři ztráceli celý první set na hostující Skálu a nedokázali je přinutit k více chybám, které by jim zajistili dotáhnout se k menšímu rozdílu bodů. Skalští si první set s přehledem pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce.

Druhý set se hráči z Pardubic více koncentrovali, nevytvářeli zbytečně moc nevynucených chyb a tím chtěli celý zápas zdramatizovat. Hostující trenér Preisler vytáhl z kapsy eso v podobě dvojstřídání univerzála a nahrávače, kdy ze hřiště vystřídal nestárnoucího Pastucha s Novákem a nahradil je Zemanem s Preislerem. Tento tah kouči vyšel náramně a vnesl na hřiště čerstvý vítr v podobě přesnějších náher a razantnějších útoků a i díky tomu hostující hráči dotáhli celý zápas k vítězství 1:3.

Sestava Malá Skála: Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Folprecht. Střídali Preisler, Holubec, Zeman, Anděl a Bukovjan.

TJ Sokol Pardubice - VK Malá Skála 0:3 (-14, -23, -23)

Druhý zápas začal ve stejném duchu, jako končil zápas první. Domácí vytvářeli zbytečně velké množství nevynucených chyb, kterých Maloskalští dokázali skvěle využít ve svůj prospěch a první set zvítězili s přehledem 14:25. Ve druhém setu jako by si svěřenci trenéra Preislera mysleli, že se to vyhraje samo a přišlo lehké polevení. Toho se snažili hráči Pardubic využít a začali se postupně víc a více prosazovat. Výsledkem byl velmi vyrovnaný druhý i třetí, ale každou koncovku obou setů dokázali uhájit hráči z Malé Skály a díky tomu vyhráli i celý zápas 0:3.

„Na můj vkus jsme dělali velké množství základních chyb a nedokázali jsme udržet pozornost po celý zápas, díky tomu jsme nechávali Pardubice stále ve hře. Odvážíme si všech šest bodů, takže jsem spokojený, ale ta lehkost tomu stále chybí, máme stále na čem pracovat," konstatoval po utkání lodivod Malé Skály Petr Preisler.

Sestava Malá Skála: Preisler, Holubec, Mařík, Zeman, Macháč, Kinský a libero Bukovjan. Střídali Novák, Chum, Pastuch, Anděl a Folprecht.

Česká republika U 17 - VK Malá Skála 0:3 (-18, -13, -20)

Nedělní volno vystřídal vložený zápas s českými reprezentanty do 17 let. V dopolední zápase sfoukli mladíci s českou vlajkou na prsou hráče z Mnichova Hradiště 3:0, a tak bylo jasné, že na hráče z Malé Skály nečeká lehký soupeř. Tvrdý servis, rychlá hra, tím vším se chtěli hráči národního celku prezentovat. Ani s jednou z těchto činností neměli hráči z Malé Skály problém, kvalitní příjem, pevná obrana na síti i v poli bránila mladým reprezentantům v cestě za vítězstvím. Maloskalští objevili ztracenou lehkost z předchozího dvojutkání s Pardubicemi a bez jakýchkoliv problémů dokázali soupeře přehrát 0:3. Hráči Malé Skály se mohli vrhnout k hromadným gratulacím nahrávači Preislerovi, který dostal k narozeninám dárek v podobě dalších tří bodů do tabulky a prozatímní první místo v tabulce, jelikož družstvu Hronova chybí dva odehrané zápasy.

„Takový výkon bych si dokázal představit každý volejbalový víkend, pokud zbytečně nekazíme, dobře přijímáme soupeřův servis, můžeme přehrát každého soupeře z tabulky," sdělil po zápase rozradostněný trenér Petr Preisler.

Sestava Malá Skála: Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský, Pastuch a libero Folprecht. Střídali Preisler, zeman, Anděl a Bukovjan.

Příští víkend se Maloskalští ukáží na domácí palubovce proti celku z Chocně, začátky utkání se uskuteční od 11 a 15 hodin. V mezičasech se uskuteční utkání B týmu, který přivítá hráče ze Smržovky, začátky utkání od 9 a 13 hodin. Přijďte zafandit do místní tělocvičny a dát si třeba něco dobrému do místního bufetu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace