Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

17.10.2023 21:02:52 | Autor: Marek Bukovjan | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

Volejbalistům se rozběhla v sobotu 7. října soutěž II. ligy. Pro letošní sezonu je Malá Skála opět nalosována do skupiny B, oproti loňské sezoně, kdy byla účastníkem skupiny A, ve které nakonec obsadila konečné čtvrté místo. Hned na úvod sezony zajížděli hráči Malé Skály k nepříjemnému soupeři do Hronova.

Hronov - Malá Skála 3:1 (19, 22, -18, 22)

Hned od úvodních výměn prvního zápasu byla na hráčích Malé Skály vidět velká nervozita, ze které pramenilo mnoho nevynucených chyb. Domácí tým brzy převzal otěže zápasu a v prvním setu, kdy se volejbalistům Malé Skály nedařilo v podstatě nic, si v jednu chvíli vybudoval náskok až deseti bodů. Trenér Preisler musel tedy reagovat na nepříznivý vývoj zápasu a už v polovině prvního setu se do hry dostala většina hráčů z lavičky.

Do druhého setu nastoupili Maloskalští v lehce obměněné sestavě. Bylo z jejich strany vidět zlepšení, avšak Hronov navázal na velmi dobrý výkon z prvního setu a spolehlivě ovládl i druhou sadu. Ve třetím setu se konečně podařilo hostujícímu týmu zkoncentrovat a dostat hronovské hráče bodově pod sebe. Ti si přestali tolik věřit na útoku a po velmi dobře zvládnuté koncovce Malá Skála snížila na 1:2 na sety. Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný. Oba týmy předváděly pohledný volejbal a přetahovaly se o každý bod. Před koncovkou setu se podařilo Hronovu odskočit na rozdíl tří bodů. Náskok si domácí udrželi až do konce setu a velmi dobrou hrou tak hned na úvod sezony připsali volejbalistům Malé Skály první prohru.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Macháč, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Holubec, Kinský, Anděl, Bukovjan.

Hronov - Malá Skála 1:3 (-21, 27, -17, -15)

Do druhého zápasu vstoupili volejbalisté Malé Skály výrazně lépe než do dopoledního zápasu. Od prvních výměn bylo na hráčích vidět, že mají do zápasu více chuti. Průběh prvního setu byl velmi vyrovnaný a za stejného stavu na obou stranách se vstupovalo i do koncovky. V ní přisel na podání Anděl, kterému se podařilo uštědřit domácímu týmu dvě esa, na které nedokázal zareagovat, a tak úvodní set druhého utkání brali hosté. Druhý set kopíroval průběh prvního. Ve velmi vyrovnané koncovce měl ale více štěstí Hronov, a nakonec esem ukončil druhý set ve svůj prospěch.

Od třetího setu už byla hra nad sítí jednoznačně v režii borců z Malé Skály, kteří si od úvodu vypracovali několikabodový náskok. Výborně vycházela souhra nahrávače Nováka na středu sítě, kdy se na útoku prosazoval zejména hostující kapitán Mařík. Ten přidal i velmi slušný počet bodových bloků a Maloskalští šli s přehledem do vedení 2:1 na sety. Na začátku čtvrtého setu se ještě domácí snažili nepříznivý stav zvrátit a vynutit si tie-break, ale hráči Malé Skály poctivě ztrátovali a nenechali tak soupeři vytvořit si nějaký výrazný náskok. Velmi dobře zvládnutou druhou půlkou čtvrtého setu dovedli zápas do vítězného konce a připsali si tak důležité první 3 body do tabulky.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Holubec, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Macháč, Kinský, Anděl, Bukovjan. Trenér: Preisler Petr

První zápasy na domácí půdě hráli Maloskalští již o druhém říjnovém víkendu proti nováčkovi z Letovic v hale ZŠ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace