Venca Francke píše ve své knize o putování světem

11.03.2021 12:11:54 | Autor: David Janata | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Venca Francke píše ve své knize o putování světem

Inu což, narodil jsem se mámě a tátovi. Oba rodiče jsou sportovně založeni, a tak to plivli i na mě. Od závodního plavání jsem se dostal k triatlonu a reprezentace rodné hroudy v něm. V roce 2005 jsem se na rok odstěhoval do Colorada. V roce 2007 jsem se vydal k protinožcům, kde jsem strávil tři roky, a v roce 2010 mě vítr odfoukl do Kanady, která se stala mým druhým domovem. Kromě triatlonu se věnuji extrémním, převážně zimním, ultramaratonům.

Miluji windsurfing, orientační běh a pohyb všeobecně. Od dětství hraji na kytaru. K tomu jsem později přidal basu, bubny, perkuse, didgeridoo. Muzika je pro mě to, co sport, a bez ní bych být nemohl. Jsem svým způsobem bohém, kavárenský povaleč, vášnivý zahrádkář a pěstitel všemožných rostlin, legálních i nelegálních, exotických i domácích. Miluji přírodu a její fungování! Miluji život! Život vychutnávám, nespěchám! Miluji svou ženu a naše dva syny!

Tak přesně takto začíná fascinující kniha světoběžce, triatlonisty, ale hlavně pyšného rodáka z Jablonce - Honzy Franckeho - SÁM SOBĚ PSEM - ZÁŽITKY RYZÍ Z EXTRÉMNÍCH KRIZÍ.

V knize se dočtete o tom, co vše Honza zažil při putování za svými extrémními zážitky po celém světě. Jak se dostal od pípy až na Yukon, jak měl první rande s vlkem a třeba také jak poprvé políbil Aljašku.

Poutavé čtení, které autor přezdívaný Venca nabízí svým fanouškům a čtenářům, je psáno s jeho osobitým humorem, nadhledem a přináší trošku odlehčení, ale zároveň i napětí do této lockdownové doby.

Kniha je k dostání na webových stránkách autora na www.janfrancke.com, případně informace na www.sport@nasejablonecko.cz a určitě stojí za přečtení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jan Venca Francke jde za tchýní
OC Central Jablonec přivítal pětimiliontého návštěvníka
Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě
Jablonecký rodák Jan Francke se chystá pokořit 700 km na Yukonu
Honza Francke doběhl (došel) na Aljašce třetí
Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce
Jablonecký triatlonista řádí u protinožců
Jan Venca Francke na MS čtyřiapadesátý

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace