Jablonecký triatlonista řádí u protinožců

17.04.2012 19:28:00 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký triatlonista řádí u protinožců

 Odchovanec jabloneckého triatlonu Jan Francke patřil k velkým nadějím v olympijském triatlonu v Česku, bojoval na čele bodování Českého poháru a stal se i dvojnásobným vítězem Jabloneckého triatlonu. A možná jako jediný je trojnásobný mistr ČR - dorostenec, junior a do 23 let. O letošní zimě pobývá u své přítelkyně Margarethy v Austrálii a hlásí Našemu Jablonecku postup své přípravy.

 Hlavní prioritou osmadvacetiletého závodníka se teď staly terénní triatlony. První větší závod nastávající sezóny jel před třemi týdny v Austrálii ve státě Victoria - Victoria Dirt Fest. Byl to závod na celý víkend, kdy v sobotu ráno se jel terénní triatlon, odpoledne potom terénní běh na 10km a v neděli ráno MTB závod na 50km. Ten kdo měl při součtu všech tří závodů nejrychlejší čas se stal Dirt Master of Victoria.

„Triatlon se mi podařilo celkem s přehledem vyhrát, na odpoledním běhu mi trošku ztěžkly nohy, ale i tak jsem doběhl druhý. V neděli se jelo na 6 okruhů a hned od startu jsem vyrazil do čela, kde jsem zůstal až do pátého okruhu, kdy mě tak došlo, že jsem byl rád, že jsem se doplazil do cíle. Dojel jsem třetí a v konečném pořadí to vydalo na první místo a tak jsem se stal Dirt Master of Victoria," napsal naší redakci tento jablonecký světoběžník.

Jan „Venca" Francke se chce po svém květnovém návratu věnovat triatlonu na horském kole Xterra a o tom svědčí i to, že při svém pobytu u protinožců se tomuto odvětví věnuje. V tomto koutě světa triatlonu zaslíbeném se v sobotu, poprvé mezi profesionály, zúčastnil hlavního závodu sezóny Xterra New Zealand, závodu světové série, mistrovství Zélandu a hlavně nominačním závodu na mistrovství světa na Hawaji. Ještě před závodem Venca zažil na severním ostrově Nového Zélandu pěkné přivítání.
„Nejdříve štiplavý smrad síry díky sopečné aktivitě a potom při mém rozjetí jsem si náramně užil. Jel jsem si projet trať, ale začalo pořádně pršet, padla mlha, lesy byly tmavý a hustý, všude bláto, zima a mokro a já sjel nevědomky z trati a ztratil se. Padla tma a začal boj o přežití. Naštěstí jsem narazil na značení trati závodu a ve tmě se rychlostí chůze snažil ho držet. Po dvou hodinách jsem přijel k autu, totálně zmrzlej a vystrašenej, ale šťastnej že jsem se našel," hlásil z druhého konce světa Francke.
Jablonecký odchovanec oddílu plavání a triatlonu, jehož cesta k triatlonu následovala po otci Karlovi, patřil ke špičce závodníků v ČR, ale někdy jeho příprava nebyla odpovídající se teď hodlá věnovat horskému triatlonu.
Teď k sobotnímu závodu:
Honza začal úvodní disciplínu plavání na 1 kilometr velmi dobře a vylézal z vody na výborném třetím místě.
„V depu jsem strávil dost času, protože i když jsem za svůj život svléknul neoprén nepočítaně a mnohkrát, tak nyní jsem ho prostě nemohl sundat. Trať kola byla na 29 km a byla to trať velice náročná, nádherný „single treky" a spousta kopců. Ale v cyklistické části se mi moc nedařilo, nemohl jsem chytit slinu a hlavně jsem moc brzdil z kopce a tak mě pět závodniků předjelo. Do depa jsem přijížděl na osmém místě. Věděl jsem, že na běhu mám šanci to ještě změnit a tak jsem šel naplno od začátku, což se vyplatilo a já předběhl tři závodníky, což mě posunulo na konecné páté místo v celkovém pořadí," spokojeně hodnotil svůj úspěch Jan Francke.

Závodníkovi se splnil sen umístit se do pátého místa a tím si zajistit místo na startu mistrovství světa koncem října na Havaji. Francke se nyní přesunul zpět do Austrálie, do státu Queensland, kde se zúčastní mistrovství Austrálie v terénním triatlonu.
Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace