Honza Francke doběhl (došel) na Aljašce třetí

04.02.2014 19:21:18 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Honza Francke doběhl (došel) na Aljašce třetí

Čtenáře jsme informovali o nápadu povedené rodinky Franckeových absolvovat na daleké Aljašce běžeckou část Yukon Arctic Ultra, když Honza Francke se rozhodl absolvovat 100 mil t.j.160 km, jeho otec Karel spolu s děčínským Markem Peterkou „jen" 26 mil, což je maratónská trať. Zvláštní obdiv zasluhuje i Honzova přítelkyně Petra Hostinská, která se vydala rovněž na trať maratonu.

Běh yukonskou divočinou podél řeky Yukon všichni zdárně absolvovali a Honza se rád podělil o své útrapy na trati:

Přetiskujeme část (začátek a konec) jeho původní reportáže, kterou najdete na jeho stránkách www.janfrancke.com.

Když nejde o život, jde o hovno....a o život nešlo, i když občas jsem ten pocit měl. Po krutých 160 km jsem se doplazil do cíle, na pokraji sil, ale nesmírně šťasten. Inu povyprávím vám ve zkratce, jaký že to byl vlastně výlet..

V 10.30 místního yukonského času jsme se vydali vstříc novým zážitkům. Někdo z vesela, někdo zamyšlen, někdo vystrašen. Já jsem se zapřáhl do saní a vyrazil svižným tempem, ale velice rychle mi došlo, že toto není běh na 10 km, a tak jsem přeřadil do úsporného režimu. Sluníčko svítilo a bylo příjemných -16 stupňů, velká vlhkost zajišťovala umělecké namrzání všech možných ochlupení co nebyly zakryty. Adrenalin a neznalost toho co mě čeká, zajistily to, že prvních 40 km uteklo celkem "rychle". Nálada byla veselá a s úsměvem jsem doběhl na první check point. Tam jsem si ale plně uvědomil, že mě vlastně ten maratón čeká ještě třikrát....myšlenka nad kterou jsem se musel zamyslet a radši ji rychle zase pustil z hlavy. Co ovšem z hlavy nešlo pustit, bylo to, že mě začínaly bolet nehty, trošku brzy pomyslel jsem si. Za přežvykování housky jsem směle vyrazil k dalšímu check pointu (rozuměj - stanu v divočině, kde byl člověk, který ti nabídl teplou vodu a něco k zakousnutí), cesta to nebyla krátká, čekalo mě 60 km. Slunce zapadlo za obzor a předalo nadvládu černo černé yukonské tmě......


.....najednou se přede mnou objeví jezero a na druhé straně už vidím cíl, sklopím hlavu a štráduju si to dva kiláky přes jezero. Už jdu jak po obrně nohou, ale vidina cíle mně dodává poslední zbytky sil. Mám chuť brečet, 160 drsných kilometrů za mnou, jsem nesmírně šťasten. Vypřáhnu se ze saní a jsem volný jako pták (či spíše jako mrtvej pták). Trvalo to 28 hodin a nějaký drobný, 3. místo mezi běžci. Sedám si na židli a dávám si pivo a burger.

Popsal bych vám ten pocit, ale slovy to nelze popsat. Mám tak namožené svaly na stehnech, že nemohu bez pomoci chodit, puchýře na prstech jsou masivní a udělaly se i pod nehtem, takže se s nimi rozloučím, svalová horečka a totální vyčerpání....Ptáte se proč to dělám? Pokud jste odpověď ještě nenašli, tak věřte, že ji najdete až překonáte jakoukoliv  výzvu, či až dosáhnete něčeho o čem si nejste jisti, že toho dosáhnete. Je to pocit, že žijete život a je to pocit radosti z něj. Děkuji všem co jste si na mě vzpomněli, byli jste tam v mysli se mnou a bez vás by to nešlo!! A velká gratulace a respekt mýmu tátovi, mému děvčeti, Márovi za úspěšně zvládnutý maratón v místních těžkých podmínkách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace