Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce

31.01.2014 08:54:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce

Otec Karel a syn Jan - Venca Franckeovi se koncem ledna pustili do velkého dobrodružsví, když odletěli ve čtyřčlenné expedici na kanadskou Aljašku, kde se o tomto víkendu všichni zúčastní běžecké části Yukon Arctic Ultra, přezdívaného „peklo Yukonu". Závod je považován za nejtěžší ultramaraton na světě, kde teploty mohou klesnout až na -50 stupňů plus pocitové ochlazení v proměnlivém větru.

Start je od vzniku závodu v roce 2003 v městečku Whitehorse, vstupní bráně na Aljašku, vždy začátkem února a je vypsán na maratónskou trať, 100 mil, 300 mil i více, jsou jak běžecké, tak i v disciplínách horská kola či běžky. Spolu s oběma, pro jabloneckou sportovní veřejnost známými sportovci, např. oba vyhráli nějakou formu Jabloneckého triatlonu, poběží další sportovci z tohoto „oboru." Maratónskou trasu poběží s Karlem Franckem i jeho vrstevník Marek Peterka z Děčína a dokonce i jedna žena. Tou je přítelkyně Venci Petra Hostinská, loni vítězka Českého poháru v dlouhém triatlonu.

Jan „Venca" Francke, který se v říjnu na posledním MS v Xteřře na Hawaji umístil mezi elitou na pěkném 21. místě, si na rozdíl od ostatních naložil daleko delší trať. Přihlásil se na závod na 100 mil, což čítá 160 kilometrů.

Podle posledních zpráv od účastníků není na místě konání takové mrazivé počasí, ale to se může měnit. Snažení těchto extrémních sportovců budeme sledovat - čtěte pravidelně www.nasejablonecko.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace