Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce

31.01.2014 08:54:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce

Otec Karel a syn Jan - Venca Franckeovi se koncem ledna pustili do velkého dobrodružsví, když odletěli ve čtyřčlenné expedici na kanadskou Aljašku, kde se o tomto víkendu všichni zúčastní běžecké části Yukon Arctic Ultra, přezdívaného „peklo Yukonu". Závod je považován za nejtěžší ultramaraton na světě, kde teploty mohou klesnout až na -50 stupňů plus pocitové ochlazení v proměnlivém větru.

Start je od vzniku závodu v roce 2003 v městečku Whitehorse, vstupní bráně na Aljašku, vždy začátkem února a je vypsán na maratónskou trať, 100 mil, 300 mil i více, jsou jak běžecké, tak i v disciplínách horská kola či běžky. Spolu s oběma, pro jabloneckou sportovní veřejnost známými sportovci, např. oba vyhráli nějakou formu Jabloneckého triatlonu, poběží další sportovci z tohoto „oboru." Maratónskou trasu poběží s Karlem Franckem i jeho vrstevník Marek Peterka z Děčína a dokonce i jedna žena. Tou je přítelkyně Venci Petra Hostinská, loni vítězka Českého poháru v dlouhém triatlonu.

Jan „Venca" Francke, který se v říjnu na posledním MS v Xteřře na Hawaji umístil mezi elitou na pěkném 21. místě, si na rozdíl od ostatních naložil daleko delší trať. Přihlásil se na závod na 100 mil, což čítá 160 kilometrů.

Podle posledních zpráv od účastníků není na místě konání takové mrazivé počasí, ale to se může měnit. Snažení těchto extrémních sportovců budeme sledovat - čtěte pravidelně www.nasejablonecko.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace