Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě

26.08.2016 14:12:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě

Jan Francke, dvaatřicetiletý odchovanec jabloneckého triatlonu, kterému přátelé říkají Venca, se vrací na startovní čáru triatlonu. Vrátil se od dubna k pravidelnému trénování u trenéra Davida Janaty a nebyl by to Venca, aby pro začátek absolvoval tradiční tratě, ale postavil se hned na start mistrovství Evropy v terénním triatlonu v saské Žitavě.

Na tratích 1500 metrů plavání - 36 km na horském kole - 10 km běhu ze čtyřicítky závodníků z celého světa (závod byl i součástí světové série) vybojoval patnácté místo. Svoji příslušnost ke světové špičce opět potvrdila další jablonecká závodnice Helena Erbenová, čtvrtá v kategorii Elite žen.

Jan Francke si dal několik let přestávku, ve které rozhodně nezahálel a jak je jeho zvykem potuloval se po světě a procestoval třeba napříč Austrálii, běžel extrémní závod na Aljašce a řadu dalších „bláznivých" závodů. Pro „peklo Yukonu" na Aljašce zbláznil i svou, tehdy ještě přítelkyni, Petru Hostinskou plavkyni a triatlonistku. Petru si vzal za manželku a od letošního jara mají spolu syna Matěje.

Na Žitavu se připravuje prací u táty Karla na Máchově jezeře, nejen každodenním raním plaváním v tomto českém moři, ale i pravidelným během a jízdou na kole, hlavně však ve stoje v bufetu a ne jako zákazník.

Na startu plavání se nemohl zřejmě dočkat a napálil to tak, že byl po pár desítkách metrů výrazně v čele závodu. Pak mu ale došlo, nemohl se dočkat konce této etapy a byl rád za čtrnácté místo. Naopak po nástupu na kolo si zřejmě někteří spletli počet kol a vypálili tak, že mu zmizeli z dohledu. I když není odchován horským kolem, tak si na terén zvykl a odvedl dobrou práci a některé závodníky předjížděl. Do depa přijel na 24. místě. „No jo, říkal jsem si, tak dvacítka to nebude, ale třeba ještě něco seběhnu. Tak se vydám v posledních 10km běhu, " řekl NJ Venca.

Přeběhl najednou jednoho závodníka, druhého a postupně jich bylo více. V posledních 400 metrech ještě předběhl Francouze a bylo z toho patnácté místo, tedy patnácté místo na ME ! Z českých závodníků byl však nejlepší na 9. místě Honza Kubíček, dále na 22. místě Luboš Truhlář a 27. místě Václav Holub.

Pořadí muži:

1. Ruzafa Cueto Ruben (Španělsko) 2:32:27
2. Osborne Sam (Austrálie) 2:33:09
3. Weiss Bradley (Jihoafrická rep.) 2:34:43
9. Kubíček Jan (Česká republika) 2:39:31
15. Francke Jan (ČR) 2:43:01

Pořadí ženy:

1. Filipo Michelle (Francie) 2:54:47
2. Guillot-Boisset (Francie) 2:55:09
3. Poór Brigitta (Maďarsko) 2:58:03
4. Erbenová Helena (ČR) 2:58:51

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace