Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě

26.08.2016 14:12:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě

Jan Francke, dvaatřicetiletý odchovanec jabloneckého triatlonu, kterému přátelé říkají Venca, se vrací na startovní čáru triatlonu. Vrátil se od dubna k pravidelnému trénování u trenéra Davida Janaty a nebyl by to Venca, aby pro začátek absolvoval tradiční tratě, ale postavil se hned na start mistrovství Evropy v terénním triatlonu v saské Žitavě.

Na tratích 1500 metrů plavání - 36 km na horském kole - 10 km běhu ze čtyřicítky závodníků z celého světa (závod byl i součástí světové série) vybojoval patnácté místo. Svoji příslušnost ke světové špičce opět potvrdila další jablonecká závodnice Helena Erbenová, čtvrtá v kategorii Elite žen.

Jan Francke si dal několik let přestávku, ve které rozhodně nezahálel a jak je jeho zvykem potuloval se po světě a procestoval třeba napříč Austrálii, běžel extrémní závod na Aljašce a řadu dalších „bláznivých" závodů. Pro „peklo Yukonu" na Aljašce zbláznil i svou, tehdy ještě přítelkyni, Petru Hostinskou plavkyni a triatlonistku. Petru si vzal za manželku a od letošního jara mají spolu syna Matěje.

Na Žitavu se připravuje prací u táty Karla na Máchově jezeře, nejen každodenním raním plaváním v tomto českém moři, ale i pravidelným během a jízdou na kole, hlavně však ve stoje v bufetu a ne jako zákazník.

Na startu plavání se nemohl zřejmě dočkat a napálil to tak, že byl po pár desítkách metrů výrazně v čele závodu. Pak mu ale došlo, nemohl se dočkat konce této etapy a byl rád za čtrnácté místo. Naopak po nástupu na kolo si zřejmě někteří spletli počet kol a vypálili tak, že mu zmizeli z dohledu. I když není odchován horským kolem, tak si na terén zvykl a odvedl dobrou práci a některé závodníky předjížděl. Do depa přijel na 24. místě. „No jo, říkal jsem si, tak dvacítka to nebude, ale třeba ještě něco seběhnu. Tak se vydám v posledních 10km běhu, " řekl NJ Venca.

Přeběhl najednou jednoho závodníka, druhého a postupně jich bylo více. V posledních 400 metrech ještě předběhl Francouze a bylo z toho patnácté místo, tedy patnácté místo na ME ! Z českých závodníků byl však nejlepší na 9. místě Honza Kubíček, dále na 22. místě Luboš Truhlář a 27. místě Václav Holub.

Pořadí muži:

1. Ruzafa Cueto Ruben (Španělsko) 2:32:27
2. Osborne Sam (Austrálie) 2:33:09
3. Weiss Bradley (Jihoafrická rep.) 2:34:43
9. Kubíček Jan (Česká republika) 2:39:31
15. Francke Jan (ČR) 2:43:01

Pořadí ženy:

1. Filipo Michelle (Francie) 2:54:47
2. Guillot-Boisset (Francie) 2:55:09
3. Poór Brigitta (Maďarsko) 2:58:03
4. Erbenová Helena (ČR) 2:58:51

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace