Jan Venca Francke jde za tchýní

13.02.2021 12:44:27 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jan Venca Francke jde za tchýní

Jablonecký rodák a extrémní ultramaratonec Jan Venca Francke se po třech účastích na Yucon Ultra Trail rozhodl vyzkoušet i české horské trasy. Cílem z Jablonce mu je Havířov, odkud pochází jeho žena Petra, rozená Hostinská, a má tam tedy tchýni.

Jak většina sportovních fanoušků ví, Honza je původním „povoláním" plavec, poté úspěšným triatlonistou, což bylo základem k jeho dalším outdoorovým aktivitám. Před několika lety putoval napříč Austrálií, ale to mu nestačilo, tak se zaměřil na Aljašku. Letošní mrazivé a na sníh bohaté zimy využil tento týden k putování po severních českých horách.

Venca měl štěstí, že potkal v bazénu manželku Petru, zabývající se původně plavání s ploutvemi, která je podobného ražení a na tyto akce ho nejen doprovází, ale i někdy odvážně startuje také, jako například v Kanadě na Yukon Ultra, kdy část trati absolvovala.

Mají spolu dva krásné kluky a Jan Venca, jablonecký patriot, zřejmě hodnou tchýni, kam směřuje svoji cestu s pozdravy od své rodiny.

Venca jde trasu VIA CZECHIA severní variantu. Je to pochod zhruba na 600 km, který prochází všechna severní pohoří - Jizerky, Krkonoše, Broumovské vrchy, Orlické hory, Jeseníky. Vše na www.VIACzechia.cz.

První den ušel 62 km a šlo to celkem dobře. Horší situace nastala na Broumovsku, kde nebyly žádné stopy, a brodil se po kolena ve sněhu. To ušel jen 37 km. Denně chodí cca 14 hodin, spí v útulnách, venku nebo u kamarádů. V tuto sobotu byl na kopcích v Jeseníkách, do Havířova již nezbývá mnoho, a tak plánuje ukončení v neděli, ale více pravděpodobně v pondělí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

OC Central Jablonec přivítal pětimiliontého návštěvníka
Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě
Jablonecký rodák Jan Francke se chystá pokořit 700 km na Yukonu
Honza Francke doběhl (došel) na Aljašce třetí
Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce
Jablonecký triatlonista řádí u protinožců
Jan Venca Francke na MS čtyřiapadesátý

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace