Jan Venca Francke jde za tchýní

13.02.2021 12:44:27 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jan Venca Francke jde za tchýní

Jablonecký rodák a extrémní ultramaratonec Jan Venca Francke se po třech účastích na Yucon Ultra Trail rozhodl vyzkoušet i české horské trasy. Cílem z Jablonce mu je Havířov, odkud pochází jeho žena Petra, rozená Hostinská, a má tam tedy tchýni.

Jak většina sportovních fanoušků ví, Honza je původním „povoláním" plavec, poté úspěšným triatlonistou, což bylo základem k jeho dalším outdoorovým aktivitám. Před několika lety putoval napříč Austrálií, ale to mu nestačilo, tak se zaměřil na Aljašku. Letošní mrazivé a na sníh bohaté zimy využil tento týden k putování po severních českých horách.

Venca měl štěstí, že potkal v bazénu manželku Petru, zabývající se původně plavání s ploutvemi, která je podobného ražení a na tyto akce ho nejen doprovází, ale i někdy odvážně startuje také, jako například v Kanadě na Yukon Ultra, kdy část trati absolvovala.

Mají spolu dva krásné kluky a Jan Venca, jablonecký patriot, zřejmě hodnou tchýni, kam směřuje svoji cestu s pozdravy od své rodiny.

Venca jde trasu VIA CZECHIA severní variantu. Je to pochod zhruba na 600 km, který prochází všechna severní pohoří - Jizerky, Krkonoše, Broumovské vrchy, Orlické hory, Jeseníky. Vše na www.VIACzechia.cz.

První den ušel 62 km a šlo to celkem dobře. Horší situace nastala na Broumovsku, kde nebyly žádné stopy, a brodil se po kolena ve sněhu. To ušel jen 37 km. Denně chodí cca 14 hodin, spí v útulnách, venku nebo u kamarádů. V tuto sobotu byl na kopcích v Jeseníkách, do Havířova již nezbývá mnoho, a tak plánuje ukončení v neděli, ale více pravděpodobně v pondělí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

OC Central Jablonec přivítal pětimiliontého návštěvníka
Triatlonista Jan Francke se vrací na triatlonové tratě
Jablonecký rodák Jan Francke se chystá pokořit 700 km na Yukonu
Honza Francke doběhl (došel) na Aljašce třetí
Jablonečtí Franckeové běhají po Aljašce
Jablonecký triatlonista řádí u protinožců
Jan Venca Francke na MS čtyřiapadesátý

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace