Jan Venca Francke na MS čtyřiapadesátý

06.11.2010 10:07:06 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jan Venca Francke na MS čtyřiapadesátý

Jablonecký triatlonista Jan Venca Francke je momentálně spolu se svou australskou přítelkyní v Kanadě, kde trénuje a pracuje. Z Kanady se kvalifikoval na Mistrovství světa v terénním triatlonu na Hawaji, kde skončil 5. v kategorii a 54. celkově z 600 závodníků. „Cíle byly vyšší, ale závod to je velice extrémní, a tak člověk nikdy neví, co se může stát," sdělil z Kanady Jan Venca Francke. 

Našemu Jablonecku slíbil, že pošle postřehy ze závodu, se kterými se chtěl podělit s našimi. „Jak jsem slíbil, tak se ozývám. Na MS v terénním triatlonu jsem se nominoval na mistrovství Kanady v terénním triatlonu, a to ve Whistleru, kde se konaly OH. Zde jsem i po defektu na kole vyhrál svou věkovou kategorii a celkově mezi profesionály skončil 10. Na Hawaj jsem odjížděl s formou, ale bohužel i s velkým nachlazením. Cíle jsem si před závodem moc nedával, protože to byl první pokus na tomto závodě a neměl jsem tušení, jak velká konkurence se sejde. Sešla se silná konkurence a nechyběl jediný favorit. V plavání jsem se cítil dobře, a to bylo taky naposledy. Vylézal jsem z vody na 10. místě a ještě první kilometry na kole si toto umístění držel, pak se mi ale v prašných cestách slušně zaplnili průdušky prachem a řádně jsem si užíval kašle a nachlazení, což není žádná výmluva či omluva, a tak jsem jel na 100%. Díky neuvěřitelnému vedru, bezvětří a náročnému terénu velice rychle ubývala energie a já se postupně propadal dozadu. Z kola jsem přijížděl až kolem 40. místa. Na běhu mě pak potkala pravá krize a musím říci, že jsem asi ještě větší krizi neměl. Vedro ubíjející a trať náročná a dlouhá, v posledních kilometrech jsem už vnímal jen myšlenku cílové pásky a nic jiného. Bylo to opravdu extrémně náročné a jelikož jsem do toho dal maximum, tak jsem nakonec s výsledkem spokojen. Skončil jsem 5. v kategorii a 54. celkově z 600 závodníků. Závod se konal na objemech 1,5 km plavání v Pacifiku, 32 km na svazích sopky Haleakala a 11 km běhu. Co se týče mého pobytu v Kanadě, jsem zde už sedmým měsícem, trénuju a pracuju. Jelikož hodně cestuji, tak to mám jako další školu života. Koncem dubna se odtud opět vracím do rodného Jablonce. Triatlonová sezona se mi tady velice vydařila a stal jsem se Mistrem Britské Kolumbie v triatlonu a vícemistrem Kanady v olympijském triatlonu," tolik exkluzivní výpověď Jana Vency Franckeho pro Naše Jablonecko.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace