V Jablonci se bude lovit, nechoďte do uzavřených lesů!

03.11.2023 22:09:11 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

V Jablonci se bude lovit, nechoďte do uzavřených lesů!

V sobotu 11. listopadu bude zakázaný vstup do části honitby Rádlo. Opatření je vydané kvůli intenzívnímu odlovu černé zvěře a platí od 7 do 15 hodin. Dodržování zákazu se bude přísně kontrolovat, jeho porušení se bude trestat pokutou až 10 tisíc korun.

Uzavírka se týká areálu Srnčího dolu, Rádla a Proseče nad Nisou. „V dotčeném území se nařizuje zákaz vstupu v sobotu 11. listopadu od 7 do 15 hodin, a to kvůli bezpečnosti lidí v průběhu intenzivního lovu. Naháňka se slíděním se uskuteční k nutné a potřebné regulaci černé zvěře v honitbě Rádlo, aby se snížily škody na honebních i nehonebních pozemcích," vysvětluje důvod uzavírky honitby Petra Němečková z oddělení životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu.

„Je třeba, aby všichni v době, po kterou budou lesy uzavřené, spolupracovali a zákaz striktně dodržovali. Nad tím budou bdít státní i městští policisté, hasiči i členové vězeňské služby. Za porušení zákazu hrozí každému až 10 tisíc korun pokuty," apeluje na obyvatele Miloš Vele, primátor Jablonce nad Nisou.

V oblast Srnčího dolu a Rádla je dlouhodobě vysoký počet divokých prasat, které působí značné škody na majetku i pozemcích. Proto je nutné jejich počet snížit. „Vymezená část honitby Rádlo se zákazem vstupu se vztahuje převážně na lesní porosty, kde je lov komplikovaný a nesnadný, je tedy potřebné zajistit podmínky pro efektivní a maximálně bezpečný lov," dodává Němečková.

Uzavření vstupu do lesů kvůli lovu a dodržování zákazu je důležité. V honitbě se bude pohybovat kolem 90 střelců a honců a 20 loveckých psů. „Lovci budou při střelbě používat výkonné střelivo, které má smrtící účinek po celé dráze letu, smrtelné mohou být i odražené střely, proto dbejte zákazů na tabulkách rozmístěných po lesích a v rámci vlastního bezpečí nařízení neporušujte," vyzývá návštěvníky lesů a chovatele psů ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

S přemnoženou černou zvěří se Jablonec nad Nisou potýká už od roku 2021, kdy se o prázdninách zavřely lesy v lokalitě Srnčí důl. O rok později se vstup do lesů v nočních hodinách uzavřel od 1. prosince a proběhly dvě víkendové naháňky s úplnou uzavírkou na celé dny. Město navíc pořídilo i odchytovou klec a instalovalo fotopasti. V létě roku 2023 se klec o pár metrů posunula v ulici Za Plynárnou a opět se spustila do provozu.

Během roku 2023 se od 1. dubna do konce října ulovilo nebo odchytilo do klece celkem 114 divokých prasat. V předešlé sezóně to bylo 83 kusů.

Zákaz vstupu do lesů v sobotu 11. listopadu v čase 7-15 hodin
- oblast Srnčí důl
- Proseč nad Nisou
- Rádlo - hranice dotčené oblasti vede po hraně lesa za zástavbou ulic Panenská, Bousova v městské části Žižkův vrch, podél ulice Jateční, zde se odklání jižním směrem podél trasy elektrovodu. Dále se napojuje na komunikaci I/65, kterou kopíruje až k odbočce silnice č. 2876 na Rádlo. Po pravé straně komunikace kopíruje lesní porost nad zástavbou v severní části obce Rádlo, zde se napojí na vedení vysokého napětí severním směrem, po cca 1,4 km se odklání východním směrem podél tramvajové tratě a vrací se zpět na Žižkův vrch.

Celé znění veřejné vyhlášky - opatření obecné povahy

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zákaz vstupu do lesů končí, lov divočáků však pokračuje
O víkendové uzavírce lesů lidé porušovali nařízení, padaly pokuty
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří
Počet divočáků bude regulovat lov i klec
Od prosince se na noc uzavřou lesy kolem Jablonce
Nesprávně uložený odpad láká zvěř
Africký mor prasat je blíž a blíž našim hranicím s Polskem i Německem
Kanců ubylo, přesto veterinární správa nedoporučuje vstup do lesů
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky
Noční zákaz vstupu do Srnčího dolu trvá. Hrozí pokuta až 10 tisíc
Africký mor prasat je v Polsku a Německu. Blíží se k českým hranicím
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Liberecký kraj žádá občany, aby hlásili nález uhynulých prasat divokých
Na severu Čech je uložen intenzivní lov divočáků. Kvůli africkému moru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace