O víkendové uzavírce lesů lidé porušovali nařízení, padaly pokuty

14.12.2022 11:49:20 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

O víkendové uzavírce lesů lidé porušovali nařízení, padaly pokuty

Pět za víkend, celkem 12 divokých prasat od začátku uzavírky části honitby Rádlo, se podařilo ulovit členům mysliveckého sdružení. Problémem jsou však neukáznění lidé, kteří omezení vstupu nedodržují. Městská policie proto začala udílet pokuty za porušování zákazu.

Od pátku 8. prosince od 18 hodin do pondělí 12. prosince 6 hodin ráno byla poprvé uzavřená část honitby Rádlo na celé dny. Důvodem celodenních uzávěr je naháňka a lov přemnožené černé zvěře. Tenhle záměr se však úplně nepodařilo naplnit. „Lidé celodenní víkendový zákaz vstupu do vymezeného prostoru nerespektovali, na Prosečském hřebeni bylo možné potkat pejskaře, kteří měli svá zvířata na volno. Obyvatelé si stěžují na přemnoženou zvěř, žádají nás o řešení, když však vytvoříme opatření, díky kterým by bylo možné počty divokých prasat snížit, nedodržují je," posteskl si jablonecký primátor Miloš Vele.

Myslivci tak kvůli nezodpovědným Jablonečanům nemohli zcela využít uzavřeného území po celé dny, lovit mohli pouze v noci. I přesto se jim podařilo složit pět kusů. Společně se sedmi dalšími od 1. prosince, z nichž tři se chytili do odchytové pasti, tak za dobu vyhlášené uzavírky ulovili už dvanáct prasat.

Kvůli vyhlášenému zákazu zostřila městská policie kontroly vymezeného území. „Provedli jsme 23 namátkových kontrol, tři prohřešky jsme zatím řešili domluvou, jedné osobě jsme byli nuceni udělit blokovou pokutu. A v kontrolách budeme pokračovat, jde o bezpečí lidí v uzavřeném území," konstatoval ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Další dvě celodenní uzavírky lesů na Prosečském hřebeni a v Srnčím dole budou od neděle 25. do úterý 28. prosince a od pátku 13. do pondělí 16. ledna, vždy v čase od 18 hodin prvního do 6 hodin ráno posledního dne. „Zvláště v těchto termínech budou kontroly přísné, aby myslivci měli klid na lov i naháňku. Hlídky budou také smíšené, tzn. strážník a zástupce státní správy. Za nedodržení zákazu vstupu nebo za psa, který nebude na vodítku, můžeme udělit buď blokovou pokutu do 2000 korun nebo ve správním řízení může pokuta vystoupat až na 10 tisíc Kč," upozornil Švarc.

Kvůli bezpečnému lovu nechal Jablonec uklidit v lese na Prosečském hřebeni příbytky lidí bez domova. Na noční hodiny od 18 do 6 hodin ráno druhého dne se lesy v části honitby Rádlo v Jablonci nad Nisou uzavřely 1. prosince, zákaz potrvá do konce února. Od března do října 2022, ještě před omezením vstupu do honitby, myslivci skolili 52 kusů, od 1. do 12. prosince, po vyhlášení uzavírky, se podařilo zlikvidovat 12 divokých prasat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří
Počet divočáků bude regulovat lov i klec
Od prosince se na noc uzavřou lesy kolem Jablonce
Africký mor prasat je blíž a blíž našim hranicím s Polskem i Německem
Kanců ubylo, přesto veterinární správa nedoporučuje vstup do lesů
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky
Noční zákaz vstupu do Srnčího dolu trvá. Hrozí pokuta až 10 tisíc
Africký mor prasat je v Polsku a Německu. Blíží se k českým hranicím
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Liberecký kraj žádá občany, aby hlásili nález uhynulých prasat divokých
Na severu Čech je uložen intenzivní lov divočáků. Kvůli africkému moru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace