Platba za odpady v Jablonci je splatná do poloviny července

31.05.2022 11:41:33 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Platba za odpady v Jablonci je splatná do poloviny července

V těchto dnech rozesílá jablonecký magistrát ohlášeným poplatníkům podklady k první úhradě místního poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci za období leden až červen tohoto roku. Platbu je třeba provést do 15. července.

„Pokud poplatníci v ohlášení souhlasili se zasíláním údajů pro placení poplatku na e-mailovou adresu, posílá odbor ekonomický podklady k úhradě elektronicky. V opačném případě dostanou lidé pokyny poštou," vysvětlil jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil, s tím, že stále ještě existují hříšníci, kteří svou přihlašovací povinnost nesplnili. Z celkových zhruba 6500 majitelů nemovitostí jich stále cca 560 zbývá.

Poplatníci očekávají fakturu či jiný podobný doklad, tak tomu ale není, magistrát rozesílá dopisy. „Vždy se bude jednat pouze o informativní dopis s údaji potřebnými k platbě. Nyní se jen ještě technicky upřesňují zasílané doplňující údaje. Podle zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, se místní poplatky spravují, proto se nevystavují žádné daňové doklady," připomněla Kateřina Tuláčková, vedoucí odboru ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Úřad zasílá podobné pokyny poprvé, a tak ve zprávách pro poplatníky chyběl jeden údaj. Zpráva obsahuje číslo účtu, kam je třeba poplatky zaslat, variabilní symbol nemovitosti a výše poplatku. „Bohužel ve zprávě chybí přesné označení nemovitosti, která je identifikovaná pouze variabilním symbolem. Pravda je, že pokud má poplatník nemovitostí více, pak není hned patrné, které z nich se poplatek týká. Omlouváme se proto všem za možné komplikace, situaci řešíme a pracujeme na nápravě," konstatovala Tuláčková.

Výše místního poplatku vychází z velikosti nádoby a četnosti svozu uvedeného v podaném ohlášení a schválené sazby v obecně závazné vyhlášce 0,80 Kč za litr, ceník je uvedený na webu města https://www.mestojablonec.cz/cs/zivotni-prostredi/odpady/odpady-pro-obcany/dalsi-informace/cenik-komunalni-odpad-2022.html

Pokud někdo z poplatníků už obdržel podklady k úhradě místního poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci za první polovinu roku 2022 a neví, ke které jeho nemovitosti patří variabilní symbol, pak je možné se obrátit přímo na pracoviště odpadů v přízemí radnice se vstupem z Kamenné ulice, a to osobně, telefonicky nebo e-mailem. Kontakty: paní Lamatová - email: lamatova@mestojablonec.cz, tel. 483 357 238 a p. Paduchová - email: spaduchova@mestojablonec.cz, tel. 483 357 116.

Magistrát upřednostňuje bezhotovostní platbu převodem z účtu, ale je možné platit také v hotovosti nebo kartou ve zmíněné kanceláři odpadů vždy v úřední dny, v pondělí a ve středu 8 11.30 a 12.30-17 hodin. Poplatek je splatný nejpozději do 15. července.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O komunitní kompostéry mají Jablonečané zájem
Jablonečané mohou 28. května odevzdat nebezpečný odpad
Neohlášené popelnice v červnu město Jablonec odveze
Víte, jak třídit bioodpad? Přijďte se to naučit
Oleje a tuky mohou Jablonečané odevzdávat do speciálních nádob
Jablonec rozmisťuje nové kompostéry a lavičky
V Jablonci se bude v dubnu opět svážet bioodpad
Město Jablonec postupně opravuje kontejnerová stání
Nádoby na plast a papír směřují k rodinným domům
V ulicích Jablonce je deset nových kontejnerů na kovový odpad
Chcete nové hrníčky? Odneste ty staré do Re-Use centra
Jablonec nad Nisou získal Odpadového Oskara Libereckého kraje
Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát
Velkoobjemový svoz bioodpadu bude v Jablonci 5. a 26. června
Plechová garáž v Plynární ulici v Jablonci je minulost
Ambulantní svoz bude bez sběru elektrozařízení
V Jablonci se při úklidu neseká tráva, ale uklízí listí
Jablonec chce pořídit další kompostéry pro občany
Pět stovek nových kompostérů pro Jablonec
Peníze za Odpadového Oskara Jablonec využije na zkvalitnění třídění
Ceny za komunální odpad se v Jablonci zvýší od dubna o 35 korun
Odpadového Oskara 2019 mají Dalešice, Malá Skála a Jablonec
Jablonec zavádí sběr jedlých olejů a tuků
Obyvatelé Jablonce vytřídili odpadu za první pololetí o 30 tun více
Náklady na svoz odpadu v Jablonci rostou

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace