Jablonec rozmisťuje nové kompostéry a lavičky

04.04.2022 17:28:52 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec rozmisťuje nové kompostéry a lavičky

Technické služby Jablonec nad Nisou rozmístily v ulicích Komenského a Podhorské opravené sezonní lavičky. Během posledních březnových dnů se ve městě instalovaly také komunitní kompostéry. Náklady spojené s pořízením, opravou a umístění městského mobiliáře přesáhly půl milionu korun včetně DPH.

Komunitní kompostéry jsou výsledkem plnění projektů participativního rozpočtu, vycházejícího ze spolupráce s osadními výbory v rámci místní Agendy 21. „Celkem jich je ve městě devět, z toho šest ve Mšeně nad Nisou, dva v Jabloneckých Pasekách a jeden v Novoveské ulici. V co nejkratším termínu plánujeme uspořádat školení k jejich obsluze. Pořízení a instalace včetně dalších potřebných nákladů přijdou městskou kasu na bezmála 420 tisíc korun," shrnul jablonecký náměstek pro ekonomiku a správu majetku Milan Kouřil.

„Původně se počítalo s umístěním tří komunitních kompostérů na Žižkově Vrchu, ale místní osadní výbor se na poslední chvíli svých projektů vzdal. Proto jsme operativně využili zakoupená zařízení pro komunitní kompostování na jiných místech," dodal správce městského mobiliáře Jan Čermák z oddělení správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu.

„K již jmenovanému lze též připočíst další ošetření či obměnu mobiliáře města v částce převyšující jeden milion korun," nastínil další práce náměstek Milan Kouřil. Technické služby budou ve městě ještě dokončovat výměnu informačních tabulí vnitřního turistického okruhu, oprava se týká zastavení č. 3, 4, 6, 8, 9 a 12, a označení s výměnou ploch pro volný pohyb psů. Kromě toho se jablonecký městský mobiliář dočká též opravy lávky v Tyršově parku u altánu a vybavení v Lesoparku Žižkův vrch. „Potřebnou opravou zde projdou například altány, pódia či zábradlí. Očekáváme také šest nových velkoobjemových odpadkových košů, které budou usazeny v ulici Palackého na zastávky MHD," doplnil informaci Jan Čermák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec chce pořídit další kompostéry pro občany
Město Jablonec si chválí spolupráci s osadními výbory
Jablonec byl opět úspěšný při získávání dotací
Pět stovek nových kompostérů pro Jablonec
Peníze za Odpadového Oskara Jablonec využije na zkvalitnění třídění
Kontejnery pro občany mikroregionu mají zapůjčené na pět let
Jablonec podporuje třídění bioodpadu, připraveny jsou kompostéry

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace