Ambulantní svoz bude bez sběru elektrozařízení

26.05.2021 17:41:41 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ambulantní svoz bude bez sběru elektrozařízení

V sobotu 29. května proběhne tradiční svoz nebezpečného odpadu. Sběr bude provádět pojízdná sběrna, která bude přistavená podle časového rozpisu v různých lokalitách města. Zpřísněná legislativa klade velký důraz na bezpečné nakládání při manipulaci s odpadem a jeho přepravě, proto se už nebudou současně sbírat a svážet použitá elektrozařízení.

„Svítidla, zářivky, akumulátory a baterie je možné odevzdat ve sběrných dvorech ve Smetanově, v Dalešické a v Belgické ulici. Při ambulantním svozu se budou odebírat pouze nebezpečné složky komunálního odpadu, tzn. z domácností. Nebude se přijímat odpad z podnikání," upozornila Barbora Šnytrová z oddělení správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu.

Na sběrných místech budou pracovníci vyžadovat identifikace jednotlivých odpadů. „Protože se jedná pouze o odpad z domácností, předpokládá se originální obal výrobce, podle kterého může být odpad jasně identifikován. Bez označení není svozová firma oprávněná nebezpečný odpad v rámci ambulantního svozu převzít s výjimkou motorového oleje, který lze dobře rozpoznat," připomněla Šnytrová.

Při ambulantním svozu nebezpečného odpadu se přijímají řádně označené domácí kapalné i tuhé chemikálie, jako jsou ředidla, kyseliny, louhy, vývojky a ustalovače, chemické přípravky na ochranu rostlin, hubení plevelů a škůdců, atd., dále zbytky starých barev a obaly od nich, léky všeho druhu včetně mastí, upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách do 30 litrů, olejové filtry a další zaolejovaný materiál. „Kromě elektrozařízení nebudou přijímány ani odpady stavebního charakteru - eternit, azbest, asfalt, stavební omítky, lepidla, směsi atd.," doplnila Barbora Šnytrová.

K předání nebezpečných odpadů je třeba předložit občanský průkaz pracovníkům zajišťujícím sběr. Je zakázáno odkládat odpady před příjezdem mobilní sběrny a po jejím odjezdu!

Přehled stanovišť a časů pro ambulantní svoz nebezpečného odpadu:

8.00 - 8.15 

sídliště Janovská, ul. Na Úbočí

8.20 - 8.35 

sídliště Mšeno, ul. Mládí

8.40 - 8.55 

ul. S.K. Neumanna

9.00 - 9.15 

Pasecké náměstí

9.20 - 9.35 

sídliště Šumava, ul. Vysoká

9.40 - 9.55 

ul. Vysoká, křižovatka s ul. Jitřní

10.00 - 10.15 

ul. Novoveská, křižovatka s ul. Jarní

10.25 - 10.40 

ul. Květinová, křižovatka s ul. Křížová

10.50 - 11.05 

ul. Krkonošská u nádob na separovaný odpad

12.30 - 12.45 

ul. Janáčkova, křižovatka s ul. Vrkoslavická

12.50 - 13.00 

ul. Žítkova, křižovatka s ul. U Srnčího dolu

13.05 - 13.15 

ul. Pasířská, u školy

13.20 - 13.30 

ul. U Nisy, uprostřed

13.35 - 13.45 

nemocnice, parkoviště

13.50 - 14.00 

Horní náměstí, parkoviště

14.10 - 14:20 

ul. Prosečská, u hasičské zbrojnice

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie o prázdninách
František Hošic oslavil pětadevadesátku!
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Nejčtenější články

03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
02.07.: Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace