Ambulantní svoz bude bez sběru elektrozařízení

26.05.2021 17:41:41 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ambulantní svoz bude bez sběru elektrozařízení

V sobotu 29. května proběhne tradiční svoz nebezpečného odpadu. Sběr bude provádět pojízdná sběrna, která bude přistavená podle časového rozpisu v různých lokalitách města. Zpřísněná legislativa klade velký důraz na bezpečné nakládání při manipulaci s odpadem a jeho přepravě, proto se už nebudou současně sbírat a svážet použitá elektrozařízení.

„Svítidla, zářivky, akumulátory a baterie je možné odevzdat ve sběrných dvorech ve Smetanově, v Dalešické a v Belgické ulici. Při ambulantním svozu se budou odebírat pouze nebezpečné složky komunálního odpadu, tzn. z domácností. Nebude se přijímat odpad z podnikání," upozornila Barbora Šnytrová z oddělení správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu.

Na sběrných místech budou pracovníci vyžadovat identifikace jednotlivých odpadů. „Protože se jedná pouze o odpad z domácností, předpokládá se originální obal výrobce, podle kterého může být odpad jasně identifikován. Bez označení není svozová firma oprávněná nebezpečný odpad v rámci ambulantního svozu převzít s výjimkou motorového oleje, který lze dobře rozpoznat," připomněla Šnytrová.

Při ambulantním svozu nebezpečného odpadu se přijímají řádně označené domácí kapalné i tuhé chemikálie, jako jsou ředidla, kyseliny, louhy, vývojky a ustalovače, chemické přípravky na ochranu rostlin, hubení plevelů a škůdců, atd., dále zbytky starých barev a obaly od nich, léky všeho druhu včetně mastí, upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách do 30 litrů, olejové filtry a další zaolejovaný materiál. „Kromě elektrozařízení nebudou přijímány ani odpady stavebního charakteru - eternit, azbest, asfalt, stavební omítky, lepidla, směsi atd.," doplnila Barbora Šnytrová.

K předání nebezpečných odpadů je třeba předložit občanský průkaz pracovníkům zajišťujícím sběr. Je zakázáno odkládat odpady před příjezdem mobilní sběrny a po jejím odjezdu!

Přehled stanovišť a časů pro ambulantní svoz nebezpečného odpadu:

8.00 - 8.15 

sídliště Janovská, ul. Na Úbočí

8.20 - 8.35 

sídliště Mšeno, ul. Mládí

8.40 - 8.55 

ul. S.K. Neumanna

9.00 - 9.15 

Pasecké náměstí

9.20 - 9.35 

sídliště Šumava, ul. Vysoká

9.40 - 9.55 

ul. Vysoká, křižovatka s ul. Jitřní

10.00 - 10.15 

ul. Novoveská, křižovatka s ul. Jarní

10.25 - 10.40 

ul. Květinová, křižovatka s ul. Křížová

10.50 - 11.05 

ul. Krkonošská u nádob na separovaný odpad

12.30 - 12.45 

ul. Janáčkova, křižovatka s ul. Vrkoslavická

12.50 - 13.00 

ul. Žítkova, křižovatka s ul. U Srnčího dolu

13.05 - 13.15 

ul. Pasířská, u školy

13.20 - 13.30 

ul. U Nisy, uprostřed

13.35 - 13.45 

nemocnice, parkoviště

13.50 - 14.00 

Horní náměstí, parkoviště

14.10 - 14:20 

ul. Prosečská, u hasičské zbrojnice

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace