Obrazem: XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

11.06.2019 19:52:32 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V neděli 9. června ráno se již počtrnácté v Návarově u Penzionu Rusalka setkali spanilí jezdci na historických bicyklech i moderních kolech, aby se vydali Cyklostezkou Járy Cimrmana. 

Pro většinu z nich cesta za zážitky započala ve vlaku na trati Tanvald - Návarov. Samotný start za zvuku flašinetu Martina Hnyka  na mostě u penzionu a prudké stoupání k zámku pro většinu z nich nebylo ničím novým. Mnozí však ještě nikdy neměli možnost zavítat do zámecké zahrady.

Za milého průvodcovství "zámeckých pánů" Radky a Petra Turkových se naskytla i možnost vstoupit do zámecké kaple. Čas je však neúprostný, takže po prohlídce zámku a společném fotu u fontány se jezdci vydali přes Lhotku do Zlaté Olešnice na Vrcha. Tam pro ně místní hasiči na čele s Jirkou Černým připravili bohaté občerstvení. Nechyběla ani připomínka zakladatele tradice cyklojízd Jirky Plešingra. 

<br />Autor: Antonín Bělonožník Cestou ke kostelu sv. Františka z Assisi na Šumburku se jezdci již tradičně zastavili u myslivců v Bohdalovicích. Samotný příjezd ke kostelu, kde již od ranních hodin probíhal bohatý program, se malinko opozdil. Žádným způsobem to však nezabránilo velkolepému přivítání všech odvážných jezdců.

V doprovodném programu u kostela vystoupili herci Divadla Járy Cimrmana na čele se Zdeňkem Svěrákem, klaun Bilbo, divadlo Na Kolečku, zazpívali děti ZUŠ Tanvald a studenti Gymnázia Tanvald. Celý sváteční den pak zpříjemnila hudba O. V. J. Dixie. K dobré hudbě byla možnost hojného občerstvení zajištěného šumburskými i hornotanvaldskými hasiči. Nechyběla ani možnost vyfotit se ve stylu minulého století. Připočteme-li k tomu fantastické počasí, skvělou náladu a pohodu všech zúčastněných, pak výsledkem byla opravdu zdařilá akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Otevřeli první železniční stanici bez kolejí Hamrska - Na Mlatě
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2019
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda
Obrazem: 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku
Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 337 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili příjem žádostí o dotaci na akumulační nádoby u domácích kotlů

Podpora ekologického vytápění - to je hlavní cíl programu s názvem Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. V úterý 1. dubna 2025 zahájil Liberecký kraj příjem žádostí o dotaci. „Žádosti o dotaci je možné podávat na akumulační nádoby, které již byly pořízeny a připojeny na otopnou soustavu, a to po 1. červenci 2024. Dotace může činit až 70 % ze způsobilých nákladů s limitem 50 000 korun. Příjem žádostí bude pokračovat až do 15. října 2025," uvedl Edvard Kožušník, statutární náměstek hejtmana pro resort hospodářského a strategického rozvoje.

Přechodně uzavřou průchod přes železniční most v Turnově

Od úterý 22. dubna 2025 bude přechodně uzavřen průchod přes železniční most na trati Turnov - Jičín! Na obou březích Jizery budou provedeny stavební úpravy na nájezdech na most. Hotovo by tady mělo být dokonce června 2025! Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pálení čarodějnic v Tanvaldě opět s lampionovým průvodem
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na duben
Patnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
O velikonočních svátcích si někteří řidiči vykoledovali
1925 – sto let příběhů psaných uměním – 2025

Nejčtenější články

24.04.: Pes se vydal na noční dobrodružství, dveře od domu to odnesly
25.04.: Jablonec má novou koncepci veřejné dopravy od roku 2028
24.04.: Prodej pěstebního substrátu na Proseči

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace