Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

10.06.2014 08:19:31 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Plavy,Velké Hamry,Tanvald

Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Za nádherného slunečného počasí proběhla v sobotu 7. června již 9. spanilá jízda krajem českého génia Járy Cimrmana. I tentokrát se nesla ve znamení několika novinek.

Poprvé se startovalo u nově vzniklého Minimuzea Na Mlatě ve Velkých Hamrech II, poprvé spanilí jezdci projížděli obcí Plavy, kde byli slavnostně chlebem a solí přivítáni místní paní starostkou Věrou Mužíčkovou a poprvé si trať na vlastní kůži vyzkoušela hlavní organizátorka celé akce paní Kateřina Preusslerová. 

Jak jsme již zmínili, letošní start byl na Hamrskách, kde místní nositelé odkazu Járy Cimrmana manželé Pohlovi s požehnáním patronů Spanilé jízdy krajem Járy Cimrmana herců jeho stejnojmenného divadla vybudovali nové minimuzeum doby českého velikána. Po prohlídce minimuzea se jezdci vydali směrem do Plavů a po malém občerstvení se všichni přemístili do  Zlaté Olešnice. Zde proběhl již tradiční start.

Ve 12 hodin pak všichni jezdci dorazili ke kostelu sv. Františka z Assisi na Šumburku v Tanvaldě. Zde již od 11 hodin hrála dobová hudba, místní hasiči připravili bohaté občerstvení. Připraveny byly i seminář herců Divadla Járy Cimrmana na čele s Janem Svěrákem a Česká beseda v podání českošumburských vlastenců. Celá akce se nesla již v tradičním slavnostním a poklidném duchu. Nezbývá tedy než si přát, aby i příští jubilejní ročník byl opět tak zdařilý a hlavně nám vydrželo to neskutečné počasí, které tuto akci každý rok provází. 

Další fotogalerie Zdeňka Horáka ze Spanilé jízdy

Jaký byl kompletní program se podívejte v podrobné pozvánce: Spanilá jízda cyklostezkou Járy Cimrmana povede znovu kolem Liptákova

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 234 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace