Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

10.06.2014 08:19:31 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Plavy,Velké Hamry,Tanvald

Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Za nádherného slunečného počasí proběhla v sobotu 7. června již 9. spanilá jízda krajem českého génia Járy Cimrmana. I tentokrát se nesla ve znamení několika novinek.

Poprvé se startovalo u nově vzniklého Minimuzea Na Mlatě ve Velkých Hamrech II, poprvé spanilí jezdci projížděli obcí Plavy, kde byli slavnostně chlebem a solí přivítáni místní paní starostkou Věrou Mužíčkovou a poprvé si trať na vlastní kůži vyzkoušela hlavní organizátorka celé akce paní Kateřina Preusslerová. 

Jak jsme již zmínili, letošní start byl na Hamrskách, kde místní nositelé odkazu Járy Cimrmana manželé Pohlovi s požehnáním patronů Spanilé jízdy krajem Járy Cimrmana herců jeho stejnojmenného divadla vybudovali nové minimuzeum doby českého velikána. Po prohlídce minimuzea se jezdci vydali směrem do Plavů a po malém občerstvení se všichni přemístili do  Zlaté Olešnice. Zde proběhl již tradiční start.

Ve 12 hodin pak všichni jezdci dorazili ke kostelu sv. Františka z Assisi na Šumburku v Tanvaldě. Zde již od 11 hodin hrála dobová hudba, místní hasiči připravili bohaté občerstvení. Připraveny byly i seminář herců Divadla Járy Cimrmana na čele s Janem Svěrákem a Česká beseda v podání českošumburských vlastenců. Celá akce se nesla již v tradičním slavnostním a poklidném duchu. Nezbývá tedy než si přát, aby i příští jubilejní ročník byl opět tak zdařilý a hlavně nám vydrželo to neskutečné počasí, které tuto akci každý rok provází. 

Další fotogalerie Zdeňka Horáka ze Spanilé jízdy

Jaký byl kompletní program se podívejte v podrobné pozvánce: Spanilá jízda cyklostezkou Járy Cimrmana povede znovu kolem Liptákova

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 234 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace