Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

12.06.2017 08:11:16 | Autor: Antonín Bělonožník, Lída Abrahámová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

V sobotu odpoledne proběhla v Areálu U Čápa již tradiční Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana.

Ta se nesla v duchu nejenom soutěží, her, tvořivosti a kreativity, ale i dobrosrdečnosti. Aby né, dyť letošní dvoudenní akce s Járou Cimrmanem na Příchovicích (i v Tanvaldě) nesla podtitulek Divadlo JC dětem. Děti si mohly vyzkoušet u řemeslníků navlékat korálky, vyrobit zápisníky, malovat keramiku nebo u mistra řezbáře si vydlabat otisk vlastní ruky. Dřevorubci jim půjčili pilku a děti usilovně řezaly, vždyť s dřívím na zimu je tady nutno začít už teď.

Ve voňavém stánku u bylinkářky příchozí poznávali nejrozličnější bylinky, ale také třeba hádali původ tinktury pro muže... (na tři :-). V pohádkové cestě lesoparkem, která se tu koná každoročně, se děti tentokrát ocitly například v lesním, lučním či vodním království.

Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana<br />Autor: Antonín Bělonožník Na jevišti, kde zpíval Sedmihlásek se Zdeňkem Svěrákem, byla připravena také řada soutěží o lákavé ceny pro děti i dospělé. Například sládkovu soutěž Příchovického pivovaru v rychlosti otvírání pytle se sladem vyhrála paní Marcela. Ve vědomostní soutěži pro děti i dospělé byly přichystány otázky týkající se Cyklostezky JC, Muzea a majáku JC, lesoparku i Minimuzea na mlatě.

Na kutily, zlepšovatele, vynálezce a další kreativce byla cílena soutěž Všeuměl, vyhlášena jen měsíc před akcí. Do prvního ročníku soutěže přišly předměty jako například mobilní jelení posed, žíznivá kabelka, ekologická ochrana proti slimákům, přenosná lávka i pár vynálezů zatím jen v nákresech. Soutěž posuzovali a vyhodnocovali ti nejpovolanější herci DJC a vyhlášení se ujal pan Zdeněk Svěrák spolu s Václavem Kotkem. První cenu získala hromadná past, druhou obojživelný renvolf a třetí expediční lyže. (Popisky v příloze).

Celé odpoledne v Areálu u Čápa příjemně plynulo a k nebi po celý ten čas stoupaly balónky s přáními, které si lidé kupovali, a zároveň tak přispívali na nemocného devítiletého Vojtu z Tanvaldu. Spontánní akcí se pak stala dražba poslední buchty, kterou si úspěšná dražitelka pořídila za 1300 Kč. Samozřejmě i tato částka šla do kasičky pro Vojtu. O tom, že se tu sešli lidé s otevřeným srdcem hovoří finanční částka, která se do třech kasiček na Příchovicích vybrala. Částka přesáhla 12 tisíc korun.

Po celé odpoledne melodie známé i neznámé hrála kapela Stan Band. Bohaté občerstvení z místních luhů, hájů a zdrojů připravili pracovníci Areálu U čápa na čele s Vlastou Plecháčem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015

Diskutujte s námi

Ke stažení

VŠEUMĚL

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 154 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace