Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda

06.06.2019 19:54:01 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Kořenov,Tanvald

Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda

Na Příchovicích se bude konat opět Slavnost pod majákem, a to k šestému výročí otevření - Muzea a Majáku J. Cimrmana. Návštěvníci všech věkových kategorií mohou vybírat z pestrého programu. Také letos se bude soutěžit, hádat, hrát, zpívat, ochutnávat či lenošit na stráni a vychutnávat malebné výhledy do kraje, které neomrzí.

Stalo se již dobrým zvykem, že toto slavnostní, kulturně-společenské odpoledne má dobročinný přesah. Vždy se vybírá na konkrétní postižené dítě z okolí. Letos jim bude Jakub, na kterého mohou lidé přispívat i den poté, v Tanvaldě - na Šumburku, v cíli 14. ročníku Spanilé jízdy na bicyklech cyklostezkou Járy Cimrmana.

Většina příznivců génia Járy Cimrmana a fanoušků cimrmanovy doby ví, že druhý červnový víkend se radují z oslav Cimrmanovy doby. Letošní XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se těšit na pestrý program na dokonce třech místech ve dvou dnech. V sobotu 8. června proběhne v Areálu U Čápa Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V sobotu 8. června proběhne v 11 hodin u Minimuzea Na Mlatě otevření světového unikátu - první železniční zastávky bez kolejí: Stanice Hamrska - Na mlatě. Po slavnostním uvítání vlaku vystoupí děti ZŠ Hamrska. O hudební doprovod se postará Country a bluegrass skupina Kapelníci. V neděli 9. června vyjedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova". Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo, divadlo Na Kolečku, zazpívají děti ZUŠ Tanvald a studenti Gymnázia Tanvald, celý sváteční den zpříjemní hudba O.V.J.DIXIE. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve Velkém defilé. Ve Ffotokoutku u kostela se můžete vyfotit ve stylu minulého století. Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Sobota 8. 6. 2019 - Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - Areál U Čápa, Příchovice

Plakát Slavnost Pod majákem Járy Cimrmana 2019<br />Autor: Archiv Tanvaldsko V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí:
→ ve 12.00 hodin přijedou historické vozy - příležitost pro váš obdiv
→ cesta pohádkovým Lesoparkem
→ vystoupení herců Divadla Járy Cimrmana
→ Město spí
→ sládkova soutěž o ceny
→ slavnostní výhoz na discgolfovém hřišti
→ vystoupení dětí ZŠ a MŠ Kořenov
Po celý den probíhá charitativní akce „Balónky s přáním do nebe"

Sobota 8. 6. 2019 - Minimuzeum Na Mlatě Hamrska

→ V 11 hodin dojde ke slavnosti otevření první železniční zastávky bez kolejí na světě: Stanice Hamrska - Na mlatě → po slavnostním uvítání vlaku vystoupí děti ZŠ Hamrska → o hudební doprovod se postará Country a bluegrass skupina Kapelníci
V sobotu večer bude Divadlem Járy Cimrmana sehráno v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin představení „NĚMÝ BOBEŠ".

V neděli dne 9. 6. 2019 bude slavnost začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku

→ Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami a soutěžemi připravenými Střediskem volného času Tanvald
→ Klaun Bilbo si pro děti připravil nové představení „PINGU", které
předvede v 10.30 hodin
→ Divadlo Na kolečku osvěží přítomné taškařicí pro celou rodinu „TRAKAŘ" v 11.30 hodin
Spanilá jízda 2019 bude ráno 9. 6. startovat na dvou stanovištích:
V 8.55 hodin započne Slavnostní defilé spanilé jízdy v Návarově u mostové vyhlídky s možností stylového občerstvení v Penzionu Rusalka.
Po slavnostním úvodním startu stateční borci a borkyně šlápnou do pedálů svých bicyklů směrem k místu mezistartu Na Vrších. Cyklojezdci i pěší pocestní budou i letos uvítáni během cesty majiteli zámku Návarov ke krátkému odpočinku a prohlídce.

Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv a kromě vlastní jízdy na svých drahých bicyklech mohou přijet i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz".
Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím z Návarova do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.
Cyklistům bude také nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších, protože výškový rozdíl Návarov-Zlatá Olešnice Na Vrších je značný.
V 11.00 hodin bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě Mezistartu ve Zlaté Olešnici - Na Vrších.
→ Mezistart se zdravicemi proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana - v „Místě vize"
→ stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno
→ občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči
Možnost občerstvení bude i cestou v obci Bohdalovice.

Plakát Slavnosti Járy Cimrmana 2019Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu sv. Františka z Assisi v Tanvaldu - Šumburku kolem 12. hodiny a 30 minuty.
→ Program bude zahájen asi ve 12.30 hodin přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana
→ defilé cyklojezdců a zástupců obcí mikroregionu tanvaldského
→ miniseminář s herci Divadla Járy Cimrmana
→ Program bude pokračovat asi ve 12.45 hodin vystoupením dětských pěveckých sborů Hlásky a Melodia ze ZUŠ Tanvald i pěveckého sboru Gymnázia Tanvald.
→ Pouliční divadlo Na kolečku ve vystoupení „KONÍCI" předvede vysokou španělskou jezdeckou školu ve 14.00 hodin.
K dobré náladě hraje hudba O. V. J. Dixie od 11.00 do 16.00 hodin.
K dobré hudbě bude možnost hojného občerstvení.
Po celý den bude probíhat charitativní akce „Balónky s přáním do nebe".
Akce je letos pořádána s podporou Libereckého kraje.

Podrobnosti a časový program najdete na plakátech v příloze.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Obrazem: 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku
Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace