Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda

06.06.2019 19:54:01 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Kořenov,Tanvald

Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda

Na Příchovicích se bude konat opět Slavnost pod majákem, a to k šestému výročí otevření - Muzea a Majáku J. Cimrmana. Návštěvníci všech věkových kategorií mohou vybírat z pestrého programu. Také letos se bude soutěžit, hádat, hrát, zpívat, ochutnávat či lenošit na stráni a vychutnávat malebné výhledy do kraje, které neomrzí.

Stalo se již dobrým zvykem, že toto slavnostní, kulturně-společenské odpoledne má dobročinný přesah. Vždy se vybírá na konkrétní postižené dítě z okolí. Letos jim bude Jakub, na kterého mohou lidé přispívat i den poté, v Tanvaldě - na Šumburku, v cíli 14. ročníku Spanilé jízdy na bicyklech cyklostezkou Járy Cimrmana.

Většina příznivců génia Járy Cimrmana a fanoušků cimrmanovy doby ví, že druhý červnový víkend se radují z oslav Cimrmanovy doby. Letošní XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se těšit na pestrý program na dokonce třech místech ve dvou dnech. V sobotu 8. června proběhne v Areálu U Čápa Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V sobotu 8. června proběhne v 11 hodin u Minimuzea Na Mlatě otevření světového unikátu - první železniční zastávky bez kolejí: Stanice Hamrska - Na mlatě. Po slavnostním uvítání vlaku vystoupí děti ZŠ Hamrska. O hudební doprovod se postará Country a bluegrass skupina Kapelníci. V neděli 9. června vyjedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova". Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo, divadlo Na Kolečku, zazpívají děti ZUŠ Tanvald a studenti Gymnázia Tanvald, celý sváteční den zpříjemní hudba O.V.J.DIXIE. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve Velkém defilé. Ve Ffotokoutku u kostela se můžete vyfotit ve stylu minulého století. Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Sobota 8. 6. 2019 - Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - Areál U Čápa, Příchovice

Plakát Slavnost Pod majákem Járy Cimrmana 2019<br />Autor: Archiv Tanvaldsko V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí:
→ ve 12.00 hodin přijedou historické vozy - příležitost pro váš obdiv
→ cesta pohádkovým Lesoparkem
→ vystoupení herců Divadla Járy Cimrmana
→ Město spí
→ sládkova soutěž o ceny
→ slavnostní výhoz na discgolfovém hřišti
→ vystoupení dětí ZŠ a MŠ Kořenov
Po celý den probíhá charitativní akce „Balónky s přáním do nebe"

Sobota 8. 6. 2019 - Minimuzeum Na Mlatě Hamrska

→ V 11 hodin dojde ke slavnosti otevření první železniční zastávky bez kolejí na světě: Stanice Hamrska - Na mlatě → po slavnostním uvítání vlaku vystoupí děti ZŠ Hamrska → o hudební doprovod se postará Country a bluegrass skupina Kapelníci
V sobotu večer bude Divadlem Járy Cimrmana sehráno v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin představení „NĚMÝ BOBEŠ".

V neděli dne 9. 6. 2019 bude slavnost začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku

→ Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami a soutěžemi připravenými Střediskem volného času Tanvald
→ Klaun Bilbo si pro děti připravil nové představení „PINGU", které
předvede v 10.30 hodin
→ Divadlo Na kolečku osvěží přítomné taškařicí pro celou rodinu „TRAKAŘ" v 11.30 hodin
Spanilá jízda 2019 bude ráno 9. 6. startovat na dvou stanovištích:
V 8.55 hodin započne Slavnostní defilé spanilé jízdy v Návarově u mostové vyhlídky s možností stylového občerstvení v Penzionu Rusalka.
Po slavnostním úvodním startu stateční borci a borkyně šlápnou do pedálů svých bicyklů směrem k místu mezistartu Na Vrších. Cyklojezdci i pěší pocestní budou i letos uvítáni během cesty majiteli zámku Návarov ke krátkému odpočinku a prohlídce.

Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv a kromě vlastní jízdy na svých drahých bicyklech mohou přijet i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz".
Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím z Návarova do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.
Cyklistům bude také nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších, protože výškový rozdíl Návarov-Zlatá Olešnice Na Vrších je značný.
V 11.00 hodin bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě Mezistartu ve Zlaté Olešnici - Na Vrších.
→ Mezistart se zdravicemi proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana - v „Místě vize"
→ stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno
→ občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči
Možnost občerstvení bude i cestou v obci Bohdalovice.

Plakát Slavnosti Járy Cimrmana 2019Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu sv. Františka z Assisi v Tanvaldu - Šumburku kolem 12. hodiny a 30 minuty.
→ Program bude zahájen asi ve 12.30 hodin přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana
→ defilé cyklojezdců a zástupců obcí mikroregionu tanvaldského
→ miniseminář s herci Divadla Járy Cimrmana
→ Program bude pokračovat asi ve 12.45 hodin vystoupením dětských pěveckých sborů Hlásky a Melodia ze ZUŠ Tanvald i pěveckého sboru Gymnázia Tanvald.
→ Pouliční divadlo Na kolečku ve vystoupení „KONÍCI" předvede vysokou španělskou jezdeckou školu ve 14.00 hodin.
K dobré náladě hraje hudba O. V. J. Dixie od 11.00 do 16.00 hodin.
K dobré hudbě bude možnost hojného občerstvení.
Po celý den bude probíhat charitativní akce „Balónky s přáním do nebe".
Akce je letos pořádána s podporou Libereckého kraje.

Podrobnosti a časový program najdete na plakátech v příloze.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Obrazem: 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku
Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace