Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

14.06.2016 12:39:24 | Autor: Redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

Uplynulou neděli projela Tanvaldem a okolím tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu. Vy nyní máte možnost si celý nedělní den připomenout na fotografiích Antonína Bělonožníka.

Na startu  v Návarově, odkud se jízda startovala opět po několikaleté pauze, se sešlo několik desítek jezdců a příznivců českého velikána. Pro ně bylo zajištěno občerstvení v místním Penzionu Rusalka.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Před samotným startem proběhlo slavnostní odhalení mostové vyhlídky a odhalení pamětní desky. Jak nám řekl starosta města Tanvaldu Vladimír Vyhnálek, který společně s iniciátorem a jedním z otců celé akce Jiřím Plešingrem odhalil pamětní desku: „Odhalení tohoto malého připomenutí jedné stopy génia v našem kraji představuje historický okamžik ve sledování života Járy Cimrmana. Současně pak naše spanilá  jízda dostává nový impuls pro své fungování do dalších let,"  dodal starosta. Ten pak celou trať cyklostezky absolvoval na historickém kole se zavěšenou vlajkou Tanvaldu.  

Z Návarova pak cyklisté pokračovali do místa mezistartu do Zlaté Olešnice - Na Vrších.  Zde v 10.30 byla Spanilá jízda opětovně slavnostně odstartována, v místě druhého zastavení Cyklostezky Járy Cimrmana - Místě vize. I zde bylo postaráno o občerstvení žíznivých účastníků. Tentokrát se o něj postarali zlatoolešnickými hasiči.

Odsud již cyklisté putovali přes Bohdalovice a Popelnice k tanvaldskému kostelu sv. Franiška z Assisi na Šumburku. Zde slavnost začala již v 9.30 programem pro děti u samotného kostela a v přilehlém parku. Na děti zde čekaly soutěže, dílničky a v 10.30 pohádka O třech kůzlátkách v podání Divadla Na kolečku se samostojnými marionetami v hlavní roli.

 V poledne pak došlo k slavnostnímu přivítání spanilých jezdců, uvítání vážených hostů, malému semináři Divadla Járy Cimrmana a vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Tanvald. Malým překvapením pro samotného pana Svěráka pak bylo převzetí z rukou starosty města malého daru k narozeninám v podobě keramického znaku Tanvaldu. Obdobný dar při nedávné návštěvě obdržel i pan prezident Zeman.  

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Pokračování pak obstaral alegorický průvod spolků a nadšenců z obcí Tanvaldska „Z Liptákova do Liptákova". Spanilí návštěvníci se mohli rovněž potěšit z vystoupení Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou a tance Česká beseda v podání vlastenců z Českého Šumburku. V samotném závěru programu u kostela byl sehrán improvizovaný divadelní kus „Koníci" v podání Divadla Na kolečku.

K dobré náladě, poslechu i k tanci před kostelem pod širým nebem hrál od 11 hodin orchestr O. V. J. Dixie a od 15 hodin Hudba u města Vídně. Když už jsme zmínili skvělé občerstvení po trase jízdy, nesmíme samozřejmě zapomenout na vynikající občerstvení na Šumburku, které již tradičně zajišťují šumburští a hornotanvaldští hasiči. Ty letos "posílili" i přátelé ze sjezdovky na Výšině. 

Závěrem je nutno poděkovat všem pořadatelům i účinkujícím a společně se spokojenými návštěvníky se můžeme těšit na další obdobné zdařilé akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
V neděli startuje Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana
Tanvaldskem projede 11. ročník jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015
Obrazem: Spanilá jízda aneb Na kole okolo Liptákova podeváté
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Na Tanvaldsku si dali dostaveníčko příznivci Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 362 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace