Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

14.06.2016 12:39:24 | Autor: Redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

Uplynulou neděli projela Tanvaldem a okolím tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu. Vy nyní máte možnost si celý nedělní den připomenout na fotografiích Antonína Bělonožníka.

Na startu  v Návarově, odkud se jízda startovala opět po několikaleté pauze, se sešlo několik desítek jezdců a příznivců českého velikána. Pro ně bylo zajištěno občerstvení v místním Penzionu Rusalka.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Před samotným startem proběhlo slavnostní odhalení mostové vyhlídky a odhalení pamětní desky. Jak nám řekl starosta města Tanvaldu Vladimír Vyhnálek, který společně s iniciátorem a jedním z otců celé akce Jiřím Plešingrem odhalil pamětní desku: „Odhalení tohoto malého připomenutí jedné stopy génia v našem kraji představuje historický okamžik ve sledování života Járy Cimrmana. Současně pak naše spanilá  jízda dostává nový impuls pro své fungování do dalších let,"  dodal starosta. Ten pak celou trať cyklostezky absolvoval na historickém kole se zavěšenou vlajkou Tanvaldu.  

Z Návarova pak cyklisté pokračovali do místa mezistartu do Zlaté Olešnice - Na Vrších.  Zde v 10.30 byla Spanilá jízda opětovně slavnostně odstartována, v místě druhého zastavení Cyklostezky Járy Cimrmana - Místě vize. I zde bylo postaráno o občerstvení žíznivých účastníků. Tentokrát se o něj postarali zlatoolešnickými hasiči.

Odsud již cyklisté putovali přes Bohdalovice a Popelnice k tanvaldskému kostelu sv. Franiška z Assisi na Šumburku. Zde slavnost začala již v 9.30 programem pro děti u samotného kostela a v přilehlém parku. Na děti zde čekaly soutěže, dílničky a v 10.30 pohádka O třech kůzlátkách v podání Divadla Na kolečku se samostojnými marionetami v hlavní roli.

 V poledne pak došlo k slavnostnímu přivítání spanilých jezdců, uvítání vážených hostů, malému semináři Divadla Járy Cimrmana a vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Tanvald. Malým překvapením pro samotného pana Svěráka pak bylo převzetí z rukou starosty města malého daru k narozeninám v podobě keramického znaku Tanvaldu. Obdobný dar při nedávné návštěvě obdržel i pan prezident Zeman.  

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Pokračování pak obstaral alegorický průvod spolků a nadšenců z obcí Tanvaldska „Z Liptákova do Liptákova". Spanilí návštěvníci se mohli rovněž potěšit z vystoupení Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou a tance Česká beseda v podání vlastenců z Českého Šumburku. V samotném závěru programu u kostela byl sehrán improvizovaný divadelní kus „Koníci" v podání Divadla Na kolečku.

K dobré náladě, poslechu i k tanci před kostelem pod širým nebem hrál od 11 hodin orchestr O. V. J. Dixie a od 15 hodin Hudba u města Vídně. Když už jsme zmínili skvělé občerstvení po trase jízdy, nesmíme samozřejmě zapomenout na vynikající občerstvení na Šumburku, které již tradičně zajišťují šumburští a hornotanvaldští hasiči. Ty letos "posílili" i přátelé ze sjezdovky na Výšině. 

Závěrem je nutno poděkovat všem pořadatelům i účinkujícím a společně se spokojenými návštěvníky se můžeme těšit na další obdobné zdařilé akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
V neděli startuje Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana
Tanvaldskem projede 11. ročník jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015
Obrazem: Spanilá jízda aneb Na kole okolo Liptákova podeváté
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Na Tanvaldsku si dali dostaveníčko příznivci Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 362 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace