Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

13.06.2017 11:41:01 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu dopoledne proběhla již XII. Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Tu u mostu v Návarově a Penzionu Rusalka slavnostně odstartovali manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek a hrdý nositel myšlenek Járy Cimrmana a místní patriot Jirka Plešinger.

Na trať kolem zámku v Návarově, přes Lhotku do Zlaté Olešnice se vydal rekordní počet spanilých jezdců na historických velocipedech. Tam je však nejprve musel z Tanvaldu a okolí dopravit posílený kolovůz ČD. Na čele a později v peletonu se pohybovali s vlajkami svých měst starostové Tanvaldu a Smržovky Vladimír Vyhnálek a Marek Hotovec.

Ve Zlaté Olešnici je po důkladném občerstvení připraveném místními dobrovolnými hasiči na čele se zdejším starostou Jirkou Černým čekal další mezistart.

Přesně v 10:30 se jezdci vydali na trasu směřující do Bohdalovic, kde nechyběla tradiční občerstvovací zastávka u místních myslivců, Velkých Hamrů a přes části Svárov a Popelnice do Tanvaldu na Šumburk ke kostelu sv. Františka z Assisi.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2017<br />Autor: Antonín Bělonožník Zde se od ranních hodin odehrála hlavní část nedělních oslav za účasti členů divadla na čele se Zdeňkem Svěrákem.  Ten stejně jako v sobotu U Čápa zazpíval několik svých písniček na melodie Jaroslava Uhlíře. Tentokrát mu zdárně sekundovali žáci ZUŠ Tanvald na čele s Dagmar Vajdíkovou a také Pěvecký sbor zdejšího gymnázia a obchodní akademie na čele s Mgr. Vlastou Dittrichovou.  

Jak nám řekl spokojený starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek: „Letošní ročník byl rekordní co do počtu spanilých jezdců na  historických velocipedech. Celý průběh jak Spanilé jízdy, tak i celodenní oslavy u šumburského kostela se velice přiblížil mým představám."

Se slovy pana starosty nelze nic než souhlasit. Nezbývá tedy jen doplnit poděkování všem vystupujícím dětem i učitelům ZUŠ a Gymnázia a OA, všem vystupujícím umělcům, hasičům, pracovníkům technických služeb, Maškovu pekařství, Mikroregionu Tanvaldsko, ČD, městu Tanvald, SVČ Tanvald, obci Zlatá Olešnice, bohdalovickým myslivcům, dvojici na čtyřkolce, která dokumentovala průběh Spanilé jízdy… A hlavně všem, kdo přispěli na balónky s přáním do nebe pro malého Vojtu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 317 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace