Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

13.06.2017 11:41:01 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu dopoledne proběhla již XII. Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Tu u mostu v Návarově a Penzionu Rusalka slavnostně odstartovali manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek a hrdý nositel myšlenek Járy Cimrmana a místní patriot Jirka Plešinger.

Na trať kolem zámku v Návarově, přes Lhotku do Zlaté Olešnice se vydal rekordní počet spanilých jezdců na historických velocipedech. Tam je však nejprve musel z Tanvaldu a okolí dopravit posílený kolovůz ČD. Na čele a později v peletonu se pohybovali s vlajkami svých měst starostové Tanvaldu a Smržovky Vladimír Vyhnálek a Marek Hotovec.

Ve Zlaté Olešnici je po důkladném občerstvení připraveném místními dobrovolnými hasiči na čele se zdejším starostou Jirkou Černým čekal další mezistart.

Přesně v 10:30 se jezdci vydali na trasu směřující do Bohdalovic, kde nechyběla tradiční občerstvovací zastávka u místních myslivců, Velkých Hamrů a přes části Svárov a Popelnice do Tanvaldu na Šumburk ke kostelu sv. Františka z Assisi.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2017<br />Autor: Antonín Bělonožník Zde se od ranních hodin odehrála hlavní část nedělních oslav za účasti členů divadla na čele se Zdeňkem Svěrákem.  Ten stejně jako v sobotu U Čápa zazpíval několik svých písniček na melodie Jaroslava Uhlíře. Tentokrát mu zdárně sekundovali žáci ZUŠ Tanvald na čele s Dagmar Vajdíkovou a také Pěvecký sbor zdejšího gymnázia a obchodní akademie na čele s Mgr. Vlastou Dittrichovou.  

Jak nám řekl spokojený starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek: „Letošní ročník byl rekordní co do počtu spanilých jezdců na  historických velocipedech. Celý průběh jak Spanilé jízdy, tak i celodenní oslavy u šumburského kostela se velice přiblížil mým představám."

Se slovy pana starosty nelze nic než souhlasit. Nezbývá tedy jen doplnit poděkování všem vystupujícím dětem i učitelům ZUŠ a Gymnázia a OA, všem vystupujícím umělcům, hasičům, pracovníkům technických služeb, Maškovu pekařství, Mikroregionu Tanvaldsko, ČD, městu Tanvald, SVČ Tanvald, obci Zlatá Olešnice, bohdalovickým myslivcům, dvojici na čtyřkolce, která dokumentovala průběh Spanilé jízdy… A hlavně všem, kdo přispěli na balónky s přáním do nebe pro malého Vojtu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 317 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace