Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana

07.06.2018 15:49:34 | Autor: Kateřina Preusslerová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice,Plavy,Smržovka,Zlatá Olešnice,Kořenov,Tanvald

Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana

XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana letos opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se tak těšit na pestrý program na dvou místech a ve dvou dnech.

V sobotu 9. června proběhne v Areálu U Čápa Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V neděli 10. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova". Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví novotou skvící se návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi.

Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo a další umělci. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve Velkém defilé. Tanvaldské pěvecké sbory zazpívají písně národní i písně Zdeňka Svěráka.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Sobota 9. 6. 2018 - Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - Areál U Čápa, Příchovice

V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí:
® ve 12.00 hodin přijedou historické vozy - příležitost pro váš obdiv
® cesta pohádkovým Lesoparkem
® charitativní akce „Balónky s přáním do nebe"
® stopy Járy Cimrmana v Čechách i na Moravě
® vystoupení herců Divadla Járy Cimrmana
® Kde se pivo vaří - sládkova soutěž o ceny
® Všeuměl - vyhlášení soutěže nejlepších vynálezů herci Divadla Járy Cimrmana slavnostní výhoz na novém discgolfovém hřišti
® ukázky řemesel - příležitost pro Vaše děti

V sobotu večer bude Divadlem Járy Cimrmana sehráno v Kině Jas Járy Cimrmana v 19.00 hodin představení Lijavec.

Nedělní slavnost a cyklojízda

V neděli dne 10. 6. 2018 bude slavnost začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku. Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami a soutěžemi připravenými Střediskem volného času Tanvald. Klaun Bilbo si pro děti připravil zbrusu nové představení maringotka, které předvede v 11.00 hodin.
Po celý den bude probíhat charitativní akce Balónky s přáním do nebe.

Spanilá jízda 2018 bude ráno 10. 6. startovat na dvou stanovištích:
V 8.55 hodin započne Slavnostní start spanilé jízdy v Návarově u mostové vyhlídky s možností stylového občerstvení v Penzionu Rusalka.
Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv a kromě jízdy na svých drahých bicyklech i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz".
Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.
Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších, protože výškový rozdíl je značný. Ostatní stateční borci a borkyně šlápnou do pedálů směrem k místu mezistartu Na Vrších.

V 11.00 hodin bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě Mezistartu ve Zlaté Olešnici - Na Vrších. Mezistart s překvapením a zdravicemi proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana - v „Místě vize". Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu sv. Františka z Assisi v Tanvaldu - Šumburku kolem 12. hodiny a 30 minuty.

Program bude zahájen přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana. Program bude pokračovat vystoupením dětských pěveckých sborů ZUŠ Tanvald - Hlásky, Melodia, Harmonia a pěveckého sboru Gymnázia Tanvald. Pokračovat bude také slavnostním velkým defilé historických bicyklistů. K dobré náladě hraje hudba O. V. J. DIXIE od 11.00 do 16.00 hodin.K dobré hudbě bude možnost hojného občerstvení. Nedělní slavnost připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky!

Fotogalerie z proběhlé akce:

Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku

Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana 2018<br />Autor: Antonín Bělonožník

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koumáci a vynálezci se mohou účastnit soutěže Všeuměl 2018
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Slavnost a 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana | Plakát Slavnost pod majákem 2018

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace