Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana

07.06.2018 15:49:34 | Autor: Kateřina Preusslerová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice,Plavy,Smržovka,Zlatá Olešnice,Kořenov,Tanvald

Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana

XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana letos opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se tak těšit na pestrý program na dvou místech a ve dvou dnech.

V sobotu 9. června proběhne v Areálu U Čápa Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V neděli 10. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova". Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví novotou skvící se návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi.

Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo a další umělci. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve Velkém defilé. Tanvaldské pěvecké sbory zazpívají písně národní i písně Zdeňka Svěráka.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Sobota 9. 6. 2018 - Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - Areál U Čápa, Příchovice

V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí:
® ve 12.00 hodin přijedou historické vozy - příležitost pro váš obdiv
® cesta pohádkovým Lesoparkem
® charitativní akce „Balónky s přáním do nebe"
® stopy Járy Cimrmana v Čechách i na Moravě
® vystoupení herců Divadla Járy Cimrmana
® Kde se pivo vaří - sládkova soutěž o ceny
® Všeuměl - vyhlášení soutěže nejlepších vynálezů herci Divadla Járy Cimrmana slavnostní výhoz na novém discgolfovém hřišti
® ukázky řemesel - příležitost pro Vaše děti

V sobotu večer bude Divadlem Járy Cimrmana sehráno v Kině Jas Járy Cimrmana v 19.00 hodin představení Lijavec.

Nedělní slavnost a cyklojízda

V neděli dne 10. 6. 2018 bude slavnost začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku. Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami a soutěžemi připravenými Střediskem volného času Tanvald. Klaun Bilbo si pro děti připravil zbrusu nové představení maringotka, které předvede v 11.00 hodin.
Po celý den bude probíhat charitativní akce Balónky s přáním do nebe.

Spanilá jízda 2018 bude ráno 10. 6. startovat na dvou stanovištích:
V 8.55 hodin započne Slavnostní start spanilé jízdy v Návarově u mostové vyhlídky s možností stylového občerstvení v Penzionu Rusalka.
Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv a kromě jízdy na svých drahých bicyklech i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz".
Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.
Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších, protože výškový rozdíl je značný. Ostatní stateční borci a borkyně šlápnou do pedálů směrem k místu mezistartu Na Vrších.

V 11.00 hodin bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě Mezistartu ve Zlaté Olešnici - Na Vrších. Mezistart s překvapením a zdravicemi proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana - v „Místě vize". Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu sv. Františka z Assisi v Tanvaldu - Šumburku kolem 12. hodiny a 30 minuty.

Program bude zahájen přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana. Program bude pokračovat vystoupením dětských pěveckých sborů ZUŠ Tanvald - Hlásky, Melodia, Harmonia a pěveckého sboru Gymnázia Tanvald. Pokračovat bude také slavnostním velkým defilé historických bicyklistů. K dobré náladě hraje hudba O. V. J. DIXIE od 11.00 do 16.00 hodin.K dobré hudbě bude možnost hojného občerstvení. Nedělní slavnost připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky!

Fotogalerie z proběhlé akce:

Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku

Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana 2018<br />Autor: Antonín Bělonožník

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koumáci a vynálezci se mohou účastnit soutěže Všeuměl 2018
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Slavnost a 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana | Plakát Slavnost pod majákem 2018

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Od soboty 1. června platí nová opatření pro linky č. 101, 105 a 113
Krajská dotace je určená na revitalizaci dopravního hřiště
Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace