Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

19.11.2023 23:22:50 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

Město Harrachov vstoupilo do společnosti Klasický areál Harrachov (KAH). Tato organizace bude do budoucna jediným provozovatelem areálu skokanských můstků v Harrachově, bude se starat o jeho provoz a dlouho očekávanou rekonstrukci. Ta začne na jaře 2024, očekávaná investice je 40 milionů Kč. Na té se bude podílet i Liberecký kraj.

K rozšíření KAH došlo v návaznosti na podpis českopolského memoranda o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka.

Harrachovští zastupitelé schválili 27. září 2023 vstup města do společnosti Klasický areál Harrachov. V nejbližších týdnech by do ní měl vstoupit také Areál skokanských můstků, o.p.s. Tato společnost bude zajišťovat rekonstrukci a provoz areálu skokanských můstků. Předsedou by se měl stát starosta Harrachova Tomáš Vašíček, místopředsedou Lukáš Heřmanský ze Svazu lyžařů ČR. Svaz lyžařů ČR by měl mít i funkci revizora.


„Rozšíření organizační struktury Klasického areálu Harrachov vítáme. Vstup města Harrachov do společnosti má zásadní význam pro oživení areálu skokanských můstků a pro návrat Harrachova do kalendáře závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS. Jsme vděčni, že město o skoky na lyžích, které mají v Harrachově ohromnou tradici, projevuje zájem a chce se aktivně podílet na jejich budoucnosti," řekl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

„Po letech, kdy se tady v areálu nic nedělo a můstky alespoň částečně fungovaly jen díky iniciativě Bucharova spolku, se nám konečně společnými silami podařilo areál v Harrachově rozpohybovat. Jsme velmi rádi za aktuální situaci a to, že ve spolupráci s městem, Libereckým krajem a Českou unií sportu můžeme připravovat rekonstrukci a vybudování Národního sportovního centra," dodal Trávníček.

V srpnu 2023 bylo podepsáno českopolské memorandum o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka. Dílčími body jsou:
1. rekonstrukce a modernizace skokanských můstků v Harrachově,
2. rekonstrukce a modernizace jakuszyckých běžeckých tratí,
3. přeshraniční napojení areálu skokanských můstků v Harrachově a Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka,
4. využití areálu Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka.

Memorandum podepsali Martin Půta (Liberecký kraj) Tomáš Vašíček (Harrachov), David Trávníček a Lukáš Heřmanský (Svaz lyžařů ČR), Josef Slavík (Areál skokanských můstků Harrachov, o.p.s.), Cezary Przybylski (Dolnoslezské vojvodství), Miroslav Graf (Město Szklarska Poreba), Adam Malysz a Jan Winkiel (Polský lyžařský svaz a Maciej Kl´óskla (Dolnoslezský park inovací a vědy A.S. Podpis memoranda dále umožní společné čerpání dotací z programu Interrac a pořádání přeshraničních akcí jako jsou nordic víkendy, kontinentální závody a do budoucna i Světové poháry.

První společnou akcí bude rekonstrukce můstku HS 162. Ta by měla započít na jaře 2024. „O první Kontinentální a Světový pohár se bude Harrachov ucházet v roce 2025," prozradil starosta horského střediska Tomáš Vašíček a pokračoval: „Dále by mělo být dosaženo rekonstrukce areálu malých skokanských můstků v Harrachově, zejména K90 a celé úsilí by mělo být završeno společnou kandidaturou na pořádání MS v klasickém lyžování."

Rekonstrukce by měla stát 40 milionů korun. Významnou částí se na ní bude podílet Liberecký kraj, o zbytek se bude organizace ucházet z dotací prostřednictvím Národní sportovní agentury a dalších.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově pracují na obnově skokanských můstků
Skokanské můstky v Harrachově má zachránit memorandum i sbírka
Mamut a silnice. Dvě témata, která provázela hejtmana v Harrachově
Zemřel Josef Lánský – dobrá duše všech lyžařů a sdruženářů
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově
Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund
Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže
Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově
Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace