Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

19.11.2023 23:22:50 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

Město Harrachov vstoupilo do společnosti Klasický areál Harrachov (KAH). Tato organizace bude do budoucna jediným provozovatelem areálu skokanských můstků v Harrachově, bude se starat o jeho provoz a dlouho očekávanou rekonstrukci. Ta začne na jaře 2024, očekávaná investice je 40 milionů Kč. Na té se bude podílet i Liberecký kraj.

K rozšíření KAH došlo v návaznosti na podpis českopolského memoranda o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka.

Harrachovští zastupitelé schválili 27. září 2023 vstup města do společnosti Klasický areál Harrachov. V nejbližších týdnech by do ní měl vstoupit také Areál skokanských můstků, o.p.s. Tato společnost bude zajišťovat rekonstrukci a provoz areálu skokanských můstků. Předsedou by se měl stát starosta Harrachova Tomáš Vašíček, místopředsedou Lukáš Heřmanský ze Svazu lyžařů ČR. Svaz lyžařů ČR by měl mít i funkci revizora.


„Rozšíření organizační struktury Klasického areálu Harrachov vítáme. Vstup města Harrachov do společnosti má zásadní význam pro oživení areálu skokanských můstků a pro návrat Harrachova do kalendáře závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS. Jsme vděčni, že město o skoky na lyžích, které mají v Harrachově ohromnou tradici, projevuje zájem a chce se aktivně podílet na jejich budoucnosti," řekl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

„Po letech, kdy se tady v areálu nic nedělo a můstky alespoň částečně fungovaly jen díky iniciativě Bucharova spolku, se nám konečně společnými silami podařilo areál v Harrachově rozpohybovat. Jsme velmi rádi za aktuální situaci a to, že ve spolupráci s městem, Libereckým krajem a Českou unií sportu můžeme připravovat rekonstrukci a vybudování Národního sportovního centra," dodal Trávníček.

V srpnu 2023 bylo podepsáno českopolské memorandum o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka. Dílčími body jsou:
1. rekonstrukce a modernizace skokanských můstků v Harrachově,
2. rekonstrukce a modernizace jakuszyckých běžeckých tratí,
3. přeshraniční napojení areálu skokanských můstků v Harrachově a Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka,
4. využití areálu Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka.

Memorandum podepsali Martin Půta (Liberecký kraj) Tomáš Vašíček (Harrachov), David Trávníček a Lukáš Heřmanský (Svaz lyžařů ČR), Josef Slavík (Areál skokanských můstků Harrachov, o.p.s.), Cezary Przybylski (Dolnoslezské vojvodství), Miroslav Graf (Město Szklarska Poreba), Adam Malysz a Jan Winkiel (Polský lyžařský svaz a Maciej Kl´óskla (Dolnoslezský park inovací a vědy A.S. Podpis memoranda dále umožní společné čerpání dotací z programu Interrac a pořádání přeshraničních akcí jako jsou nordic víkendy, kontinentální závody a do budoucna i Světové poháry.

První společnou akcí bude rekonstrukce můstku HS 162. Ta by měla započít na jaře 2024. „O první Kontinentální a Světový pohár se bude Harrachov ucházet v roce 2025," prozradil starosta horského střediska Tomáš Vašíček a pokračoval: „Dále by mělo být dosaženo rekonstrukce areálu malých skokanských můstků v Harrachově, zejména K90 a celé úsilí by mělo být završeno společnou kandidaturou na pořádání MS v klasickém lyžování."

Rekonstrukce by měla stát 40 milionů korun. Významnou částí se na ní bude podílet Liberecký kraj, o zbytek se bude organizace ucházet z dotací prostřednictvím Národní sportovní agentury a dalších.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově pracují na obnově skokanských můstků
Skokanské můstky v Harrachově má zachránit memorandum i sbírka
Mamut a silnice. Dvě témata, která provázela hejtmana v Harrachově
Zemřel Josef Lánský – dobrá duše všech lyžařů a sdruženářů
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově
Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund
Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže
Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově
Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace