Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund

15.03.2014 19:37:58 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund

Krakonoš letcům na lyžích přál pouze v pátek. Sobotní dvě kola musela být pro nepříznivé podmínky zrušena. Z vítězství se radoval Němec Severin Freund, před stříbrným Norem Andersem Bardalem a třetím Slovincem Peterem Prevcem. Nejlepším domácím závodníkem byl šestý Roman Koudelka.

Z původního čtyřkolového závodu, který byl rozložen do pátku a soboty, viděli diváci lety pouze první den. Dnešní počasí a především silný nárazový vítr znemožnil skokanům předvést své schopnosti. Optimisticky to ovšem nevypadá ani s dalším programem mistrovství světa v Harrachově. Vítr by měl zlobit i během nedělního závodu družstev, a tak je další soutěžení především na Krakonošovi.

Domácí Antonín Hájek tak dostal jako bonus alespoň jeden den rekonvalescence navíc. Po druhém skoku se mu totiž na dojezdu zasekla hrana a po piruetě hlavou narazil ve velké rychlosti do bariéry. Otřeseného závodníka proto stabilizovali a následně z dojezdu odvezli. S jeho startem v neděli to vypadá nadějně, i když jako náhrada je připraven zaskočit Čestmír Kožíšek.

Díky zrušenému programu tak platí výsledky z pátku. Zlatou medaili a pohár pro nejlepšího letce převzal Severin Freund za lety dlouhé 203,5 a 191,5 metru. Norský skokan Anders Bardal navázal na povedené poolympijské závody a za vítězem zaostal o 11,1 bodu. Bronz si z Harrachova odveze Slovinec Peter Prevc. Nepopulární bramborová medaile zbyla na veterána Noriakiho Kasaie.

Vynikající formu potvrdil Roman Koudelka. Skončil na 6. místě a s nadějí vzhlíží k nedělnímu závodu družstev. Další trojice domácích skokanů skončila následovně. Jan Matura obsadil 14. příčku, Antonín Hájek s Jakubem Jandou obsadili 21. místo díky shodnému součtu bodů.

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení.

Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově

Další fotogalerie ze zahájení MS a kvalifikace

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Vsýledky MS v letech na lyžích jednotlivci 2014.

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace