Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund

15.03.2014 19:37:58 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Mistrem světa v letech na lyžích je Severin Freund

Krakonoš letcům na lyžích přál pouze v pátek. Sobotní dvě kola musela být pro nepříznivé podmínky zrušena. Z vítězství se radoval Němec Severin Freund, před stříbrným Norem Andersem Bardalem a třetím Slovincem Peterem Prevcem. Nejlepším domácím závodníkem byl šestý Roman Koudelka.

Z původního čtyřkolového závodu, který byl rozložen do pátku a soboty, viděli diváci lety pouze první den. Dnešní počasí a především silný nárazový vítr znemožnil skokanům předvést své schopnosti. Optimisticky to ovšem nevypadá ani s dalším programem mistrovství světa v Harrachově. Vítr by měl zlobit i během nedělního závodu družstev, a tak je další soutěžení především na Krakonošovi.

Domácí Antonín Hájek tak dostal jako bonus alespoň jeden den rekonvalescence navíc. Po druhém skoku se mu totiž na dojezdu zasekla hrana a po piruetě hlavou narazil ve velké rychlosti do bariéry. Otřeseného závodníka proto stabilizovali a následně z dojezdu odvezli. S jeho startem v neděli to vypadá nadějně, i když jako náhrada je připraven zaskočit Čestmír Kožíšek.

Díky zrušenému programu tak platí výsledky z pátku. Zlatou medaili a pohár pro nejlepšího letce převzal Severin Freund za lety dlouhé 203,5 a 191,5 metru. Norský skokan Anders Bardal navázal na povedené poolympijské závody a za vítězem zaostal o 11,1 bodu. Bronz si z Harrachova odveze Slovinec Peter Prevc. Nepopulární bramborová medaile zbyla na veterána Noriakiho Kasaie.

Vynikající formu potvrdil Roman Koudelka. Skončil na 6. místě a s nadějí vzhlíží k nedělnímu závodu družstev. Další trojice domácích skokanů skončila následovně. Jan Matura obsadil 14. příčku, Antonín Hájek s Jakubem Jandou obsadili 21. místo díky shodnému součtu bodů.

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení.

Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově

Další fotogalerie ze zahájení MS a kvalifikace

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Vsýledky MS v letech na lyžích jednotlivci 2014.

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace