Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově

29.01.2014 15:57:09 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově

Dvaatřiceti hlasy schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém úterním jednání poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 4 milióny korun Svazu lyžařů České republiky na pořádání Mistrovství světa v letech na lyžích 2014, které se koná od 13. do 16. března 2014 v Harrachově.

Liberecký kraj navíc podpoří diváky tak, že zakoupená vstupenka na závody bude zároveň jízdním dokladem pro cestu vlakem nebo autobusem do Harrachova a zpět z celého území Libereckého kraje. Předpokládaná výše nákladů je zhruba 670 tisíc Kč.

S tím moc nesouhlasili opoziční zastupitelé, kteří chtěli dotaci alespoň snížit. „Za chvilku slávy v televizi při předávání cen a za reklamu na bundě sportovců dají 4 miliony, ale na běžný provoz pro všechny nedají. Navíc tvrdí, že nemají peníze na tradiční akce kraje, jakou byla například Automobileum - úspěšná a oblíbená soutěž pro učně z celé České republiky v oboru automechaniky, která teď musela po sedmi ročnících skončit," poukázala například ještě před hlasováním šéfka krajských zastupitelů za ČSSD Lenka Kadlecová.

Dva protinávrhy na snížení dotace na 1, respektive 2 milióny Kč ovšem hlasováním zastupitelstva neprošly. Celkové náklady na MS dosáhnou 70 miliónů Kč, z toho 16 miliónů věnovalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Podle mého názoru je MS v letech na lyžích výjimečná událost, možná největší letošní sportovní podnik v České republice vůbec, který při současné nepříznivé zimě může pomoci majitelům penzionů hotelů, vleků a lanovek, a přispět k propagaci českých hor a k podpoře turistického ruchu v Libereckém kraji. Ukáže divákům, fanouškům z Polska, Německa, Norska i dalších zemí a také prostřednictvím televizních přenosů celé Evropě i zámoří, že se dá v Čechách, a zejména v našem regionu, strávit solidní, příjemná a zajímavá dovolená," řekl mimo jiné hejtman Martin Půta s tím, že probíhají jednání s Českým olympijským výborem a Českým svazem lyžařů o převzetí a využití harrachovského lyžařského areálu, který chce ČOV přebudovat na zimní olympijské centrum pro celou Českou republiku.

Pořadatel se ve smlouvě mimo jiné zavazuje:

1. Distribuci materiálů Libereckého kraje na Světovém poháru v běhu na lyžích v Jakuszycích ve stánku MS Harrachov 2014 (již se konalo).
2. Vložení propagační stránky o Libereckém kraji v oficiálním Magazínu k MS 2014.
3. Umístění loga Libereckého kraje na všech tiskových materiálech, billboardech a kampani po 30. lednu 2014, případně po schválení partnerství Zastupitelstvem Libereckého kraje.
4. Uvedení označení „Liberecký kraj - partner doprovodného programu MS 2014"
5. Organizaci „Dne Libereckého kraje" v první den konání mistrovství světa (čtvrtek 13. března 2014), a další.
Závody přitom budou přenášeny televizí do celého světa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace