Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově

29.01.2014 15:57:09 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Kraj schválil finanční podporu pro MS v letech na lyžích v Harrachově

Dvaatřiceti hlasy schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém úterním jednání poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 4 milióny korun Svazu lyžařů České republiky na pořádání Mistrovství světa v letech na lyžích 2014, které se koná od 13. do 16. března 2014 v Harrachově.

Liberecký kraj navíc podpoří diváky tak, že zakoupená vstupenka na závody bude zároveň jízdním dokladem pro cestu vlakem nebo autobusem do Harrachova a zpět z celého území Libereckého kraje. Předpokládaná výše nákladů je zhruba 670 tisíc Kč.

S tím moc nesouhlasili opoziční zastupitelé, kteří chtěli dotaci alespoň snížit. „Za chvilku slávy v televizi při předávání cen a za reklamu na bundě sportovců dají 4 miliony, ale na běžný provoz pro všechny nedají. Navíc tvrdí, že nemají peníze na tradiční akce kraje, jakou byla například Automobileum - úspěšná a oblíbená soutěž pro učně z celé České republiky v oboru automechaniky, která teď musela po sedmi ročnících skončit," poukázala například ještě před hlasováním šéfka krajských zastupitelů za ČSSD Lenka Kadlecová.

Dva protinávrhy na snížení dotace na 1, respektive 2 milióny Kč ovšem hlasováním zastupitelstva neprošly. Celkové náklady na MS dosáhnou 70 miliónů Kč, z toho 16 miliónů věnovalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Podle mého názoru je MS v letech na lyžích výjimečná událost, možná největší letošní sportovní podnik v České republice vůbec, který při současné nepříznivé zimě může pomoci majitelům penzionů hotelů, vleků a lanovek, a přispět k propagaci českých hor a k podpoře turistického ruchu v Libereckém kraji. Ukáže divákům, fanouškům z Polska, Německa, Norska i dalších zemí a také prostřednictvím televizních přenosů celé Evropě i zámoří, že se dá v Čechách, a zejména v našem regionu, strávit solidní, příjemná a zajímavá dovolená," řekl mimo jiné hejtman Martin Půta s tím, že probíhají jednání s Českým olympijským výborem a Českým svazem lyžařů o převzetí a využití harrachovského lyžařského areálu, který chce ČOV přebudovat na zimní olympijské centrum pro celou Českou republiku.

Pořadatel se ve smlouvě mimo jiné zavazuje:

1. Distribuci materiálů Libereckého kraje na Světovém poháru v běhu na lyžích v Jakuszycích ve stánku MS Harrachov 2014 (již se konalo).
2. Vložení propagační stránky o Libereckém kraji v oficiálním Magazínu k MS 2014.
3. Umístění loga Libereckého kraje na všech tiskových materiálech, billboardech a kampani po 30. lednu 2014, případně po schválení partnerství Zastupitelstvem Libereckého kraje.
4. Uvedení označení „Liberecký kraj - partner doprovodného programu MS 2014"
5. Organizaci „Dne Libereckého kraje" v první den konání mistrovství světa (čtvrtek 13. března 2014), a další.
Závody přitom budou přenášeny televizí do celého světa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace