Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

10.11.2012 15:39:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

Sportovní areál v Harrachově, který v sobě zahrnuje skokanské můstky včetně mamutího, a přilehlé běžecké tratě, podpoří Krajský úřad Libereckého kraje částkou 1 800 000 korun. Rada Libereckého kraje schválila výši podpory na svém listopadovém zasedání.

Smlouva, kterou schválila rada kraje, bude předložena k posouzení Zastupitelstvu Libereckého kraje. V případě, že její znění zastupitelstvo schválí, bude se na financování činnosti společnosti Klasický areál Harrachov, o.p.s. podílet Liberecký kraj částkou 1 800 000,- Kč ročně po dobu 5 let.

Podstatou návrhu je smlouva o spolupráci při financování provozu společnosti Klasický areál Harrachov, o.p.s., která tento areál spravuje. Tato společnost byla založena v roce 2009 a jejími zakladateli jsou Liberecký kraj, město Harrachov, Svaz lyžařů České republiky a Tělovýchovná jednota Jiskra Harrachov. Jejím hlavním úkolem je zajistit fungování skokanských můstků a přilehlých běžeckých tratí v Harrachově. To má naplňovat prostřednictvím poskytování obecně prospěšných služeb v oblastech rozvoje sportu a tělovýchovy, propagace a podpory cestovního ruchu, šetrného využívání přírodních hodnot a udržování hodnot kulturních.

„Sportoviště pro klasické lyžařské disciplíny v Harrachově jsou jedním z vytipovaných stěžejních sportovišť v Libereckém kraji. Kromě tohoto areálu do této kategorie patří ještě Sport Park Liberec, Autodrom Česká Lípa v Sosnové a Běžecký areál Břízky v Jablonci nad Nisou. Jedná se o jedinečná sportoviště, jejichž význam překračuje místní i regionální význam. Proto byly v minulosti ze strany kraje finančně podporovány," uvedl Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Při založení společnosti se Liberecký kraj zavázal ke složení finančního vkladu. Ten činil celkem 5 500 000,- Kč a jeho splácení bylo rozloženo do čtyř let. Poslední část vkladu byla splacena v roce 2012. Předložená smlouva tak podle kraje zajistí kontinuitu fungování celého areálu.  

„Klasický areál Harrachov je výjimečný tím, že na jeho správu byla založena obecně prospěšná společnost, která sdružuje finanční prostředky nejen od svých zakladatelů. Tento areál může být z komerčního hlediska jen velmi těžko rentabilní, a právě proto byla založena nezisková organizace, jejímž hlavním úkolem není generování zisku. Součástí areálu je mamutí můstek. Obdobných je ve světě jen pět. Jedná se tedy o sportoviště světového významu, na kterém se v roce 2014 uskuteční Mistrovství světa v letech na lyžích," dodal Radek Cikl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace