Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

10.11.2012 15:39:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Liberecký kraj finančně podpoří Sportovní areál v Harrachově

Sportovní areál v Harrachově, který v sobě zahrnuje skokanské můstky včetně mamutího, a přilehlé běžecké tratě, podpoří Krajský úřad Libereckého kraje částkou 1 800 000 korun. Rada Libereckého kraje schválila výši podpory na svém listopadovém zasedání.

Smlouva, kterou schválila rada kraje, bude předložena k posouzení Zastupitelstvu Libereckého kraje. V případě, že její znění zastupitelstvo schválí, bude se na financování činnosti společnosti Klasický areál Harrachov, o.p.s. podílet Liberecký kraj částkou 1 800 000,- Kč ročně po dobu 5 let.

Podstatou návrhu je smlouva o spolupráci při financování provozu společnosti Klasický areál Harrachov, o.p.s., která tento areál spravuje. Tato společnost byla založena v roce 2009 a jejími zakladateli jsou Liberecký kraj, město Harrachov, Svaz lyžařů České republiky a Tělovýchovná jednota Jiskra Harrachov. Jejím hlavním úkolem je zajistit fungování skokanských můstků a přilehlých běžeckých tratí v Harrachově. To má naplňovat prostřednictvím poskytování obecně prospěšných služeb v oblastech rozvoje sportu a tělovýchovy, propagace a podpory cestovního ruchu, šetrného využívání přírodních hodnot a udržování hodnot kulturních.

„Sportoviště pro klasické lyžařské disciplíny v Harrachově jsou jedním z vytipovaných stěžejních sportovišť v Libereckém kraji. Kromě tohoto areálu do této kategorie patří ještě Sport Park Liberec, Autodrom Česká Lípa v Sosnové a Běžecký areál Břízky v Jablonci nad Nisou. Jedná se o jedinečná sportoviště, jejichž význam překračuje místní i regionální význam. Proto byly v minulosti ze strany kraje finančně podporovány," uvedl Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Při založení společnosti se Liberecký kraj zavázal ke složení finančního vkladu. Ten činil celkem 5 500 000,- Kč a jeho splácení bylo rozloženo do čtyř let. Poslední část vkladu byla splacena v roce 2012. Předložená smlouva tak podle kraje zajistí kontinuitu fungování celého areálu.  

„Klasický areál Harrachov je výjimečný tím, že na jeho správu byla založena obecně prospěšná společnost, která sdružuje finanční prostředky nejen od svých zakladatelů. Tento areál může být z komerčního hlediska jen velmi těžko rentabilní, a právě proto byla založena nezisková organizace, jejímž hlavním úkolem není generování zisku. Součástí areálu je mamutí můstek. Obdobných je ve světě jen pět. Jedná se tedy o sportoviště světového významu, na kterém se v roce 2014 uskuteční Mistrovství světa v letech na lyžích," dodal Radek Cikl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace