Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

13.03.2014 18:36:50 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

I když na většině míst v našem regionu už není po sněhu ani památky, v Harrachově odstartovalo Mistrovství světa v letech na lyžích. V kvalifikaci uspěli všichni ze čtveřice nominovaných českých reprezentantů.

Jmenovitě se v hlavním závodě objeví Antonín Hájek, který nebyl se svým skokem úplně spokojený a postoupil jako předposlední kvalifikant (29. místo) za skok dlouhý 152,5 metru. Do zítřejšího závodu jako český rekordman má co zlepšovat.

Středeční nejlepší skok předvedl v kvalifikaci nemocí sužovaný Jakub Janda. Ten se prezentoval 179 metry a postoupil z 8. místa. Jak sám řekl, teploty z minulého týdne ustoupily, ale ještě není v úplně stoprocentní kondici a snaží se doléčit vitamínem C.

Skvělou formu předvedl navrátilec Roman Koudelka, který do hlavního závodu postoupil z 3. místa. V kvalifikaci doskočil do vzdálenosti 186 metrů a rozhodně si nepokazil dobrou náladu a nabudil domácí fanoušky.

Česká jednička a tvář harrachovského mistrovství Jan Matura díky svému postavení ve světovém poháru patřil již mezi kvalifikované závodníky. I tak předvedl skvělých 185 metrů.

Kvalifikaci vyhrála dvojice skokanů, kteří vyzkoušeli harrachovský mamut mezi prvními. Úspěch Anderse Bardala z Norska se dal očekávat, ale určitě překvapil výkon Dimitrye Vassilieva z Ruska. Nejdelší skok dne předvedl vedoucí muž Světového poháru Slovinec Peter Prevc. Bohužel, svůj pokus dlouhý 214 metrů neustál. I tak nemusí litovat, protože i on patřil ke kvalifikovaným závodníkům.

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení.

Celý program i s přehledem dopravy zdarma, kterou můžete využít, najdete v článku Mistrovství světa v letech na lyžích startuje v Harrachově už ve čtvrtek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky kvalifikace MS v letech na lyžích 13. března 2014.

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace