Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

13.03.2014 18:36:50 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

I když na většině míst v našem regionu už není po sněhu ani památky, v Harrachově odstartovalo Mistrovství světa v letech na lyžích. V kvalifikaci uspěli všichni ze čtveřice nominovaných českých reprezentantů.

Jmenovitě se v hlavním závodě objeví Antonín Hájek, který nebyl se svým skokem úplně spokojený a postoupil jako předposlední kvalifikant (29. místo) za skok dlouhý 152,5 metru. Do zítřejšího závodu jako český rekordman má co zlepšovat.

Středeční nejlepší skok předvedl v kvalifikaci nemocí sužovaný Jakub Janda. Ten se prezentoval 179 metry a postoupil z 8. místa. Jak sám řekl, teploty z minulého týdne ustoupily, ale ještě není v úplně stoprocentní kondici a snaží se doléčit vitamínem C.

Skvělou formu předvedl navrátilec Roman Koudelka, který do hlavního závodu postoupil z 3. místa. V kvalifikaci doskočil do vzdálenosti 186 metrů a rozhodně si nepokazil dobrou náladu a nabudil domácí fanoušky.

Česká jednička a tvář harrachovského mistrovství Jan Matura díky svému postavení ve světovém poháru patřil již mezi kvalifikované závodníky. I tak předvedl skvělých 185 metrů.

Kvalifikaci vyhrála dvojice skokanů, kteří vyzkoušeli harrachovský mamut mezi prvními. Úspěch Anderse Bardala z Norska se dal očekávat, ale určitě překvapil výkon Dimitrye Vassilieva z Ruska. Nejdelší skok dne předvedl vedoucí muž Světového poháru Slovinec Peter Prevc. Bohužel, svůj pokus dlouhý 214 metrů neustál. I tak nemusí litovat, protože i on patřil ke kvalifikovaným závodníkům.

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení.

Celý program i s přehledem dopravy zdarma, kterou můžete využít, najdete v článku Mistrovství světa v letech na lyžích startuje v Harrachově už ve čtvrtek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky kvalifikace MS v letech na lyžích 13. března 2014.

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Záhradní slavnost ZUŠ Tanvald
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace