Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

05.11.2022 16:25:38 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na listopad 2022 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Sobota 5. 11. 17 hodin

 

Společně nejen na jevišti letos podevatenácté otevřelo srdce divákům SPOLEČNĚ NEJEN NA JEVIŠTI
19. ročník komponovaného pořadu, ve kterém se představí handicapovaní i zdraví umělci. I v letošním roce jablonecké divadlo připravilo večer plný hudby, zpěvu i tance v podání jednotlivců i skupin. Někteří z nich zde vystupují pravidelně, jiní budou mít svou velkou premiéru. Těšit se můžete na klavírní vystoupení ALENY PLÁTKOVÉ, představí se také T.I.K. Jilemnice společně s PATZ Jablonec n/N a v neposlední řadě DPS Vrabčata, taneční skupina OdRaz.
Jako host vystoupí muzikálový zpěvák RADIM SCHWAB. Uvádí: Lucie Peterková Celý večer je tlumočen do znakového jazyka skupinou Hands dance Brno. Pořad se koná za finanční podpory Libereckého kraje. Recenze a fotogalerie

Neděle 6. 11. 15 hodin

ZVĚŘINEC PANA EZOPA
DIVADLO NAVĚTVI PRAHA

Lidé dokážou být různí. Hodní i zlí, někdy lstiví, někdy hloupí... Snad každá dobrá vlastnost na světě je vykoupená deseti horšími! Jak ale někomu říct pravdu do očí? Může to být ošemetné i zapeklité. A tak si pan Ezop vymyslel svůj svět, o kterém vypravoval příběhy. Svět, kde se zvířátka chovají a mluví úplně stejně jako my. Jednou je hlavním hrdinou lev či opičák, jindy liška, ale třeba i luční kobylka nebo mravenec a páv.
Režie: Jakub Baran. Hrají: Matěj Kroupa a Jakub Baran.
Přeložené představení z 21. 8. 2022.

Hypnotizér divadlo nevyprodal, nabídl ovšem nezapomenutelný zážitek Pondělí 7. 11. 19 hodin

HYPNOTIZÉR JAKUB KROULÍK
YELLOW PRO A MD JABLONEC N.N.

Odborná interaktivní přednáška s praktickými ukázkami sugesce a hypnózy na dobrovolnících z řad publika. Součástí akce bude autogramiáda k nové knize Jakuba Kroulíka Hypnóza, její moc a síla.
Vstupné 550 Kč. Přeložené představení z 26. 9. 2022. Recenze

Hobojista Vilém Veverka v Jablonci představí nový projekt Úterý 8. 11. 19 hodin

VILÉM VEVERKA TRIOplus
NOVÁ INSTRUMENTÁLNĚ TANEČNÍ PERFORMANCE „YOU ARE THE DANCING QUEEN"

Na scéně, kterou považuje se svými kolegy za domovskou, představí a do života v premiéře uvede korektně nekorektní hudební představení na bázi půdorysu stand up koncertu. Veverka, který počítá s interakcí a zapojením publika (právě publikum celou produkci de facto dotváří), tak posouvá klasickou formu koncertu ke specifickému divadelnímu představení, kterému pochopitelně nadále dominuje hudba. Přidává však další jevištní element, kterým je tanec. Do role své jevištní partnerky obsadil půvabnou tanečnici a herečku Natálii Stejskalovou. Umělci svým dílem obhajují jevištní pojetí hudební produkce v komplexním slova smyslu podle vzoru, že právě umění je východiskem k nápravě společnosti. Pozvánka se soutěží o vstupenky!

Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček Středa 9. 11. 19 hodin

MŮŽEM I S MUŽEM
VIP ART COMPANY

Vtipná autorská feérie čtyř žen, čtyř archetypů, která vznikla z potřeby podívat se pravdě do očí. Co vše se odkryje během jedné narozeninové párty? Co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? A po čem všichni touží? Přece po lásce, po nádherném stavu milovat a být milován.
Podobnost se seriálem Sex ve městě je čistě náhodná.
Režie: Vít Karas. Hrají: Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Dáša Zázvůrková. Recenze

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou Pátek 11. 11. 19 hodin

John Místo: MADAME RUBINSTEIN
ADF PRAHA-KATEŘINA SCHAUEROVÁ-MAREK SUCHARDA

Malovali ji Salvator Dalí i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul kněžny. Helena Rubinstein byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.
Režie: Petr Svojtka. Hrají: Dana Syslová, Jiří Hána, Milena Steinmasslová. Recenze a fotografie

Středa 16. 11. 19 hodin

REQUIEM SOLOMNE - JAN ZACH
SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR JANÁČEK

Slavnostní koncert ke dni boje za svobodu a demokracii.
Koncert se uskuteční za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou a Nadace Preciosa Jablonec nad Nisou.

Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci Sobota 19. 11. 19 hodin

PETRA JANŮ & AMSTERDAM
KONCERT K DVOJNÁSOBNÉMU JUBILEU

Trojnásobná Zlatá slavice, stálice česko-slovenské popové a rockové scény, dáma s jedním z nejsilnějších hlasů u nás Petra Janů, slaví letos dvojí výročí - 50 let na scéně a 2 x 35 let na světě. V rámci koncertu konaného přímo v den jejího životního jubilea se s diváky podělí o průřez svých největších a nezapomenutelných hitů se svou kapelou Amsterdam. Recenze a fotografie

Neděle 20. 11. 15 hodin

Ondřej Sekora - Jana Galinová: BROUK PYTLÍK
Známá pohádka z palouku, kde spokojeně bydlí Ferda a Pytlík. Ovšem když se tam přistěhuje zlý Potápník s půvabnou Splešťulí Blátivou, spustí se mela. Ferda a jeho kamarádi se společně snaží palouček zachránit.
Režie: Jurij Galin. Hrají: Robert Stodůlka, Petr Kozák, Lenka Lavičková, Markéta Velánová, Lukáš Masár, Michal Žižka, Petr Erlitz a další.

Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka Úterý 22. 11. 19 hodin

NIKDY NENÍ POZDĚ
DIVADLO KALICH PRAHA

Příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání... Jana Paulová a Václav Vydra se v tomto příběhu objeví dohromady v šesti rolích! Dlouho hledali natolik dobrý komediální text, který by byl pro jejich výjimečnou spolupráci dostatečným důvodem. Našli ho v této důmyslně vystavěné komedii, která dává vyniknout ohromnému komediálnímu talentu obou herců, zároveň má i ztišené tóny k zamyšlení.
Režie: Pavel Khek. Hrají: Jana Paulová a Václav Vydra.
Vstupné 490, 470, 450, 400 Kč. Recenze

Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech Čtvrtek 24. 11. 19 hodin

DUO CONCERTANT - HUDBA ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA
Komorní koncert, kde na klavír zahraje Milena Cejnarová, rodačka z Liberce, na klarinet a basklarinet Graziano Sanvito. Jako host vystoupí pedagog jablonecké ZUŠ Lubomír Dočkal.
Zazní skladby Lutoslawského, Finziho, Martinů, Castra, Milhauda, Zelenky a Raka.
Koncert se koná v rámci projektu Rodáci Jablonecka. Recenze

FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté Sobota 26. 11. 17 hodin

HVĚZDY NAD JEŠTĚDEM
Finálový večer, ve kterém se představí sóloví zpěváci za doprovodu členů kapely Sto zvířat.
V porotě finálového večera zasedne mimo jiných také zpěvačka Zlatka Bartošková (šansony), Leona Gyöngyösi (gospely), David Deyl a také absolutní vítězka minulého ročníku soutěže Karolína Anna Bokstefflová. Podrobnosti, výsledky a rozsáhlá fotogalerie

Půl století Country Sisters slavily i v jabloneckém divadle Neděle 27. 11. 19 hodin

COUNTRY SISTERS - 50 LET NA SCÉNĚ
Bude to divoká jízda, držte si klobouky! Tato ryze dívčí skupina totiž slaví neuvěřitelných 50 let od svého založení, tak to náležitě rozbalí.
Country Sisters je severočeské kvinteto temperamentních zpěvaček, muzikantek a tanečnic, které vytvořilo formaci plně ovládající nejen jeviště, ale i pozornost hlediště. Kapela vznikla v roce 1972 v Jablonci nad Nisou pod názvem Jizerská protěž a za dobu své existence samozřejmě mnohokrát měnila své složení, koncertovala v mnoha zemích Evropy i v zámoří.
Koncert se koná v rámci projektu Rodáci Jablonecka. Recenze

Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek Pondělí 28. 11. 19 hodin

ZÍTŘEK SE NEKONÁ
DIVADLO V DLOUHÉ PRAHA

Hra vychází z reálné události, jíž bylo zemětřesení ve městě Messina
28. prosince 1908 v 5.30 místního času, které si vyžádalo nejvíc lidských obětí ze všech dosud zaznamenaných zemětřesení v Evropě a obrovské materiální škody. Výjimečné téma pro divadelní hru, která vychází z literární předlohy.
Režie: Hana Burešová. Hrají: Magdalena Zimová, Jan Sklenář, Eva Hacurová/Zuzana Stavná, Jan Vondráček, Samuel Toman, Štěpánka Fingerhutová a další. Recenze a fotografie

Smetanovo trio uchvátilo publikum Středa 30. 11. 19 hodin

SMETANOVO TRIO
Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Ve své interpretaci navazuje na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richter, Stern, Rose, Istomin). I dnešní členové Smetanova tria - Jitka Čechová (klavír), Jan Talich (housle), Jan Páleníček (violoncello), všichni tři významní čeští sólisté - dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Pro jablonecké publikum si však trio vybralo díla Sergeje Rachmaninova, Bohuslava Martinů a Bedřicha Smetany. Recenze

PŘIPRAVUJÍ

Pondělí 5. 12. 19 hodin

FEŠÁCI 2022 - 55 LET NA CESTĚ
Legenda české country tento rok slaví 55. výročí od svého založení a své dlouholeté úspěšné hudební dráhy. Příznivci Fešáků se mohou těšit na jejich nejznámější písně v doprovodu muzikantského kolegy Ivana Halady, který zpívá věrně písně Jindřicha Šťáhlavského. V druhé části zahrají známé vánoční písně v country úpravách.
Fešáci se během večera rozloučí se svým dlouholetým kolegou, zpěvákem a basistou Robertem Mouchou, který z kapely odchází do zaslouženého muzikantského důchodu.
Koncert bude moderovat hlavní dramaturg pražského Country Radia Pavel „Bezi" Bezouška.

Úterý 6. 12. 19 hodin

PIRATE SWING BAND GALA 2022 + 4TET
Ojedinělý koncertní projekt Pirate Swing Bandu Jiřího Ševčíka se speciálním hostem - vokálním seskupením 4TETJiřího Korna. Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu a připravte se na večer, kde je vše jinak a který vás osvěží a pobaví.
Vystoupí i DPS Vrabčáci.

VÝSTAVA

JAROSLAV ZDĚNEK - "MON ÉPOPÉE ABSTRAITE" (Můj abstraktní epos)
(Akryl na plátně)
Vernisáž 3. 11. od 17 hodin
Výstava potrvá do 2. 1. 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté
Půl století Country Sisters slavily i v jabloneckém divadle
Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech
Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka
Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Hypnotizér divadlo nevyprodal, nabídl ovšem nezapomenutelný zážitek
Společně nejen na jevišti letos podevatenácté otevřelo srdce divákům
Hobojista Vilém Veverka v Jablonci představí nový projekt
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v říjnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace