Půl století Country Sisters slavily i v jabloneckém divadle

29.11.2022 20:13:12 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Půl století Country Sisters slavily i v jabloneckém divadle

Všechny mají krásné vlasy, k tomu ještě lepší hlasy, napadlo mě hned v úvodu jubilejního koncertu kapely Country Sisters, která svých padesát let na scéně slavila v Městském divadle Jablonec nad Nisou akcí, jež byla jakýmsi průřezem jejich činnosti za pět desetiletí existence.

Večer sice začal s mírným zpožděním a nedalo se přehlédnout, že mezi zpěvačkami panuje jisté napětí a chaos. Jakmile se ovšem dámy chopily svých nástrojů a začaly hrát, veškerý stres byl ten tam Zaplněné divadlo hltalo jeden hit za druhým, zpěvačky na pódiu řádily, tančily, pohazovaly dlouhými hřívami a především parádně zpívaly. Jediný, ovšem podstatný prvek, jim tu parádu kazil. Ať chci být co nejjemnější, tak musím podotknout, že zvukař seskupení nebyl toho dne právě ve formě. Chybějící začátky písní střídalo pískání a různé chrčení, což byla škoda. Na místě jsme se dozvěděli, že jde o zvukaře relativně nového a v pořadí desátého za padesátiletou existenci Country Sisters. Možná bych zvážila, jestli není na čase podívat se po jedenáctém. Jinak byl ovšem více než tříhodinový koncert zážitkem par excellence.

Jednotlivá desetiletí působení nám chronologicky popisovala zakládající členka, manažerka a kapelnice tehdy ještě Jizerské protěže (jak se kapela zpočátku jmenovala) Soňa Kociánová, která sezvala i své bývalé kolegyně, které v rámci oslav v kulturním stánku vystoupily. Videoprojekce ukazovala archivní i současné záběry zpěvaček v různých situacích a na koncertech nejen v České republice, ale i po celém světě.

Za zmínku stojí i přítomnost švýcarských fanoušků a logické dvojjazyčné moderování večera (česky a anglicky), přičemž z jeviště zazněla i švýcarská píseň. Ve foyer byly k prodeji kalendáře, fotky i CD Country Sisters a jak jsme se od Soni Kociánové dozvěděli, na spadnutí je i nová deska a dokonce jsme pár písní, které tam najdeme, v divadle slyšeli.

Každopádně byla padesátka Country Sisters oslavou skvělé hudby, emocí i nálady a my budeme této nestárnoucí kapele držet palce, ať jim to ještě zpívá, hraje a tančí dlouho a ať jim pořád rostou vlasy ;-)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech
Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace