Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek

03.12.2022 19:51:12 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek

Trendem dnešní nelehké doby jsou na prknech, která znamenají svět, především komedie. Je to pochopitelné, i milovníci kultury chtějí v divadle přijít na jiné myšlenky. Je to také zřejmě jediný důvod, proč zůstal kulturní stánek poloprázdný, když do Jablonce přivezlo Divadlo v Dlouhé Praha hru Juliena Greena Zítřek se nekoná. Jinak si to vysvětlit nedovedu.

Dílo, pod režijním vedením Hany Burešové, popisuje skutečnou událost jíž bylo zemětřesení ve městě Messina (28. 12. 1908 v 5.30) Zmíněná přírodní katastrofa zmařila nejvíce lidských životů ze všech, dosud zaznamenaných, zemětřesení v Evropě a znamenala samozřejmě i obrovské materiální škody,

Divadlo v Dlouhé se tohoto, pro divadlo výjimečného tématu, chopilo s neuvěřitelnou pokorou, kreativitou, noblesou a zároveň detailistickými vsuvkami jak na scéně, tak i v dialozích. Jako velmi podařené musíme hodnotit výkony herců, z nichž žádný nestrhával pozornost pouze na sebe, ale jako kousek puzzle přesně dokázal zapadnout do celkově vydařeného a dokonale vystavěného obrazu. Dialogy pluly velmi přirozeně, herci na sebe slyšeli a vypiplaná scéna Martina Černého jim byla více než nápomocna. Scénu výrazně doplňovala projekce Františka Týmala, která, spolu s osvětlením, dokázala navodit fantastické efekty, které se na divadelních prknech jen tak nevidí. Rovněž hudba Ivana Achera či kostýmy Kateřiny Štefkové byly pro hru přínosem.

Zkrátka a dobře, bylo to perfektní a famózní představení, z něhož si odnášíme větu: Přihodit se může kdykoli cokoli, proto je třeba dělat, jako že se nikdy nic nepřihodí.

Hráli: Magdalena Zimová (Signora Lucchesi), Jan Sklenář (Marco), Samuel Toman (Stefano), Eva Hacurová, Zuzana Stavná (Lina), Štěpánka Fingerhutová (Celestina), Jan Vondráček (Ottavio), Tomáš Turek (Barbieri), Martin Matejka (Tonio, zvaný Zio), Pavel Neškudla (Adolfo), Miroslav Zavičár (Fiordelmondo) Ondřej Rychlý (Guido), Tomáš Weisser/ Daniel Toman (Pierino), Renáta Matějíčková (Berenika) Anna Mikeschová (Susana) a Miroslav Zavičár (Kočí). Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace