Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech

26.11.2022 08:32:20 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech

Večer ve znamení klasické hudby si pro své příznivce připravilo Komorní seskupení Duo Concertant, respektive Milena Cejnarová (klavír) a Graziano Sanvito (klarinet, basklarinet), a do svého programu v Městském divadle Jablonec nad Nisou přizvali i pedagoga jablonecké ZUŠ, Lubomíra Dočkala (kytara).

Bezmála devadesátiminutový koncert byl zaměřen na hudbu Witolda Lutoslawski, konkrétně Taneční preludia pro klarinet a klavír, Milana Zelenky a jeho Variace na krásné téma, Renesanční pokušení Štěpána Raka, či Píseň a tanec pro basklarinet a klavír Juana Castra. Po přestávce pak patřilo pódium dílu Bohuslava Martinů, kdy zazněla jeho Sonatina pro klarinet a klavír, hudbě Geralda Finzi a jeho Bagatelly pro klarinet a klavír (respektive výběr z nich) a v závěru se rozezněl Darius Milhaud a Duo Concertant pro klarinet a klavír.

Večer byl plný krásné hudby a báječné atmosféry, jen je škoda, že tentokrát nedorazilo tolik příznivců, kolik by si jich protagonisté zasloužili. Ale my, kteří jsme přišli, jsme odcházeli v pohodovém rozpoložení, naplněni těmi nejlepšími dojmy z krásné hudby.

Hublot Replica Watches Hublot Replica www.hbuyings.me  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace