Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

20.11.2022 20:19:10 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

Nedaleko odtud, v Železném Brodě, před padesáti lety Petra Janů začínala. Bylo jí sladkých dvacet a před sebou měla, po těžkém dětství, zářivou budoucnost. Tenkrát to byla ještě Jana Petrů, ale když začala potkávat své anděly, jak říká, změnila si jméno na Petru Janů. Konkrétně se tak stalo v Semaforu, jelikož na české hudební scéně již Jana Petrů působila. Od té doby začala hvězda Petry Janů zářit víc a víc.

A jelikož je tomu letos padesát let a navíc jedna z našich prvních rockových zpěvaček slaví krásné kulaté narozeniny (jak sama říká, pětatřicet na každé půlce), rozhodla se toto dvojité významné jubileum oslavit koncertem v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A byla to jízda. Jedenadvacet písniček, v drtivé většině hitovek, odzpívala Petra s takovým nasazením a jistotou v hlase, že by ji mohly závidět všechny sirény světa. Jejímu projevu a hlasu jako zvon by totiž žádný námořník neodolal.

Když v úvodu vstoupila na jeviště v černých splývavých kalhotách a bílé elegantní košili, vypadala lépe, než kdy předtím. Nadechla se... a od té doby jela jako drak. Motorest, Hrajte starý rokenrol, Jedeme dál, To máme mládež, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná... kdo by odolal. Tleskali jsme jako diví, podupávali ostošest a vůbec jsme se nestyděli zpívat spolu s trojnásobnou zlatou slavicí. A pěli jsme pěkně nahlas. A protože bylo divadlo vyprodané, dovedete si představit tu diváckou kulisu. A když zhruba v polovině koncertu začala Petřina kapela Amsterdam zpívat Happy Birthday to you, rázem bylo divadlo na nohou. A dojatá zpěvačka, která mistrně vystřihne rockové i popové písně, převzala z rukou ´svých kluků´ květiny, obraz a vřelá objetí. Bylo to emočně plné i pro nás, obecenstvo.

Koncert Petry Janů v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Do konce zhruba stominutového koncertu jsme následně vstali ještě dvakrát. Tak výjimečný, profesionální a zároveň velice lidský večer se režisérskou rukou vytvořit nedá. Ten tvoří osobnost a umění, a obojího se Petře Janů dostalo měrou vrchovatou, přičemž ve výběru kapely měla rovněž šťastnou ruku. A že nám není sedmnáct je přece úplně jedno. Byli tam dospělí se svými dětmi, dospělí se svými rodiči a bavili se všichni. Já jsem vzala s sebou jedenáctiletou dceru a nestačila se divit, že i ona podstatnou část písní zná. Broukala si spolu s ostatními a když se Petra Janů po skončení koncertu fotila a podepisovala se fanouškům, rozběhla se ke zpěvačce mezi prvními a společnou fotku si prý nechá zarámovat.

Bylo to krásné, bylo to důstojné, ale hlavně to bylo nezapomenutelné. A když jsme se večer vrátili do svých domovů, zrovna v televizi začínal zpěvaččin dokument. 19. listopad je pro nás již navždy Dnem Petry Janů a jsme rádi, že jsme byli u toho, když slavila dvoje kulatiny zároveň. Pevné zdraví i hlas, milá Petro. Pořád nám dokážeš napumpovat energii do žil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace