Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

20.11.2022 20:19:10 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

Nedaleko odtud, v Železném Brodě, před padesáti lety Petra Janů začínala. Bylo jí sladkých dvacet a před sebou měla, po těžkém dětství, zářivou budoucnost. Tenkrát to byla ještě Jana Petrů, ale když začala potkávat své anděly, jak říká, změnila si jméno na Petru Janů. Konkrétně se tak stalo v Semaforu, jelikož na české hudební scéně již Jana Petrů působila. Od té doby začala hvězda Petry Janů zářit víc a víc.

A jelikož je tomu letos padesát let a navíc jedna z našich prvních rockových zpěvaček slaví krásné kulaté narozeniny (jak sama říká, pětatřicet na každé půlce), rozhodla se toto dvojité významné jubileum oslavit koncertem v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A byla to jízda. Jedenadvacet písniček, v drtivé většině hitovek, odzpívala Petra s takovým nasazením a jistotou v hlase, že by ji mohly závidět všechny sirény světa. Jejímu projevu a hlasu jako zvon by totiž žádný námořník neodolal.

Když v úvodu vstoupila na jeviště v černých splývavých kalhotách a bílé elegantní košili, vypadala lépe, než kdy předtím. Nadechla se... a od té doby jela jako drak. Motorest, Hrajte starý rokenrol, Jedeme dál, To máme mládež, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná... kdo by odolal. Tleskali jsme jako diví, podupávali ostošest a vůbec jsme se nestyděli zpívat spolu s trojnásobnou zlatou slavicí. A pěli jsme pěkně nahlas. A protože bylo divadlo vyprodané, dovedete si představit tu diváckou kulisu. A když zhruba v polovině koncertu začala Petřina kapela Amsterdam zpívat Happy Birthday to you, rázem bylo divadlo na nohou. A dojatá zpěvačka, která mistrně vystřihne rockové i popové písně, převzala z rukou ´svých kluků´ květiny, obraz a vřelá objetí. Bylo to emočně plné i pro nás, obecenstvo.

Koncert Petry Janů v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Do konce zhruba stominutového koncertu jsme následně vstali ještě dvakrát. Tak výjimečný, profesionální a zároveň velice lidský večer se režisérskou rukou vytvořit nedá. Ten tvoří osobnost a umění, a obojího se Petře Janů dostalo měrou vrchovatou, přičemž ve výběru kapely měla rovněž šťastnou ruku. A že nám není sedmnáct je přece úplně jedno. Byli tam dospělí se svými dětmi, dospělí se svými rodiči a bavili se všichni. Já jsem vzala s sebou jedenáctiletou dceru a nestačila se divit, že i ona podstatnou část písní zná. Broukala si spolu s ostatními a když se Petra Janů po skončení koncertu fotila a podepisovala se fanouškům, rozběhla se ke zpěvačce mezi prvními a společnou fotku si prý nechá zarámovat.

Bylo to krásné, bylo to důstojné, ale hlavně to bylo nezapomenutelné. A když jsme se večer vrátili do svých domovů, zrovna v televizi začínal zpěvaččin dokument. 19. listopad je pro nás již navždy Dnem Petry Janů a jsme rádi, že jsme byli u toho, když slavila dvoje kulatiny zároveň. Pevné zdraví i hlas, milá Petro. Pořád nám dokážeš napumpovat energii do žil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace