Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

24.11.2022 22:35:14 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

Divadelní hra Nikdy není pozdě, kterou k nám přivezlo Divadlo Kalich Praha pod režijním vedením Pavla Kheka, přilákala do Městského divadla Jablonec nad Nisou rekordní počet návštěvníků.

„Je to jako před covidem, lidé jsou jak na bidýlku, tak na přidaných židlích," uvedl spokojeně ředitel kulturního stánku Pavel Žur a doplnil,, že je rád, že Jablonečané na kultuře nešetří a divadlu zachovali přízeň i v této nelehké době.

A nutno říci, že ti, kteří se přišli na herecký koncert Jany Paulové a Václava Vydry podívat, rozhodně nelitovali. Stočtyřicet minut dlouhý příběh dvou lidí, kteří se v průběhu několika desetiletí opakovaně potkávají, aby se zase vzdálili a nakonec skutečně sešli, totiž dvojici protagonistů náramně sedla. Však podobnou roli Paulů s Vydrou dlouho hledali. Noblesně vystavěná komedie Nikdy není pozdě jim ovšem učarovala. Nejenže dává vyniknout jejich komediálnímu talentu, ale obsahuje i hlubší podtext a místy až melodramatické momenty. Ač se v průběhu večera oba představí hned v šesti rolích, změny jsou nenásilné, v přirozeném rytmu a jasně uchopitelné.

A zatímco kostýmy Michaela Syrového jsou příjemně ´civilní´, jeho scéna je až příliš strohá, což celkový dojem mírně snižuje. Naopak musím pochválit hudbu Milana Svobody, která dodává celému příběhu šmrnc. O famózních výkonech známé herecké dvojice jsem se již zmínila, co je třeba dodat, je jejich schopnost improvizace. Když publikum při úvodním vstupu Václava Vydry na jeviště začalo tleskat, zahnal syn Dany Medřické a Václava Vydry st. překvapivý výraz a do děje zakomponoval i přivítání se s obecenstvem, na což následně reagovala i Jana Paulová.

Potleskem publikum začalo a hurónskými ovacemi ocenilo luxusní zážitek v závěru. Nikdy není pozdě není bláznivou komedií, je to chytře promyšlená veselohra, při níž si uvědomíte, jak je důležitý úhel pohledu, ale zároveň si i báječně odpočinete.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace