Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

24.11.2022 22:35:14 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

Divadelní hra Nikdy není pozdě, kterou k nám přivezlo Divadlo Kalich Praha pod režijním vedením Pavla Kheka, přilákala do Městského divadla Jablonec nad Nisou rekordní počet návštěvníků.

„Je to jako před covidem, lidé jsou jak na bidýlku, tak na přidaných židlích," uvedl spokojeně ředitel kulturního stánku Pavel Žur a doplnil,, že je rád, že Jablonečané na kultuře nešetří a divadlu zachovali přízeň i v této nelehké době.

A nutno říci, že ti, kteří se přišli na herecký koncert Jany Paulové a Václava Vydry podívat, rozhodně nelitovali. Stočtyřicet minut dlouhý příběh dvou lidí, kteří se v průběhu několika desetiletí opakovaně potkávají, aby se zase vzdálili a nakonec skutečně sešli, totiž dvojici protagonistů náramně sedla. Však podobnou roli Paulů s Vydrou dlouho hledali. Noblesně vystavěná komedie Nikdy není pozdě jim ovšem učarovala. Nejenže dává vyniknout jejich komediálnímu talentu, ale obsahuje i hlubší podtext a místy až melodramatické momenty. Ač se v průběhu večera oba představí hned v šesti rolích, změny jsou nenásilné, v přirozeném rytmu a jasně uchopitelné.

A zatímco kostýmy Michaela Syrového jsou příjemně ´civilní´, jeho scéna je až příliš strohá, což celkový dojem mírně snižuje. Naopak musím pochválit hudbu Milana Svobody, která dodává celému příběhu šmrnc. O famózních výkonech známé herecké dvojice jsem se již zmínila, co je třeba dodat, je jejich schopnost improvizace. Když publikum při úvodním vstupu Václava Vydry na jeviště začalo tleskat, zahnal syn Dany Medřické a Václava Vydry st. překvapivý výraz a do děje zakomponoval i přivítání se s obecenstvem, na což následně reagovala i Jana Paulová.

Potleskem publikum začalo a hurónskými ovacemi ocenilo luxusní zážitek v závěru. Nikdy není pozdě není bláznivou komedií, je to chytře promyšlená veselohra, při níž si uvědomíte, jak je důležitý úhel pohledu, ale zároveň si i báječně odpočinete.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky
FOTO: Rychnov remizoval 1:1 s Košťálovem
V galerii MY přibližují život a dílo grafika a malíře Richarda Fleissnera
Program kin v Jablonci nad Nisou od 30. března do 12. dubna

Nejčtenější články

29.03.: Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
29.03.: Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace