Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

24.11.2022 22:35:14 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka

Divadelní hra Nikdy není pozdě, kterou k nám přivezlo Divadlo Kalich Praha pod režijním vedením Pavla Kheka, přilákala do Městského divadla Jablonec nad Nisou rekordní počet návštěvníků.

„Je to jako před covidem, lidé jsou jak na bidýlku, tak na přidaných židlích," uvedl spokojeně ředitel kulturního stánku Pavel Žur a doplnil,, že je rád, že Jablonečané na kultuře nešetří a divadlu zachovali přízeň i v této nelehké době.

A nutno říci, že ti, kteří se přišli na herecký koncert Jany Paulové a Václava Vydry podívat, rozhodně nelitovali. Stočtyřicet minut dlouhý příběh dvou lidí, kteří se v průběhu několika desetiletí opakovaně potkávají, aby se zase vzdálili a nakonec skutečně sešli, totiž dvojici protagonistů náramně sedla. Však podobnou roli Paulů s Vydrou dlouho hledali. Noblesně vystavěná komedie Nikdy není pozdě jim ovšem učarovala. Nejenže dává vyniknout jejich komediálnímu talentu, ale obsahuje i hlubší podtext a místy až melodramatické momenty. Ač se v průběhu večera oba představí hned v šesti rolích, změny jsou nenásilné, v přirozeném rytmu a jasně uchopitelné.

A zatímco kostýmy Michaela Syrového jsou příjemně ´civilní´, jeho scéna je až příliš strohá, což celkový dojem mírně snižuje. Naopak musím pochválit hudbu Milana Svobody, která dodává celému příběhu šmrnc. O famózních výkonech známé herecké dvojice jsem se již zmínila, co je třeba dodat, je jejich schopnost improvizace. Když publikum při úvodním vstupu Václava Vydry na jeviště začalo tleskat, zahnal syn Dany Medřické a Václava Vydry st. překvapivý výraz a do děje zakomponoval i přivítání se s obecenstvem, na což následně reagovala i Jana Paulová.

Potleskem publikum začalo a hurónskými ovacemi ocenilo luxusní zážitek v závěru. Nikdy není pozdě není bláznivou komedií, je to chytře promyšlená veselohra, při níž si uvědomíte, jak je důležitý úhel pohledu, ale zároveň si i báječně odpočinete.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace