Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu

07.05.2022 19:11:16 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na květen 2022 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Středa 4. 5. 19.00

 

Jakobín odstartoval Město plné tónů se vší noblesou Antonín Dvořák: JAKOBÍN
DIVADLO F.X. ŠALDY LIBEREC. Dvořákův Jakobín patří mezi skladatelova nejuváděnější díla, jeho světová premiéra se konala roku 1889 v Národním divadle v Praze.
Režie: Kateřina Dušková. Hrají: Pavel Vančura, Jiří Rajniš ml., Lívia Obručník Vénosová/Věra Poláchová, Zdeněk Plech/ Andrij Shkurhan, Sergey Kostov/ Dušan Růžička a další.
Vstupné 440, 420, 380, 350 Kč.
Jakobín zahajuje letošní ročník projektu Město plné tónů, který se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. Podrobná pozvánka a recenze s fotografiemi 

Čtvrtek 5. 5. 19.00

Tigran Hovakimyan: MOHLO TO BEJT HORŠÍ
Stand-Up special komika Tigrana Hovakimyana známého z televizního pořadu Comedy Club. Nabídne zcela nový materiál, který v televizi ještě nebyl.
Vhodné pro 18+. Jednotné vstupné 250 Kč

Havelkův historický swing doby nylonové opět dostal publikum do varu Úterý 10. 5. 19.00

ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS
V koncertní show nazvané podle nového alba Swing nylonového věku pokračuje! předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers další tuze žhavé a snad ještě krasší hotjazzové fláky z vrcholné éry bigbandového swingu let 1945 - 1948.
Vstupné 480, 450, 400, 350 Kč. Recenze a fotografie

Smrt obchodního cestujícího nabídla strhující výkony Středa 11. 5. 19.00 

Arthur Miller: SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO
DIVADLO ABC PRAHA. Nejslavnější drama Arthura Millera oceněné Pulitzerovou cenou. Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který se probouzí z třpytivého snu do nemilosrdné reality.
Režie: Michal Dočekal. Hrají: Miroslav Donutil, Zuzana Krönerová, Viktor Dvořák, Martin Donutil, Jiří Štrébl, Aleš Bílík, Milan Kačmarčík a další.
Vstupné 490, 470, 450, 410 Kč. Recenze a fotogalerie

Jitka Zelenková rozezpívala divadlo známými šlágry i novinkami Čtvrtek 12. 5. 19.00

JITKA ZELENKOVÁ - NAROZENINOVÝ KONCERT
Tato zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem, v jejímž repertoáru jsou především balady, swingové a jazzové písně a šansony, patří ke stálicím naší hudební scény.
Přeložený koncert z roku 2020. Vstupné 400, 380, 360, 300 Kč. Recenze a fotogalerie

Pátek 13. 5. 17.00

 

Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý JABLONECKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL 2022
Vystoupí DPS Písklata, Vrabčata a Vrabčáci ze ZŠ Mozartova Jablonec n.N. a jejich hosté DPS Sněženka z Ostravy Orlové, Plzeňský dětský sbor, DPS Slunečnice ze ZŠ Vesec, DPS Carmína Frýdlant a další sbory.
Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Jablonec n. N. a z dotace Libereckého kraje.
Jednotné vstupné 50 Kč. Recenze

Neděle 15. 5. 15.00

Miloš Macourek: MACH A ŠEBESTOVÁ
DIVADLO ROZMANITOSTÍ MOST. Příběhy postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána, oblíbené z dětských večerníčků i knih, jistě potěší i v divadelním provedení. Jsou plné komických peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem, originální situační i slovní humor, hravost a fantazie.
Jednotné vstupné 120 Kč.

 Úterý 17. 5. 19.00

Miro Gavran: MUŽ MOJÍ ŽENY
DIVADLO NA FIDLOVAČCE PRAHA. Celých pět let dokáže jedna žena klamat dva muže. Jeden o druhém přitom nemají ani tušení a věří, že jsou pro svou lásku tím jediným vyvoleným. Jednou ale všechno praskne a oba se setkávají, aby situaci po chlapsku vyřešili.
Režie: Tomáš Svoboda. Hrají: David Novotný a Michal Dlouhý.
Náhradní titul za Eleganci molekuly. Vstupné 490, 470, 450, 410 Kč. Recenze

Úterý 24. 5. 19.00

JAKUB KROULÍK - HYPNOTIZÉR
Zcela ojedinělá interaktivní odborná přednáška s praktickými ukázkami změněného stavu vědomí, sugesce, hypnózy. Součástí akce bude též autogramiáda k nové knize Hypnóza, její moc a síla.
Vstupné 550, 450 Kč.

Středa 25. 5. 19.00

JAKUB PUSTINA
Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem jako barytonista. Jakub Pustina je absolventem mnoha Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží.
Vstupné 290, 270 Kč.

Čtvrtek 26. 5. 19.00

Václav Kliment Klicpera: DIVOTVORNÝ KLOBOUK
DS KRAKONOŠ VYSOKÉ NAD JIZEROU. Komedie o dvou studentech, které má z jejich chudoby a dluhů vysvobodit dědictví po strýci jednoho z nich. K překvapení obou však celé dědictví sestává pouze z jediného starého klobouku. Přesto chlapci dostanou plán, kterak se s pomocí skromného dědictví přeci jenom vymanit z chudoby.
Jednotné vstupné 100 Kč.
Představení se koná v rámci projektu Ochotnické divadlo v našem regionu za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

PŘIPRAVUJÍ NA ČERVEN 2022

Milionový údržbář nabídl osvěžující zážitek Čtvrtek 2. 6. 19.00

Eric Assous: MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ
AGENTURA HARLEKÝN. Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Séverine se rozhodne dát mu šanci.
Režie: Antonín Procházka. Hrají: Petr Nárožný, Veronika Freimanová, Zuzana Žáková/Anna Kotlíková, Antonín Procházka/Vasil Fridrich, Lucie Zedníčková/Štěpánka Křesťanová a další. Recenze

Rusalka z Ypsilonky svůj původ nezapřela a povolala hajného z Jablonce Pondělí 6. 6. 19.00

Antonín Dvořák, Jaroslav Kvapil, Jan Schmid: RUSALKA NEJEN PODLE DVOŘÁKA ANEB KDO JE STARÁ HÁTA?
STUDIO YPSILON. Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák, zvlášť když Princ už je trochu ve věku? Dvořákova opera se stala inspirací k ypsilonské inscenaci na téma problematického světa mýtických postav a komplikovaného světa lidí. Navíc je plná odboček i asociací jinam. Ypsilonská travestie slavné opery.
Režie: Jan Schmid. Hrají: Martin Dejdar, Jana Synková, Jiří Lábus, Barbora Skočdopolová, Petr Vacek, Jan Jiráň, Ondřej Ruml a další. Recenze a fotogalerie

Úterý 7. 6. 19.00

Antonín Dvořák: STABAT MATER
Skladba zaujímá významné místo nejen coby vůbec první projev skladatelovy zbožnosti, ale i v celkovém kontextu české národní hudby. Stabat Mater je titulem, který získal světový význam v oblasti duchovní tvorby.
Sbormistr: Jakub Hrubý. Varhany: Petr Hostinský. Sólisté: Tereza Mátlová (soprán), Virginie Walterová (mezzosoprán), Dušan Růžička (tenor), Pavel Vančura (bas) + Dechová harmonie členů orchestru Národního divadla v Praze.
Jednotné vstupné 250 Kč. Koncert se koná ve Starokatolickém kostele Povýšení sv. Kříže, náměstí Boženy Němcové, Jablonec nad Nisou.

Táborský hvězdou Blázince Pondělí 13. 6. 19.00

Jaroslav Gillar: BLÁZINEC
D&D PROLIFE PRAHA. Napínavá groteska, v níž se blázni zmocní vlády nad ústavem, který je však alegorickou podobou světa. Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální.
Režie: Jaroslav Gillar. Hraje: Miroslav Táborský. Recenze a fotografie

Středa 15. 6. 19.00

FIVE STAR KVARTET
Špičkoví klarinetisté Jiří Hlaváč (klarinet, saxofon), Vlastimil Mareš (klarinet), Irvin Venyš (klarinet) a Jan Mach (klarinet a basklarinet) jsou držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů, a jsou výraznými osobnostmi naší interpretační současnosti.

VÝSTAVY

JAROSLAV ŠVIHLA - KRAJINA MÝMA OČIMA
(patel, akryl), 11. 4. - 19. 5. 2022

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Táborský hvězdou Blázince
Rusalka z Ypsilonky svůj původ nezapřela a povolala hajného z Jablonce
Milionový údržbář nabídl osvěžující zážitek
Muž mojí ženy vyprodal divadlo a nabídl excelentní výkony
Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý
Jitka Zelenková rozezpívala divadlo známými šlágry i novinkami
Smrt obchodního cestujícího nabídla strhující výkony
Havelkův historický swing doby nylonové opět dostal publikum do varu
Jakobín odstartoval Město plné tónů se vší noblesou
Českou operu Jakobín představí liberecké divadlo v Jablonci
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace