Smrt obchodního cestujícího nabídla strhující výkony

13.05.2022 22:08:02 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Smrt obchodního cestujícího nabídla strhující výkony

S nejslavnějším dramatem Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího přijelo do Městského divadla Jablonec nad Nisou Divadlo ABC Praha. Režie díla, za nějž získal autor Pulitzerovu cenu, se chopil Michal Dočekal a v hlavních rolích doslova excelovali Miroslav Donutil v roli obchodního cestujícího Willyho Lomana, Zuzana Kronerová coby Linda, Viktor Dvořák jako Biff, Martin Donutil coby Happy, Jiří Štrébl v roli Charlieho, Aleš Bílek jako Bernard, Milan Kačmarčík alias strýc Ben a další.

Již od prvních minut rozehrála dvojice Donutil - Kronerová excelentní herecký koncert. V jejich podání dostávají postavy takovou míru uvěřitelnosti a smysluplnosti, že se jejich sny rázem stávají zářivějšími a propady naopak hlubšími, než se mi dříve zdálo. Po střechu napěchované divadlo ani nedutalo a dramatickou atmosféru přerušilo během, bezmála dvouhodinové hry, smíchem asi dvakrát. Byly to okamžiky, kdy jsme se všichni potřebovali nadechnout. Možná i díky těmto momentům se představení trefilo přesně do středu a zůstalo tak tětivou, jenž kruh sice neuzavírá, ale protíná, přičemž prochází středem bez sebemenší odchylky. Za zmínku stojí i scéna, která se zpočátku zdála tak úsporná, až se mi nechtělo věřit, že je pod ní podepsaný známý kreativec David Marek. Ten ovšem dostál své pověsti a z původně nudného kvádru vytvořil dokonale proměnlivý a přizpůsobivý kolorit děje.

Již dlouho se mi žádné drama nedostalo tak pod kůži, jako právě toto nastudování Divadla ABC. Nebudu zde popisovat známou zápletku, v níž se pere realita s představou, vypíchnout ovšem znovu musím si ovšem hluboké emoce, které protagonisté, v čele s Miroslavem Donutilem, dílu dodali. Ty totiž byly tak strhující, že se publikum jen těžko ´dostávalo z transu´. Podle toho vypadal i závěrečný potlesk. Dlouho ticho, pak sem tam někdo tleskl a postupně se z potlesku a ovací stala vřava, která nebrala konce. A se standingem tomu bylo stejně. Ohromené publikum dlouho sedělo, než si uvědomilo, že je již opravdu konec a že nenakoukli někomu do života, ale právě zhlédli ohromující výkony a opravdový kumšt. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Havelkův historický swing doby nylonové opět dostal publikum do varu
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Jakobín odstartoval Město plné tónů se vší noblesou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Všechny body z Rychnova si odvezla Bělá
Letní PechaKucha Night představí tucet výjimečných sklářských příběhů
Požár zachvátil jablonecké Sluneční lázně
V Jablonci si připomenou 21. srpen 1968

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
17.08.: Požár zachvátil jablonecké Sluneční lázně
15.08.: Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace