Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý

19.05.2022 18:30:47 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý

Tradiční akce, na niž se sejdou mladí milovníci zpěvu, přilákala do jabloneckého divadla nejen sbory přímo z Jablonce, své zastoupení měl i Liberec, Plzeň či dokonce Orlová. A v hledišti se při příležitosti dvacátého ročníku oblíbené akce, kterou ovšem na dva roky přerušila pandemie koronaviru, sešla pěkná řádka příznivců sborového zpěvu.

Pravidelné setkání dětských pěveckých sborů je jakousi přehlídkou toho, co se mladí zpěváčci za daný rok naučili. A stejně jako v předchozích letech, bylo i tentokrát nač se dívat. V úvodu podvečera pozvala moderátorka Lucie Peterková na jeviště domácí sbor Vrabčáci, který pod vedením sbormistra Pavla Žura zazpíval krom dětských písní také skladbu Mistr Bach či song se znakovou řečí - Slyš můj hlas. DPS Vrabčáci sklidil obrovský aplaus.

Zazpívali i prvňáčci z Písklat, pod vedením a za doprovodu Dagmar Vajdíkové, která vystoupení dětí obohatila i choreograficky. Dagmar Vajdíková doprovodila na klavír i dalšího účinkujícího, jímž byl DPS Slunečnice, ze sousedního Liberce, který vystoupil pod vedením Radky Samkové.

Následně patřilo pódium nejmenším a nejmladším účastníkům, respektive DPS Skřivánek pod vedením Věry Pokorné. Jelikož se jedná o prťata z mateřinky, přítomné dámy si pro jistotu vytáhly kapesníčky. A byly potřeba. A malé slečny zvládly i sólo Ocenění si bezpochyby zaslouží všichni účinkující, kteří svým příbuzným a příznivcům připravili krásný zážitek . Pochvalu si zaslouží i moderátorka akce, Lucie Peterková, jenž s úsměvem zvládla i nečekané situace.

„Přestože Jablonec nemá žádný profesionální soubor, existuje tu řada těch neprofesionálních těles, jenž ovšem dělají tu pravou ´živou kulturu´ ve městě. A ten čas, který věnujeme dětem do jejich volnočasových aktivit, se nám rozhodně vrací," prozradil jeden z těch, kteří se dětem věnují letos krásných třicet let, sbormistr Vrabčat a Vrabčáků a ředitel divadla v jedné osobě, Mgr. Pavel Žur.

Krásnou atmosféru zcela jistě naladil DPS Sněženka, který do Jablonce zavítal až z Ostravy - Orlové, jež za skvělého klavírního doprovodu Jaromíra Vrlíka předvedl to nejlepší ze svého repertoáru. A posledním účastníkem festivalu byl Plzeňský dětský sbor pod vedením Bedřišky Koželuhové, který vsadil na muzikálové písně s anglickými texty.

Dvacátý ročník festivalu se konal za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou a nesl se ve znamení pohody, dobré nálady, ještě lepšího zpěvu a uvědomění si, že hudba spojuje napříč generacemi. S pocitem parádně stráveného podvečera jsem odcházela z divadla já, moje devatenáctiletá dcera i sousedka, která za dva roky oslaví neuvěřitelné devadesáté narozeniny. A právě ona je autorkou myšlenky, kterou si závěrem dovolím citovat: „U hudby a zpívání obecně je jedno, jestli jste mladý nebo starý, hubený nebo tlustý, dokonce nerozhoduje, zda jste zdravý či nemocný - hudba prostě pomáhá všem."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Jablonecký hudební festival se letos konal již podevatenácté
Jablonecký hudební festival plnoletý
Jablonecký hudební festival je už téměř plnoletý

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace