Havelkův historický swing doby nylonové opět dostal publikum do varu

11.05.2022 23:16:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Havelkův historický swing doby nylonové opět dostal publikum do varu

„Proč hrajete stále ten historický swing?" ptávají se prý lidé Ondřeje Havelky. „Protože si zkrátka nemůžeme pomoct," odpovídá nestárnoucí zpěvák. A my jsme za to rádi.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers patří bezesporu do zlaté pokladnice české kultury. Jejich hudba je živelná, sršící energií, veselá i naléhavá a především tuze, tuze dobrá. Dvouhodinový koncert šlágrů nylonového věku doslova rozpohyboval Městské divadlo Jablonec nad Nisou. V zaplněném stánku se zpívalo, podupávalo do rytmu, i tleskalo. A to nejen na jevišti, ale i v hledišti.

Jako vždy byl koncert, nazvaný podle nového alba - Swing nylonového věku pokračuje!, provázen Havelkovým vytříbeným humorem, hudebníci se u mikrofonu střídali jako Apoštolové na orloji a jejich sóla na sebe navazovala v tak rychlém sledu, že jim publikum ani nestíhalo pořádně zatleskat. Hlavní muž večera ovšem opět dokázal, že sloveso stárnout vypustil ze svého slovníku. Přestože mu již pár vlasů ubylo, vypadá stále skvěle, pořád mu to nejen báječně zpívá, ale i excelentně stepuje a stejně dobře vtipkuje.

„O co více drinků si o pauze dáte, o to lépe budeme ve druhé polovině hrát," usmíval se Ondřej před pauzou. Je ovšem jasné, že laťka byla tak vysoko, že ji žádný drink posunout nemohl. Obecenstvo se bavilo královsky, ovace rozburácely divadlo a ohlušující dlouhotrvající potlesk nedovoloval protagonistům z pódia odejít. Dočkali jsme se tedy ještě dalších dvou přídavků a na své si přišla i paní Šárka, jenž přes několik osob poslala svou prosbu o píseň Sám s děvčetem v dešti. Jo, a zadní řady stály, zatímco přední, zřejmě v úžasu a dojetí, aplaudovaly vsedě. A byla to pecka! Mnohem lepší, než nylonky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Jakobín odstartoval Město plné tónů se vší noblesou
Nylonky a Melody Makers rozparádily divadlo
Ondřej Havelka se svými Melody Makers opět zazářil
Ondřej Havelka si s Melody Makers v Jablonci splnil sen
Ondřej Havelka a Melody Makers ukázali kouzlo swingových písní

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace