Po Bohemce v sobotu doma na Spartu

25.11.2013 06:42:08 | Autor: Jaroslav Hrabák,lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pokud sní Skuhravého tým o návratu do špice tabulky, tak v tomto utkání nesměl zaváhat. Zároveň se čekalo, co vymyslí v Jablonci populární Jožka Weber, dnes trenér Bohemky.

Bohemians Praha 1905  -  Baumit Jablonec  0 : 1 (0:0)

Oběma trenérům chyběly opory, domácím Šírl a hostům Kubista, jeho absence uprostřed pole byla více než viditelná. Nakonec oba trenéři poslali do utkání svoje svěřence v tom nejsilnějším složení.

Baumit Jablonec:
Valeš - Zoubele, Kysela, Beneš, Čížek - Vaněk, Loučka,  Piták (60. Kopic), Novák, Třešňák (87. Rossi) - Hubník (90. Vukadinovič)

Od prvních minut bylo jasné, že v černých dresech hrající hosté vsadí na svoje rozhodně kvalitnější technické vybavení a domácí tomu budou čelit dobrým pohybem, důrazem a občas to byla snaha o vysunutý presink. Dvanáct let už zelenobílá Bohemka nezažila, jaké to je obrat o body svého stejně barevného soupeře, tentokrát při postavení klokanů v tabulce už jim pomalu jde o krk. Předpoklady se začaly plnit, ale hostující slávista v bráně klokanů Berkovec se činil, nepustil Třešňákovu hlavu, nepustil ani další střely a dokonce se ani nenechal překvapit Hubníkem, co šel komfortně sám na bránu. Ve 38. už klokani zvedali ruce po Horově hlavičce zblízka, ale Valešův reflex byl skvělý. Ve 40. sebral po rohu odražený míč Loučka, pár kroků a bum - jenže míč minul těsně tyč po Berkovcově levici. V 74. minutě sudí Jech zřejmě odpustil Jablonci penaltu za Benešův faul, ale ponechal domácím výhodu a z ní Štochlovu pumelici Valeš tygřím skokem vyrazil na roh.

To druhá půle byla horší a divák se nebavil tolik jako v té první. Přibylo soubojů, přibylo nákopů, favorité z Jablonce naprosto rezignovali na kombinační hru s přízemní kombinací, a tak to byl víc boj než fotbal. Ale i tak vyšla parádní akce, střídající Kopic dal na půlce Vaňkovi a jeho fantastický pas našel Hubníka v lepším rozpoložení než v první půli, a tentokrát Michal ten balon mezi Berkovcovy nohy prostrčil - 0:1 a není divu, že střelec oslavoval svůj gól jako záchranu své cti hodně hlasitě!

Bohemka přešla na hru na tři beky, otevírala prostor, a tak se čekalo, že to bude voda z Botiče na jablonecký mlýn. Jenže hostům se do kombinace moc nechtělo, spíše volili nákopy zhusta zezadu hodně nepřesné a když přišla výjimka, jako únik Kopice v 61. minutě, pak nepřišel v koncovce patřičný důraz anebo i způsob řešení - v tomto případě mohl Kopic dát po pravici volnému Hubníkovi balon před prázdnou bránu... Podobnou situaci podobně řešil v 82. minutě Třešňák a mnozí čekali, že tyto urážky fotbalového boha dojdou vyslyšení, naštěstí se tak nestalo.

Vítězství je to určitě zasloužené, těch šancí si hosté zvláště v první půli vypracovali daleko více než domácí, ale opět se vrátili ke své podzimní tváři, kdy výsledek vůbec nekoresponduje s tím, co si tým na hřišti vytvoří. Musím opakovat, že mi tam citelně chyběl Kubista, jeho tvrdé souboje uprostřed pole a přesné dlouhé pasy vpřed, v tom ho v neděli večer nikdo nenahradil. Tři body jsou cenné i milé, ale Skuhravého tým k nim měl přijít daleko klidnějším způsobem, takhle to byla přetahovaná až do konce a hrůza z každého centru do vápna před Valešem. Tentokrát tam Beneš ve vzduchu byl neomylný a obrana si svůj tradiční kiks odpustila. A kvituji, že Filip Novák se stěhuje na místo, na které do Jablonce ze Zlína svého času přišel. Na levého beka to určitě nebylo.

Sudí Jech si vyslechl svoje, nervozita i po utkání byla veliká, ale fakt je, že domácím příliš na ruku nešel. Možná asi tak trochu sklidil excesy svých kolegů, protože to, co je momentálně k vidění na zápasech Plzně, ale i Sparty, tak to tady taky už delší čas nebylo. A divák je pochopitelně citlivý. Jech žlutil dvakrát, poprvé domácího Bartka a po něm Čížka. Zápasu přihlíželo 3900 diváků, což na danou dobu a počasí byla návštěva více než slušná.

Jablonečtí fotbalisté se rozloučí s podzimem zápasem s lídrem tabulky pražskou Spartou. A pokud by Baumitu tento poslední zápas vyšel, rozhodně by se v Jablonci zvedla fotbalová nálada.